Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Svedkovia Jehovovy

Goto down 
+11
Jančo
Adam Copeland
KrἠSlnko
nyarlathotep
janyx
achilles
von Schwerzell
Brano
Thor
gerots
LAM
15 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorSpráva
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 7:58 pm

ja idem ontopic Laughing

ja svedkov jehovových nemám rada....vkuse sa mi pletú do cesty, dávajú mi blbé letáčiky a chodia nám zvoniť do vchodu...minule prišli, už ma vrcholne vytočili, tak som im povedala že som v cikrvi satanovej a že zhoria v plameňoch...tak hodili letáčiky na rohožku a odišli Laughing
ale najbližšie skúsim tú frázu z toho vtipu.... ,,dobrý deň, tu svedkovia jehovovi, chceme sa porozprávať" ,,a koľko vás je?" ,,dvaja" ,,tak sa rozprávajte" Laughing
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 8:05 pm

Ja som už spomínal, že mám kamaráta Svedka. A oni sú povahovo ako úplne super. A dá sa s nimi aj fajn porozprávať. Dokonca som s nimi študoval, ale po babičkinej smrti Sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad Sad som sa s nimi prestal tak často stýkavať. Sľúbil som jej totiž, že s tým prestanem a to chcem aj dodržať.
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 8:09 pm

podľa mňa sú práve jehovisti tí najnaivnejší z kresťanstva....teda, myslím tých, čo tam ochotne nacupkajú...no tak, dajú tej sekte celý život a čo z toho? sú využívaní (či zneužívaní? ) len za účelom obohatenia niektorých popredných bossov Laughing
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 8:12 pm

Crowley napísal:
podľa mňa sú práve jehovisti tí najnaivnejší z kresťanstva....teda, myslím tých, čo tam ochotne nacupkajú...no tak, dajú tej sekte celý život a čo z toho? sú využívaní (či zneužívaní? ) len za účelom obohatenia niektorých popredných bossov Laughing

Bohužiaľ ťa sklamem. Oni tam žiadnych popredných bossov nemajú. Aspoň ja som sa so žiadnym nestretol a to poznám celú "famíliu".
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 8:17 pm

nebudem zo seba robiť inteligenta
čítala som toho veľmi veľa o sektách, keďže som pôvodne mala mať SOČku na tému Sekty, a načítala som veľa materiálov aj o jehovistoch...ja viem o tom, že vždy je niekto vyššie posatvený, kto sa nabalí na tých trapkoch, čo roznášajú letáky Laughing
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 25, 2007 8:18 pm

Crowley napísal:
nebudem zo seba robiť inteligenta
čítala som toho veľmi veľa o sektách, keďže som pôvodne mala mať SOČku na tému Sekty, a načítala som veľa materiálov aj o jehovistoch...ja viem o tom, že vždy je niekto vyššie posatvený, kto sa nabalí na tých trapkoch, čo roznášajú letáky Laughing

Dobre, nechcem sa hádať. Ja viem len to, že som nikdy žiadne prašulky neplatil - a ani by som nedal.
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeŠt marec 20, 2008 11:11 pm

Crowley napísal:
nebudem zo seba robiť inteligenta
čítala som toho veľmi veľa o sektách, keďže som pôvodne mala mať SOČku na tému Sekty, a načítala som veľa materiálov aj o jehovistoch...ja viem o tom, že vždy je niekto vyššie posatvený, kto sa nabalí na tých trapkoch, čo roznášajú letáky Laughing

Ja s tým súhlasím, tiež si myslím že väčšina sekt je založená na tom, aby ľudí zmanipulovali a zarobili prachy a je to to najväčšie svinstvo presvedčiť ľudí o niečom čomu slepo veria a pritom na len potichu zarábať...
No Jehovisti konkrétne, k nim by som povedal len toľko že sú totálna sprostosti niektoré ich zásady ako napríklad keď sa stane mladému človeku nijaká nehoda a potrebuje výmenu krvi, jeho rodičia ho radšej nechajú umrieť zo slovami e bude spasený akoby mali povoliť cudziu krv. A s tým že chodia po domoch prehovárať ľudí aby sa k nim pridali, to väčšinu ľudí naštve a zo 100 ľudí ak sa k nim pridá 1 človek tak je to veľa...

A ešte na záver príspevku by som chcel podotknúť že náboženstvo by malo byť len 1 časťou života človeka a nie ho úplne ovládať a celý život sa riadiť tým čo im povedia v nijakých kostoloch atd., venovať sa čisto len tomuto je podľa mňa stratou času veď človek má strašne veľa iných oblastí a tie by si mal rozvýjať naďalej nech je ako chce a verí v čokoľvek.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimePi marec 21, 2008 12:11 pm

treba rozlisovat nabozenstvo a vieru...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeSo marec 22, 2008 7:39 am

Dnes 22. marca 2008 o 18:00 všetci Jehovisti na SR oslavujú pamätnú slávnosť. Niečo ako posledná večera, čím si chcú uctiť smrť Ježiša Krista. Kto chce, môže sa zúčastniť.

Viem to len kvôli tomu, že som dostal leták. Very Happy
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeSo máj 10, 2008 11:43 am

von Schwerzell napísal:
treba rozlisovat nabozenstvo a vieru...


Viera - verím v niečo (hoččo)
Náboženstvo - viera v Boha alebo v bohov


A čo sa týka toho 22.3. tak je to spomineka na poslednú Pánovu večeru.
Návrat hore Goto down
ballsofsteel
Poddaný
Poddaný
ballsofsteel


Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 20.12.2008

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeSo december 20, 2008 3:15 am

Zdravim vsetkych zucastnenych.

Ked som sa prvy raz letmo presiel po tomto fore, mal som pocit ze sa docitam nejake zaujimave informacie od inteligentnych ludi. Prave ste ma presvedcili o opaku.
Od polointeligentov sa tu dozvedam vskutku zaujimave Wink informacie a rozporuplne nazory. S chutou ste sa pustili kritizovat zivotny styl Svedkov Jehovovych. Dovolte mi predostriet moj nazor a reagovat na par komentarov.

Kedze som ateista, su podla mojho nazoru Svedkovia vedla, rovnako ako kazda ina nabozenska spolocnost. Okrem toho sa vyrazne lisia od mainstreamu, co sa navonok prejavuje v celej sirke ostrou, aj ked neodbornou kritikou odporujucej spolocnosti, ci uz z radov ateistov alebo konkurencnych cirkvi.

Na zaciatok zareagujem na komentar o Vianociach, totiz ze chudatka deti Svedkov J. nemaju vianoce. Ja sa pytam: no a co? Deti by mali dostavat darceky hadam aj castejsie nez raz do roka, to ale bohuzial asi prave nie je pripad onoho pana ktory s tymto komentarom vyrukoval. Ze vianoce pre deti nie su o darcekoch, to nech mi nikto netvrdi.
Osobne by som sa hanbil, ak by som sam praktizoval slavenie Vianocnych sviatkov. Oficialne sviatky mieru a pokoja, prakticky cas stresu a nervov, kedy sa nasim najblizsim zufalo snazime dokazat, ze ich mame radi, hoci si na nich za cely uhorsky rok ani nespomenieme. Som hajzel, ja si to priznam, a nesnazim sa to na VIanoce nijako zamaskovat.
Vianocny stromcek: ten Svedkovia tiez samozrejme nemaju. Hovorite tradicia? Kulove. Uplne nicotny napad, co ma za nasledok vyrub miliona slovenskych stromcekov rocne. Potrebujete ho? Ja nie.
A teraz sa zamyslite vsetci vy, ateisti: Preco oslavujete Vianoce? Nie je to uplnou nahodou krestansky sviatok? Kde je vasa ateisticka hrdost 24. decembra? Za co ju predavate?

Teraz k viere. Inteligentny autor jedneho z poslednych prispevkov pise, ze viera ako sucast zivota je celkom OK, nemala by vsak riadit zivot subjektu. Vazeny, to ste nemohli mysliet vazne, ved predsa bud VERIM a verim celou dusou a podriadim tomu cely svoj zivot, za co ma caka slubena odmena v podobe vecneho zivota, alebo potom NEVERIM a vykaslem sa na vsetky krestanske bludy ako napriklad Vianoce, Velka noc, chodenie do kostola a predstieranie krestanstva. Polovicni veriaci su najubohejsie stvorenia ktore nevedia co chcu a posobia ako male deti stratene v lese.

Naspat k Svedkom. Este jedna zaujimava informacia, ktora tu myslim neodznela. Svedkovia boli prenasledovani za nacistickeho Nemecka. Ale tusite preco? Na rozdiel od krestanov a ateistov ODMIETLI (a doteraz odmietaju) nastupit do armady a sluzit a zabijat v mene statu. Dostali za to gulku do hlavy. Priatelia, to keby mali guraz urobit VSETCI, tak k ziadnej svetovej vojne nikdy nedojde.

Od mainstreamu sa lisia hlavne jasnym odlisenim postav Jezisa a Boha, ktorych zasadne nespajaju do ziadnej Trojice spolu s duchom svatym. Boh je podla nich len JEDEN.
Svati pre nich prakticky neexistuju. Panne Marii sa nepripisuje ziadna nadmerna dolezitost, toboz uz Jozefovi.

Na zaver poviem len tolko: komu to mysli, no zaroven nie je schopny vzdat sa viery v krestanskeho Boha a mysli to naozaj vazne, ten skor ci neskor skonci ako Svedok jehovov alebo podobne. Ako priklad uvadzam herecku Sonu Valentovu, ktoru si vazim a ktora rozhodne nepatri medzi hlupych, naivnych ludi.
Pre ateistov je to samozrejme blud ako kazdy iny. Ale v urcitych veciach by sme si od Svedkov vsetci mohli vziat priklad, co poviete?

Na zaver vtipek:
- Klop klop.
- kto je tam?
- Svedkovia Jehovovi.
- a co chcete?
- porozpravat sa.
- a kolko vas je?
- dvaja
- tak sa porozpravajte. Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeSo december 20, 2008 2:26 pm

ja len na margo vianoc - osobne mam pocit, ze tieto sviatky uz davno stratili svoj nabozensky vyznam...
a taky detail, kedysi davno pred krestanstvom to bolo slavenie zimneho slnovratu, len cirkev sa snazila prekryt "pohanske" sviatky niecim svojim (asi ako s milionom dalsich sviatkov)... takze asi tolko ku krestanskemu sviatku... vsetko je to len o pretrvavani zvykov z minulosti o tradicii... na cloveka sa to nalepi a uz to s nim ide...

ked sa mozem spytat, ballsofsteel, ty sviatky neslavis? mas vlastnu rodinu?
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeSo december 20, 2008 3:20 pm

ballsofeel: Laughing Laughing Laughing
No takže .. môj názor ..

Máš pravdu že pre deti sú Vianoce HLAVNE o darčekoch a Ježiškovi ktorý im ich otvoreným oknom nosí, kým všetci večerajú a otec nenápadne odišiel na ,,záchod". Aj to že deti by mali dostávať darčeky po celý rok máš pravdu. Ide ale o to že Jehovisti odmietajú z nejakých dôvodov ktorým ja osobne nerozumiem, oslavovať narodenie Božieho Syna. Podľa mňa to neoslavujú len preto, aby sa zase čo najviac dištancovali od zabehaných zvykov a tradíc kresťanského života a vyzerali drsnejšie. Občas padne argument že veď ako môžeme vedieť že sa narodil práve vtedy. No nemôžme. Ale radšej ustanovím jeden deň v tom období kedy sa asi Kristus narodil a budem to sláviť, ako nesláviť vôbec.

Fajn že nesláviš Vianoce keď v nich vidíš len naháňanie sa za darčekmi ako väčšina ľudí. To je ten váš ateistický pohľad na Vianoce, lenže u niektorých ateistov aj keď sa z Vianoc vytratila tá oslava Ježišovho narodenia, aspoň berú tú ostatnú časť Vianoc ako sviatku pokoja, mieru a lásky kedy sa stretne celá rodina, obdarí sa darčekmi pokecá a tak ďalej.

S tým stromčekom si ma dostal Laughing To je taká hovadina ktorú si kedysi ľudia vymysleli, myslím, že ten nápad vznikol niekde v Nemecku. A nech veď nie je to jedno? V našej rodine to odjakživa patrilo k Vianociam, kedy som sa ako malý fagan netešil na nič iné ako na zdobenie stromčeka. Keď ťa tak trápi vyrubovanie stromov, tak protestuj proti vyklčovaniu dažďových pralesov, tam je to omnoho vážnejšie. U nás sa na tento účel stromčeky pestujú a predávajú, v prírode ich píliť je zakázané.

Ty, ako hrdý ateista chceš vykĺcť, ako tie stromy, zo života ľudí Vianoce? Ateisti majú prísny zákaz lebo je to kresťanský sviatok? Chcete sa tváriť ako moderný ľudia a že kresťanstvo tu nikdy nebolo, iba pre niekoho?

K tomu tvojmu ponímaniu viery. Na to že si ateista sa nejako vyznáš, nemyslíš? Prepáč, ale asi neštuduješ teológiu alebo niečo také, či áno? A ešte raz prepáč, ale teraz mi ako to stratené dieťa v lese pripadáš ty, obklopený ,,kresťanskými blúdmi" z ktorých sa snažíš vymotať a aby si nebol sám prezentuješ tieto názory aj ostatným.

Keby to, počas vojny, spravili všetci nielen Jehovisti (čo je prakticky nemožné, lebo vždy sa nájdu ľudia ktorí chcú zabíjať a zomierať) tak možno nedôjde k vojne, ale masívnej genocíde ľudu odmietajúceho bojovať.

Odlíšením Ježiša a Boha sa líšia aj iný. Nielen Jehovisti. Svätá Trojica je už ale večná polemika nad ktorou diskutuje hŕba duchovných a kresťanov. Zase sa na ateistu nejak moc ,,vyznáš".

Ja sa teda viery v Boha nevzdám, je mi jedno či budem označený ako katolík alebo jehovov svedok, ide hlavne o vieru. Tá je u každého osobitná, ja keď sa chcem napiť vody môžem veriť v to aby sa nepremenila v šuter.

Inak že by sme si mohli vziať príklad od Jehovistov máš pravdu. Ja mám kamaráta jehovistu a je to veľmi dobrý človek, i keď občas lezie na nervy s tým jehovistovaním, ale takých ľudí ako on by mohlo byť viac. Nech sú trebárs aj jehovisti, katolíci, evanjelíci, budhisti ..

A vtip nakoniec sa mi veľmi páči, ďakujem lol!
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitimeNe december 21, 2008 8:35 pm

nehadz vsetkych ateistov do jedneho vreca, inak suhlas, a k tomu stormceku: mame umely lol! lol! lol!
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Svedkovia Jehovovy   Svedkovia Jehovovy - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Svedkovia Jehovovy
Návrat hore 
Strana 5 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: