Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Svedkovia Jehovovy

Goto down 
+11
Jančo
Adam Copeland
KrἠSlnko
nyarlathotep
janyx
achilles
von Schwerzell
Brano
Thor
gerots
LAM
15 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 11:14 am

Aký je váš názor na tento smer Kresťanskej cirkvi?
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 1:02 pm

ja len lutujem deti, ktore nemaju ani Vianoce, ani Velku noc ani meniny a narodeniny ! ja mi ich velmi luto, ved nemaju potom skoro ziadnu radost ! Viem, ze oni sa snazia zit tak ako zil Jezis Kristus, co robil ona - robia oni, co nerobil - nerobia ani oni ! A este neviem ci aj po vasich mestach chodia vkuse zvonit Jehovisti a normalne chodia prehovarat ludi, aby prestupili na ich vieru ! moja mama vzdy ked ich uvidi, zabuchne im pred ocami dvere
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 1:20 pm

gerots napísal:
ja len lutujem deti, ktore nemaju ani Vianoce, ani Velku noc ani meniny a narodeniny ! ja mi ich velmi luto, ved nemaju potom skoro ziadnu radost ! Viem, ze oni sa snazia zit tak ako zil Jezis Kristus, co robil ona - robia oni, co nerobil - nerobia ani oni ! A este neviem ci aj po vasich mestach chodia vkuse zvonit Jehovisti a normalne chodia prehovarat ludi, aby prestupili na ich vieru ! moja mama vzdy ked ich uvidi, zabuchne im pred ocami dvere

to robia na celom svete

Ale sú tiež známi ako misionári v Afrike
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 1:27 pm

LAM napísal:
gerots napísal:
ja len lutujem deti, ktore nemaju ani Vianoce, ani Velku noc ani meniny a narodeniny ! ja mi ich velmi luto, ved nemaju potom skoro ziadnu radost ! Viem, ze oni sa snazia zit tak ako zil Jezis Kristus, co robil ona - robia oni, co nerobil - nerobia ani oni ! A este neviem ci aj po vasich mestach chodia vkuse zvonit Jehovisti a normalne chodia prehovarat ludi, aby prestupili na ich vieru ! moja mama vzdy ked ich uvidi, zabuchne im pred ocami dvere

to robia na celom svete

Ale sú tiež známi ako misionári v Afrike


tak lutujem deti po celom svete a ze su misionari to som nevedel
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 1:45 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
gerots napísal:
ja len lutujem deti, ktore nemaju ani Vianoce, ani Velku noc ani meniny a narodeniny ! ja mi ich velmi luto, ved nemaju potom skoro ziadnu radost ! Viem, ze oni sa snazia zit tak ako zil Jezis Kristus, co robil ona - robia oni, co nerobil - nerobia ani oni ! A este neviem ci aj po vasich mestach chodia vkuse zvonit Jehovisti a normalne chodia prehovarat ludi, aby prestupili na ich vieru ! moja mama vzdy ked ich uvidi, zabuchne im pred ocami dvere

to robia na celom svete

Ale sú tiež známi ako misionári v Afrike


tak lutujem deti po celom svete a ze su misionari to som nevedel

Chodia do afriky a pomáhajú ľudom a popri tom im zvestujú ,,pravdu" ale inak sú to všetko slušný a dobrý ľudia.
Schádzajú sa 3x týždenne z toho 2x po dve hodiny v ich sále a 1x po hodine u niekoho doma a čítajú svoje poblikácie. Potom majú 4x ročné zjazdy toho 1x jednodenný v Zime 2x dvojdenný na Jar a na Jeseňa a 1x trojdenný v lete potom majú aj jeden sviatok teraz niekedy na Veˇľkú noc tuším 2.4 a volajú to Pesach kde majú ďalšie prednášký a podávajú si víno a chlebíčky (nejedia ich)
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 2:03 pm

jaj a nechodia oni aj nahodou na Slovensko tak po dedinach , lebo niekedy ked som u mojej baby tak raz za rok pridu vzdy do dediny do kostola a maju kazen ale neviem ci to nesu nahodou len daky normalny Slovensky misionari
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 2:08 pm

gerots napísal:
jaj a nechodia oni aj nahodou na Slovensko tak po dedinach , lebo niekedy ked som u mojej baby tak raz za rok pridu vzdy do dediny do kostola a maju kazen ale neviem ci to nesu nahodou len daky normalny Slovensky misionari

no zvestovať chodia po celom svete po mestách aj dedinách ale v Afrike aj poskytujú napr. humanitárnu popomoc a ete som nespomenul že v ich sálach nájdete aj pokladničky kde možete dať almužny na podporu ich veci tam dávajú oni penieze na rozvoj cirkve (ich) a na ich čele je Prezident organizácie majú radu starších ktorá vylučuje členov a na zjazdoch sa krstí až potom keď dotičná osoba uzná za vhodné a majú ete aj tzv. cestujúcich dozorcov ktorí kontrolujú či je všetko v poriadku.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 3:47 pm

su to chudaci
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 4:13 pm

Thor napísal:
su to chudaci

oni len snívajú o roji a kde bude všetko pekné a všci si budú rovný a bude hojnosť všetkého a kždý si bude rovný z každým
Niečo mi to pripomína Very Happy (Komunizmus) až na to že ete snívajú že hadi nebudú jedovaté a že lev bude žrať slamu.
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 7:50 pm

U nás som ich ešte nevidel. Nikdy.

Možno snívajú ale s komunistami by som ich neporovnával. Oni snívajú o raji. "Komunistický sen" má reálne základy, skoro sa aj naplnil nebyť Gorbačova, ale to je iná téma.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 7:52 pm

Br@no napísal:
U nás som ich ešte nevidel. Nikdy.

Možno snívajú ale s komunistami by som ich neporovnával. Oni snívajú o raji. "Komunistický sen" má reálne základy, skoro sa aj naplnil nebyť Gorbačova, ale to je iná téma.

komunizmus by sa nikdy nenaplnil aspoň nie v tomto svete a za čias Gorbačova bol už komunizmus skorumpovaný a prehnitý.

Ak si cih ete u vás nevidel tak uvidíš čoskoro Very Happy
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeSo apríl 07, 2007 9:30 pm

LAM napísal:
Br@no napísal:
U nás som ich ešte nevidel. Nikdy.

Možno snívajú ale s komunistami by som ich neporovnával. Oni snívajú o raji. "Komunistický sen" má reálne základy, skoro sa aj naplnil nebyť Gorbačova, ale to je iná téma.

komunizmus by sa nikdy nenaplnil aspoň nie v tomto svete a za čias Gorbačova bol už komunizmus skorumpovaný a prehnitý.

Ak si cih ete u vás nevidel tak uvidíš čoskoro Very Happy


ovela viac je prehnitejsi kapital a to uz od zaciatku jeho fungovania ... komunizmus dopindal Gorbi ... keby sa slo rozumnou cestou tak by to bolo fajn ale ked kazdy debil si neuvedomoval co pre neho vtedajsi rezim robil ... a podporoval aj rozumnejsie veci ako napr.
kultura , rodina a sport a dnes je to len o sexe , alkohole a peniazoch ... tento rezim ludi zotrocuje a nedava im slobodu !!!
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 9:52 am

Svedkovia Jehovovi (hovorovo jehovisti) je náboženská spoločnosť, označujúca sa za kresťanskú, ktorú založil v roku 1872 v Pennsylvánii Charles Taze Russell ako náboženskú organizáciu Bádateľov biblie oddelením od adventistov. V súčasnosti majú okolo 6,5 miliónov členov po celom svete.

Jej členovia sú známi vytrvalou kazateľskou činnosťou, očakávaním blízkeho konca sveta (Armagedon) a politickou neutralitou. V nacistickom Nemecku boli prenasledovaní [1]. Podľa nich Ježiš Kristus ako eschatologický sudca čoskoro ukončí súčasnú vládu Satana a nastolí večný raj pre spravodlivých.

Často bývajú označovaní za sektu, čo však oni sami odmietajú s poukazom na to, že nemajú jedného ľudského vodcu.


zdroj : www.wikipedia.sk
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 9:59 am

gerots napísal:
Svedkovia Jehovovi (hovorovo jehovisti) je náboženská spoločnosť, označujúca sa za kresťanskú, ktorú založil v roku 1872 v Pennsylvánii Charles Taze Russell ako náboženskú organizáciu Bádateľov biblie oddelením od adventistov. V súčasnosti majú okolo 6,5 miliónov členov po celom svete.

Jej členovia sú známi vytrvalou kazateľskou činnosťou, očakávaním blízkeho konca sveta (Armagedon) a politickou neutralitou. V nacistickom Nemecku boli prenasledovaní [1]. Podľa nich Ježiš Kristus ako eschatologický sudca čoskoro ukončí súčasnú vládu Satana a nastolí večný raj pre spravodlivých.

Často bývajú označovaní za sektu, čo však oni sami odmietajú s poukazom na to, že nemajú jedného ľudského vodcu.


zdroj : www.wikipedia.sk

Že nemajú vodcu a čo potom znamená prezident spoločnosti Jehovovích svedkov?
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:01 am

neviem ci si si vsimol ale ja som to len pouzil z wikipedie ! ja neviem ci maju ci nemaju vodcu ale tam to tak pisalo tak som to dal ! mozno ze to nieje vodca mozno ze len nejaky taky hlavny velitel : Very Happy
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:04 am

gerots napísal:
neviem ci si si vsimol ale ja som to len pouzil z wikipedie ! ja neviem ci maju ci nemaju vodcu ale tam to tak pisalo tak som to dal ! mozno ze to nieje vodca mozno ze len nejaky taky hlavny velitel : Very Happy

jj ja viem ja som to písal na ich adresu Very Happy
Ono ten prezident nie je ich vodca ale stará sa o peniažky a to stačí Very Happy

inak dalšie info z wikipedie:
Základné učenie [úprava]

Učenie Svedkov Jehovových je založené na výklade Biblie, pri ktorom však textu im úplne iný zmysel, ako im dáva bežne kresťanská viera:
Sú presvedčení, že jediní hlásajú Božiu pravdu a svet má nádej iba vtedy, keď sa do ich hnutia zapoja všetci. Všetky ostatné cirkvi podľa nich ovládol Diabol.
Boh je jedna osoba, Jehova, a vo vesmíre kedysi existoval sám. Jehova stvoril Ježiša, ktorý bol na nebesiach archanjelom Michaelom. Na zemi bol človekom, nie Bohom. Keď ho Jehova vzkriesil z mŕtvych, vrátil sa na nebesia ako Duch.
Ježišova smrť na kríži, alebo – ako oni hovoria na mučeníckom kole – nikomu nezabezpečuje večný život. Pre človeka môže byť iba vykúpením za spáchané hriechy.
Jedinou zárukou spásy a večného života je ustavičné úsilie poslúchať Boha.
Duch svätý je neviditeľná aktívna sila, nabádajúca svojich služobníkov, aby plnili jeho "vôľu", nie je to iba osoba, ani Boh.
Súčasný svetový systém ukončí Apokalypsa - Armageddonská bitka, ktorú prežijú len členovia Svedkov Jehovových, ktorí budú vládnuť na nebesiach s Kristom 1000 rokov. V tomto čase nebudú choroby ani smrť ani nešťastie. Šelmy skrotnú a bude hojnosť.
Keď prejde tisíc rokov, vstanú aj všetci ostatní z mŕtvych. Najlepších 144 000 z nich bude žiť na nebesiach, ostatní Jehovisti budú žiť na zemi vo večnej blaženosti, zbavení chorôb, hmotných starostí a plynutia času. Musia však oddane slúžiť svojmu bohu Jehovovi a bezvýhradne poslúchať všetky prikázania svojej cirkvi. Tí, ktorí zavrhnú učenie Svedkov Jehovových, budú zničení.
Diabla z nebies vyhnali a Jehova plne ustanovil aj túto časť kráľovstva.
Božie kráľovstvo na nebi bolo založené v roku 1914! Vtedy sa Kristus vrátil do svojho nebeskeho chrámu a začal s jeho očistou. Pozemskú časť svojho kráľovstva upevní počas života tých, ktorí žili v roku 1914.
Každé zemetrasenie, hlad, katastrofa sú znamením blížiaceho sa konca.
S obľubou tvrdia, že "Väčšina tých, ktorí teraz žijú, neuvidia smrť."

Požiadavky na člena [úprava]

Cirkev je riadená ako veľký podnik, ktorý prináša zisk. Na čele stojí všemocná skupina vedenia, ktorej podliehajú v presnej hierarchii služobní riaditelia miestnych spoločností a oblastní služobníci.

Obmedzenia na členov:
Svedkovia Jehovovi neoslavujú Vianoce, Veľkú noc ani narodeniny.
Nesmú sa zúčastňovať náboženského vyučovania na školách.
Nesmú prijať transfúziu krvi.
Nesmú vykonávať vojenskú službu.
Nesmú voliť alebo vyjadriť spolupatričnosť k nejakej zástave alebo krajine.
Do roku 1965 bolo pre členov zakázané očkovanie, do roku 1967 transplantácie.

Základnou povinnosťou jehovistov je poľná služba. Spočíva v šírení učenia návštevami domácností, rozdávaním literatúry a získavaní nových členov. V príučke dostávajú presné pokyny, ako sa zachovať pri rôznych situáciách pri získavaní nových členov.

Šesť krokov pri získavaní členov [úprava]

Úvodná návšteva - počas nej sa jehovista predstaví a venuje nejakú literatúru. Ak si ju niekto (čo len náhodou) vezme, zistí, že si týmto zabezpečil návštevu ďalšiu.

Opakovaná návšteva - každý potenciálny veriaci dostane druhú návštevu. Počas nej sa Jehovista pokúsi zistiť, ako literatúra zapôsobila a zároveň sa pokúša založiť domácu študijnú skupinu.

Domáca študijná skupina - domáci si už privedie priateľov, a spoločne u neho študujú niektoré z publikácii. Po niekoľkých týždňoch ho začlenia do väčšej skupiny, kde sa učením zaoberajú oveľa podrobnejšie.

Kráľovská sieň - Po skončení domáceho štúdia pozvú uvedenú osobu do kráľovskej siene. K dotyčnému sa správajú ako k veľmi významnej osobe, a pretože ju už dopredu pripravili ("predvarili"), pochopí aj ich učenie.

Návšteva - Potom ho vyzvú, aby sa v strede týždňa zúčastnil prednášok a učil sa chodiť od domu k domu na návštevy.

Krst - Posledný stupeň pred prijatím medzi Jehovistov je krst.

Jediná ochrana pred Svedkami Jehovovými je nepúšťať sa s nimi vôbec do reči – ani ako oponent – pretože sú vyškolení majstri v prekrúcaní slov a v presviedčaní.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:08 am

vedel si ze Jehovista je príslušník kresťanskej sekty Svedkovia Jehovovi. Samotní členovia sekty toto označenie pokladajú za pejoratívne a uprednostňujú označenie Svedok Jehovov.!

a este tiez z wikipedie

KRITIKA :
* značná časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných trasfúzií, čo môže ohroziť život
* mnohých obťažuje ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie bytov, zväčša vo dvojiciach)
* podľa niektorých psychológov ale aj ľudí, ktorí zo spoločnosti odišli, je u členov spoločenstva vytváraná psychická závislosť a sú cielene pretrhávané sociálne väzby mimo organizácie.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:15 am

Samo že vedel ja viem o nich veľa je to samostatný vedný odbor. Very Happy

Alebo ak niekoho z ich ,,cirkve" vylúčia tak sa s ním nikto z ich cirkve nesmie rhovázať iba ak sa znovu vráti musí sa 1 rok snažiť (chodiť na ziazdy na zhromaždenia na programy a čo ja viem čo) a až potom sa s ním možu zhovárať.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:19 am

LAM napísal:
Samo že vedel ja viem o nich veľa je to samostatný vedný odbor. Very Happy

Alebo ak niekoho z ich ,,cirkve" vylúčia tak sa s ním nikto z ich cirkve nesmie rhovázať iba ak sa znovu vráti musí sa 1 rok snažiť (chodiť na ziazdy na zhromaždenia na programy a čo ja viem čo) a až potom sa s ním možu zhovárať.


no nie je to trochu nenormalne ? Shocked sak preco by sa snim nemohli zhovarat ! ja by som si pripadal jak v staroveku dakde ! sak to je jeho vec to je asi prva sekta, ktoru by som ja zrusil ! mne sa na ich nabozenstve nepaci nic ! aj pri tej transfuzii ked bude lezat na "smrtelnej postely " a bude potrebovat doplnit krv, tak to nemoze spravit ! salene Mad radsej zomru a kolko ludi by dalo za vselico na svete to, aby mohli zit
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:23 am

gerots napísal:
LAM napísal:
Samo že vedel ja viem o nich veľa je to samostatný vedný odbor. Very Happy

Alebo ak niekoho z ich ,,cirkve" vylúčia tak sa s ním nikto z ich cirkve nesmie rhovázať iba ak sa znovu vráti musí sa 1 rok snažiť (chodiť na ziazdy na zhromaždenia na programy a čo ja viem čo) a až potom sa s ním možu zhovárať.


no nie je to trochu nenormalne ? Shocked sak preco by sa snim nemohli zhovarat ! ja by som si pripadal jak v staroveku dakde ! sak to je jeho vec to je asi prva sekta, ktoru by som ja zrusil ! mne sa na ich nabozenstve nepaci nic ! aj pri tej transfuzii ked bude lezat na "smrtelnej postely " a bude potrebovat doplnit krv, tak to nemoze spravit ! salene Mad radsej zomru a kolko ludi by dalo za vselico na svete to, aby mohli zit

mno ale oni sa tešia do neba ale inak som celkom nepochopil prečo neprímu tranfuzi.

Ale to je zvláštna cirkev to by si musel zažiť potom pochopíš.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:28 am

ja to tiez nikdy nepochopim ved nieje na tom nic zle a este ti to aj zachrani zivot !! ale oni radsej pojdu do neba ak sa tam vobec dostanu
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:34 am

gerots napísal:
ja to tiez nikdy nepochopim ved nieje na tom nic zle a este ti to aj zachrani zivot !! ale oni radsej pojdu do neba ak sa tam vobec dostanu

oni sa boja že dostanú AIDS alebo čo aspoň čo som pochopil z ich Strážnej Veže a oni veria že pojdu nie do neba ale do raja do neba oba 144 000 vyvoleních.
Ale mali by tam ísť (teda podľa nich) lebo slúžili bohu celý život.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeNe apríl 08, 2007 10:39 am

LAM napísal:
gerots napísal:
ja to tiez nikdy nepochopim ved nieje na tom nic zle a este ti to aj zachrani zivot !! ale oni radsej pojdu do neba ak sa tam vobec dostanu

oni sa boja že dostanú AIDS alebo čo aspoň čo som pochopil z ich Strážnej Veže a oni veria že pojdu nie do neba ale do raja do neba oba 144 000 vyvoleních.
Ale mali by tam ísť (teda podľa nich) lebo slúžili bohu celý život.


aj ked dostane aids tak bude aspon este zit a nie dakoj pojde het ! alebo preco tiez chodia zvonit po bytoch !! to tiez nieje normal ! som nikdy nevidel zeby chodili rimokatolici tak chodit !oni musia chodit lebo maju malo ludi a nie normalnu vieru ! sak normalny clovek tak nepojde si ja myslim
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeUt máj 29, 2007 10:21 am

gerots napísal:
ja to tiez nikdy nepochopim ved nieje na tom nic zle a este ti to aj zachrani zivot !! ale oni radsej pojdu do neba ak sa tam vobec dostanu

pekne relevatne prispevky ocenujem...len tak dalej Gerots....
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitimeUt máj 29, 2007 8:49 pm

gerots napísal:
LAM napísal:
gerots napísal:
ja to tiez nikdy nepochopim ved nieje na tom nic zle a este ti to aj zachrani zivot !! ale oni radsej pojdu do neba ak sa tam vobec dostanu

oni sa boja že dostanú AIDS alebo čo aspoň čo som pochopil z ich Strážnej Veže a oni veria že pojdu nie do neba ale do raja do neba oba 144 000 vyvoleních.
Ale mali by tam ísť (teda podľa nich) lebo slúžili bohu celý život.


aj ked dostane aids tak bude aspon este zit a nie dakoj pojde het ! alebo preco tiez chodia zvonit po bytoch !! to tiez nieje normal ! som nikdy nevidel zeby chodili rimokatolici tak chodit !oni musia chodit lebo maju malo ludi a nie normalnu vieru ! sak normalny clovek tak nepojde si ja myslim

ale rímskokatolíkov pozná každý netreba ich propagovať ale ich je málo tak sa chcú zvyditeľniť.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Svedkovia Jehovovy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Svedkovia Jehovovy
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: