Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Biblia

Goto down 
+14
Crowley
Jančo
monkeyml
Gerdinka
nyarlathotep
Brano
achilles
tučo
Antonio
von Schwerzell
Thor
Sano
LAM
Th()maSS
18 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorSpráva
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 6:38 pm

von Schwerzell napísal:
dakujem normalne sa Embarassed

ale zs sme of topic..
.inac cital niekto rozne vydanie biblie?

ja rozdel v biblii vydanou pre katolikov, protestantov, svedkov jehovovych a podobne...?

ma niekto s tym skusenosti...

ja sa musim priznat ze som cital len imprimatur

No ja mám nejaké. Môj kamarát je jehovov svedok a má doma slušnú zbierku rôznych biblií. Častokrát porovnávame tie rozdiely.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 6:40 pm

ja som myslel ze jehovisti maju zakazane citat studovat bibliu v inom vydanii ako je ich vlastne... dokonca neviem ci ju nemaju zakazane studovat vobec
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 6:42 pm

mňa napadlo, že mám niekde v PC satanskú bibliu,ale to som nečítal a mám taký silný pocit, že to asi s tou, čo sa číta v kostoloch, nemá nič spoločné...Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 8:19 pm

monkeyml napísal:
mňa napadlo, že mám niekde v PC satanskú bibliu,ale to som nečítal a mám taký silný pocit, že to asi s tou, čo sa číta v kostoloch, nemá nič spoločné...Evil or Very Mad
ak najdes, tak mi ju neposles? som celkom zvedavy, co takeho tam moze byt popisane... satanizmus ako viera vo svoje schopnosti a individualizmus je mi do urcitej miery aj celkom sympaticky...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 8:26 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
mňa napadlo, že mám niekde v PC satanskú bibliu,ale to som nečítal a mám taký silný pocit, že to asi s tou, čo sa číta v kostoloch, nemá nič spoločné...Evil or Very Mad
ak najdes, tak mi ju neposles? som celkom zvedavy, co takeho tam moze byt popisane... satanizmus ako viera vo svoje schopnosti a individualizmus je mi do urcitej miery aj celkom sympaticky...

Aj ja mám záujem o jednu z kópií tej satanskej biblie. Osobne poznám človeka, ktorý bol 15 rokov satanistom. Ale pred rokom a pol prestal.
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 8:28 pm

Thor napísal:
ja som myslel ze jehovisti maju zakazane citat studovat bibliu v inom vydanii ako je ich vlastne... dokonca neviem ci ju nemaju zakazane studovat vobec

Tak to sú všetko len mylné mienky o svedkoch. Oni majú naštudované všetky biblie. Môj kamoš svedok dokonca pozná katolícku bibliu lepšie ako náš kňaz.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt december 18, 2007 8:50 pm

Janci napísal:
Aj ja mám záujem o jednu z kópií tej satanskej biblie. Osobne poznám človeka, ktorý bol 15 rokov satanistom. Ale pred rokom a pol prestal.
co to bol za satanistu? to akoze vykonaval aj nejake ritualy a tak? Smile ked s tym potom prestal...
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt december 19, 2007 9:08 am

nyarlathotep napísal:
Janci napísal:
Aj ja mám záujem o jednu z kópií tej satanskej biblie. Osobne poznám človeka, ktorý bol 15 rokov satanistom. Ale pred rokom a pol prestal.
co to bol za satanistu? to akoze vykonaval aj nejake ritualy a tak? Smile ked s tym potom prestal...

Rituály vykonávali vraj pravidelne, ale ja som sa nepýtal kedy a tak. Keď som ho spoznal tak už satanistom nebol. A prečo prestal to už neviem. My sme sa spoznali na "rozbíjačke", tak si z toho nejak moc nepamätám. Navyše to je už vyše roka.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt december 19, 2007 9:46 am

jehovistickú bibliu nepoznám, ale pokiaľ viem, tak tú "našu" klasickú majú teda riadne naštudovanú a vyberajú si texty, ktoré sa hodia im, t.z., že ak by som sa začal s nimi baviť o mojej viere, ťažko by som im vedel oponovať, lebo oni sú na to školení a fakt namakaní. kiežby som aj ja bol tak namakaný z biblie...ale zase, ak sa s nimi baví nejaký dobrý teológ, tak neobstoja, ich sfúkne ako svičku, keďže oni vychádzajú iba z istého kontextu biblie a daný teológ by vychádzal z biblie ako celku...

tú satanskú pohľadám - ale pre veľký záujem spoplatňujem služby...vám potom pošlem číslo môjho účtu...Very Happy Very Happy Very Happy cena produktu - jedno normálne a úprimné ďakujem...Razz
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimePi december 21, 2007 5:20 pm

ja mám doma jednu jehovistickú. Som dostal od toho kamaráta. Už som aj stihol prečítať starý zákon. Ale zatiaľ som tam nejaké veľké rozdiely nepostrehol. Až na to, že oni odmietajú tých 6 apokryfných kníh rovnako ako židia. Ale už idem na nový zákon, tak uvidíme aké sú v ňom rozdiely.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeNe december 30, 2007 4:59 pm

nemohol som si odpustit dat to sem... tot, nedavno som pozeral sci-fi sitcom Red Dwarf a bol tam tento ftip - televizne spravy:

NEWSREADER: Good evening. Here is the news on Friday, the 27th of Geldof. Archeologists near mount Sinai have discovered what is believed to be a missing page from the Bible. The page is currently being carbon dated in Bonn. If genuine it belongs at the beginning of the Bible and is believed to read "To my darling Candy. All characters portrayed within this book are fictitous and any resemblance to persons living or dead is purely coincidental." The page has been universally condemned by church leaders.

preklad:

ZPRÁVAŘKA: Dobrý večer, sledujete zprávy v pátek sedmadvacátého Geldolfa. Archeologové poblíž hory Sinaj našli stránku knihy, která je odborníky považována za součást Bible. Bonnští experti nyní určují její stáří. V případě, že je skutečně pravá, tak patří na první stranu a biblický text zní: „Mé milované Candy. Všechny postavy v této knize jsou fiktivní a jakákoliv podobnost se skutečnými lidmi, žijícími či mrtvými, je čistě náhodná.“ Církevní představitelé tuto stranu jednotně odmítli.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeNe december 30, 2007 5:35 pm

Laughing Laughing Laughing

to ako uz koncom decembra lietaju novorocne kacky?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeNe december 30, 2007 5:46 pm

von Schwerzell napísal:
to ako uz koncom decembra lietaju novorocne kacky?
Red Dwarf je perfektny serial... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimePo december 31, 2007 12:20 am

robte si srandu z mojej viery.... Sad

ale bolo to dobré, heh...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt január 30, 2008 10:53 am

dávam odkaz ne jeden článok...áno, áno - ide zase o týždeň, ale ja to čítam pravidelne a na iné mi neostáva čas...každopádne je dôležitejšie, čo je v tom článku napísané a kto to napísal. ide o článok Daniela Heviera...takže nech sa páči:

http://www.tyzden.sk/sk/kultura/moja_biblia.php
Návrat hore Goto down
Jančo
Veľmož
Veľmož
Jančo


Poeet p?íspivku : 977
Age : 34
Localisation : Žarnovica, D.C.
Registration date : 26.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt január 30, 2008 12:53 pm

Ta zprávařka je fakt dobrá. Hrozne ma pobavila.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt január 30, 2008 1:05 pm

čo bolo na tom také zábavné...išlo len o jeden pohľad na bibliu...vysvetli mi to janci prosím, lebo som nepochopil tvoj príspevok...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt január 30, 2008 2:15 pm

monkeyml napísal:
čo bolo na tom také zábavné...išlo len o jeden pohľad na bibliu...vysvetli mi to janci prosím, lebo som nepochopil tvoj príspevok...
no Janci reagoval na moj prispevok z Red Dwarfa...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt január 30, 2008 3:57 pm

jáááj, ja som nepochopil lebo neviem ani čo je red dwarf... Smile
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt február 05, 2008 3:37 pm

[quote="nyarlathotep"][quote="achilles"]
kód:
http://www.geocities.com/bezboha/StaryZakon.html

takže ten text si už prečítal môj kamarát - kňaz....je šanca, že o sto rokov sa tu aj zaregistruje... Very Happy
čo sa toho textu týka...v podstate jeho prvé slová boil skoro také ako moje - ide dosť o vytiahnutie z kontextu, ale predsa som sa ho pýtal ďalej a dostal som odpoveď, ktorá mňa uspokojila, aj neuspokojila...pohľad na Boha sa u ľudí menil a bol stále obmedzený jeho myslením..t. z. aj stvorenie sveta, potopa a iné veci sa mohli napísať len úrovňou chápania vtedajších ľudí...nakoniec - aj Ježiš sa vyjadroval v podobenstvých, aby to ľudia skôr pochopili...takže aj boh nechal ľudí, aby Ho spoznávali a vyjasňovali si názor a vedomosti o ňom...reakcia z nyarovej strany na týchto pár riadkov je mi jasná - "takže to potvrdzuje to, čo stále hovorím a to, že Boha si vymysleli ľudia" Smile
príchodom Ježiša sa obraz Boho zkompletizoval a ujasnil. pýtal som sa ho aj dopodrobna a tu musím priznať, že sa sám priznal, že na niektoré veci nevie tak z voleja odpovedať a potreboval by si načítať jednotlivé veci, takže ak sa podarí, tak sa tu ten chalanisko možno po čase objaví....taktiež zdôraznil (to patrí tebe nyar Wink ), že sa o biblii a jej textoch nedá rozprávať a rozoberať ich samostatne...jednotlivé veci sa tam berú ako celok a vytrhnuté z kontextu vyznejú naozaj ako zlé a nesprávne a ak by ich aj on hodnotil, dal by im za pravdu, ale takto sa to jednoducho nedá - jednotlivé problémy sa musia brať v rámci celého kontextu a nie hodnotiť len jednu vytrhutú vetu...sme sa o tom rozprávali dlhšie, ale si fakt nespomínam na viacej....keď ma napadne, tak to sem editnem...zatiaľ toľko...

PS: nyar, som mu ťa trošku opísal, aj tvoje názory a vravel, že ty si viac veriaci ako niektorí "silno" veriaci kresťania... Wink
Návrat hore Goto down
Crowley
Barón
Barón
Crowley


Poeet p?íspivku : 845
Registration date : 22.11.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt február 05, 2008 3:40 pm

poviem vec odveci, ale to ja zvyknem...
Bibliu som nečítala a ani ju čítať neplánujem iba ak by si to vyžiadali skúšky na religionistiku, čo je prvavdepodobné, ale radšej si niekde splaším ,,stručné zhrnutie" Laughing
Návrat hore Goto down
janyx
Gróf
Gróf
janyx


Poeet p?íspivku : 1141
Registration date : 24.07.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt február 05, 2008 7:50 pm

Crowley napísal:
poviem vec odveci, ale to ja zvyknem...
Bibliu som nečítala a ani ju čítať neplánujem iba ak by si to vyžiadali skúšky na religionistiku, čo je prvavdepodobné, ale radšej si niekde splaším ,,stručné zhrnutie" Laughing
stručné zhrnutie z dejín židovského národa nenájdeš, len ak si tú bibliu naozaj prečítaš, netreba v tom to lietať v oblakoch Very Happy
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeUt február 05, 2008 10:28 pm

aj keď poznám názor crowley na moju vieru, každopádne jej dám za pravdu, že k religionistike nepotrebuje mať písmo v malíčku, aj keď stručné zhrnutie by isto nestačilo...asi niečo medzi tým Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt február 20, 2008 4:51 pm

monkeyml:
preco som si tvoj prispevok z 5.2. (predchadzajuca strana) vsimol az dnes? inak, ten prispevok, dajmetomu ze beriem...
(uz len z principu nemozem napisat, ze ho beriem uplne... Laughing ale ok, moze byt...)

teraz ma ale napadla jedna vec, ktoru som akurat dnes cital v jednom fore na azete... jedna prispievatelka (velmi inteligentna a scitana osoba) tam uvidela celkom zaujimavu vec, skopcim to sem:
Len tak pre srandu si zober bibliu a papier s tromi kolonkami : zabil boh, zabili v mene boha a zabil satan , trochu si polistuj a začni čiarkať - uvidíš, že posledná kolonka zostane prázdna Surprised)
tolko k vytrhavaniu pasazi z kontextu...


Naposledy upravil nyarlathotep dňa St február 20, 2008 4:52 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitimeSt február 20, 2008 5:25 pm

iba tuším, kam smerovala tá osoba...môžeš to potom aj vysvetliť nyar, že z akej zhruba debaty to vyplíva alebo o čom sa tam točilo, lebo som si nie istý ako je to myslenél...a že nezabil satan. hmm - satanovi nejde o telesnú ale duchovnú smrť, ale to vidím hneď protiargument, že - a Boh si žiada? ech....no počkaj nyar ( Very Happy ), sa nad tým zamyslím a ti na to lepšie odpoviem...ale bude to asi tým, ako ľudia vtedy zmýšľali...to som asi už načrtol niekde, že?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Biblia - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Biblia   Biblia - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Biblia
Návrat hore 
Strana 5 z 7Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: