Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Armáda Slovenskej republiky

Goto down 
+6
von Schwerzell
Adam Copeland
digina007
Brano
monkeyml
Th()maSS
10 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeSt november 18, 2009 7:26 pm

ja som myslel prave na tu rutinu ze to je identicke s ostatnym zamestnanim
proste armada neni o tom byt stale niekde nasadeny denne trenovat so zbranou atd.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeSt november 18, 2009 12:28 pm

StEvE napísal:
nie ?
mnoho krat sa stava to ze po case je to zabehnuta rutina a chodis si odrobit prakticky kazdy den to iste. ako v kazdej praci

ja som to nemyslel akoze rutinu..ale celkovou atmosferou pracovnou, nadriadenymi a podobne...mozno hovori zo mna osobna skusenost,ktora bola s nasou armadou..(teda skor policajnym zborom) skor negativna..ako pozitivna...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeSt november 18, 2009 2:45 am

StEvE napísal:
nie ?
mnoho krat sa stava to ze po case je to zabehnuta rutina a chodis si odrobit prakticky kazdy den to iste. ako v kazdej praci

s tým súhlasím...prípad môjho kámoša...štátny úradník v uniforme...nič viac, nič menej...ale samozrejme, všetko záleží, kde si v tej armáde Cool
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt november 17, 2009 10:04 pm

nie ?
mnoho krat sa stava to ze po case je to zabehnuta rutina a chodis si odrobit prakticky kazdy den to iste. ako v kazdej praci
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt november 17, 2009 11:22 am

StEvE napísal:
Michalko

inak to bude zamestnanie ako kazde ine.

to asi nebude nikdy..lol
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePo november 16, 2009 8:00 pm

Michalko
no drzim palce aby si sa k nim dostal kedze vlastne neberu
a ak sa tam dostanes budem rad ked po case napises ako sa ti tam paci a ku ktorej skupine sa zaradis
ci k spokojnym alebo naopak Wink

...ale zapamataj si ze aby si zazil ten dobrodruzny zivot z akcnych filmov tak budes musiet mas extra stastie
inak to bude zamestnanie ako kazde ine.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePi november 13, 2009 5:54 pm

tak k tej armáde budem reagovať v jednej veci...že nechcete mať šéfa nad sebou a počúvať jeho rozkazy...vojna je magorina v jednej veci...počúvať, počúvať, počúvať a ešte raz počúvať...samé rozkazy a nič viac...tak sa jednoducho nemôžeš postaviť na zadné a povedať nie...tam plníš rozkazy...to je celé...mám troch kámošov (jeden z nich vlastne už radšej odišiel) v armáde a potvrdili to...a či je to dobrodružnejšie? naozaj záleží od útvaru a druhu roboty...môžeš mať aj smolu...každopádne armáda potlačuje jednotlivca a individualitu, už preto budem mať radšej nad sebou šéfa a robiť stále to isté, ale je tu šance, že si presadím svoj názor...popremýšľaj ešte o tom...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePi november 13, 2009 5:47 pm

Tiež mám rád šport, tiež som robil bojové športy, tiež na sebe makám, tiež nechcem ísť na dôchodok v 62. V živote ma nikto nešikanoval, v živote som nikoho nešikanoval ja. Práca kde robíš stále to isté dookola a máš nad sebou šéfa mi smrdí. Alebo vôbec tá predstava že by som mal niekoho nad sebou sa mi hnusí, samozrejme nemám problémy s autoritou a zvládam takú prácu kde mám šéfa, hold na to si ešte počkám aby som sa z toho oslobodil.
Ale tak hrnúť sa hneď do armády? Keď máš rád šport a dobrodružstvo zbaľ bágeľ a choď peši na niekoľko dní po horách.

Ale tak vidím že aspoň rozmýšľaš a že si sa vysporiadal so všetkými otázkami ohľadom tej armády. Ja neviem ako to v skutočnosti je, tak nebudem už toľko brblať, ale držím ti palce no, nech z toho naozaj nebudeš náhodou sklamaný, alebo nech ťa neroztrhá mína niekde v Ázií..
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePi november 13, 2009 2:26 pm

Michalko napísal:

Zhrniem teda moj nazor v jednej vete o armade: Ak mas rad sport, chces na sebe makat a chces trosku dobrodruznejsie zamestnanie v ktorom ak nesedis na riti a necakas len na vyplatu mozes aj nieco dosiahnut tak preco nie...


vitaj na fore cheers
..to co si zhrnul hore, nemusi platit len na armadu..ale aj na zamestania v inych sferach samozrejme..

ale si mlady a mas svoje idealy..tak preco nie..nasleduj ich...a sam spoznaj ako to funguje...bude to tvoja osobna skusenost..tvoja empiria...a potom sem mozem napisat svoj nazor po urcitom case..k tejto teme...(samozrejme ze mozes kludne prispievat na forum..) Twisted Evil

vela zdaru... Twisted Evil
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePi november 13, 2009 10:28 am

aby si potom nebol z armady sklamany... nemyslim to v zlom... len, ak si myslis, ze armada je o dobrodruzstve a sporte, tak aby si potom nelutoval...
Návrat hore Goto down
Michalko
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 1
Localisation : Slovakia, Martin
Registration date : 13.11.2009

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePi november 13, 2009 12:36 am

Neviem preco niektory ludia rozpravaju o tych co su v armade alebo chcu ist ze su tam preto lebo nemaju ine uplatnenie?? Pripada mi to ako keby sme sa rozpravali o nejakych chudakoch....
Napriklad ja chcem ist po maturite tiez do armady. to je za pol roka. A nechcem tam ist preto lebo by som nemal ine sance uplatnenia v zivote. Prave naopak. Mam odbor mechatronika-programator. A keby ze sa zamestnam v tomto odbore mam dvojnasobny plat. Ale do armady chcem ist preto lebo od malicka robim bojove sporty (karate,muai-thay a box) a makam na sebe kazdy den a bavy ma to. Vobec niesom ziadny prepnuty neprijemny debilko, ani ziadny 100 kilovy nabuchany magor ale proste rad sportujem a vobec sa mi nechce ist do dochodku v 62 rokoch a ani sa mi nechce do konca zivota programovat to iste stale dookola. Armada je nieco dobrodruznejsie.
Niektory sa stazuje ze je tam strasna buzeracia a sikana... Povedzte mi v ktorom zamestani vas dnes nebudu buzerovat. A o tej sikane netreba sa dat... Ked sa nezlaknete tak vam daju pokoj... Viem o com hovorim. Tiez som bol obetou sikany do svojich 15 rokov.

Zhrniem teda moj nazor v jednej vete o armade: Ak mas rad sport, chces na sebe makat a chces trosku dobrodruznejsie zamestnanie v ktorom ak nesedis na riti a necakas len na vyplatu mozes aj nieco dosiahnut tak preco nie...

Ja len tolko k tomu. Smile Kazde povolanie ma svoje klady a zapory lenze zacalo sa tu hromadit trochu viac zaporov tak som reagoval. Nic v zlom. Peace Smile
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePo máj 11, 2009 10:42 pm

Možno v minulosti by som nebol ale v dnešných časoch.. radšej hej.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimePo máj 11, 2009 4:18 pm

takze tu mame silneho odporcu armady ?
dalsieho...
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeNe máj 10, 2009 8:04 pm

Tak to je dobrá sračka. Už čo ,,modré čapičky" vymýšľajú aby nahnali mužov do ich vojen, to je hrúza. Ale tak keď sa niekto nemá ako inak uplatniť alebo ho lákajú peniažky, ať je libo.
Návrat hore Goto down
StEvE
Kráľ
Kráľ
StEvE


Poeet p?íspivku : 2243
Registration date : 26.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeNe máj 10, 2009 4:32 pm

aj my mame komercne videjko Very Happy

kód:
http://www.youtube.com/watch?v=V9XR8xbT_2s
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeSt február 13, 2008 2:56 pm

akurát mi teraz kolega na obede hovoril svoje zážitky z vojny...no, len sa utvrdzujem v mojom presvedčení, že je to tam naprd a oničom a chodia tam väčšinou "múdre" hlavy - slušne povedané...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeSt február 13, 2008 1:22 pm

so sikanov mam svoje skusenosti..ale radsej o tom pomlcim... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 7:28 pm

tak to je už lepšie....môj oco to na vojne vyriešil svojsky....poslal celý zúfalý list svojmu ocovi a ten tak spucoval veliteľa, že si dotyčných teda riadne podal a potom už nemal problém do konca vojny...aj môj kámoš si to s tým hajzlom vybavil...potom ho dobre, že nenosil na rukách... Smile
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 6:10 pm

Ja si nezastavam šikanu, ja viem že to je svin...o ale čo mám robiť, prisť na ministerstvo obrany a povedať aby zakazali šikanu "ZAS" , vždy tu bola vždy tu bude a musime sa len snažiť aby sme neboli jej obeťami a zastať si šikanovaných ľudí.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:57 pm

šikana je problémom, a nie len našej armáde, asi netreba hovoriť o veľkých prešľapoch armády USA. a šikana je zakázaná a preto argument, thomass, že vstup do armády je dobrovoľný a že tí ľudia sa nesmú dať...proste neobstojí... No
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:33 pm

Ako som povedal, naša armáda je na dve veci , nič a nič. Len dobré pracovne miesta s celkom dobrým platom. Je iné ked ste v nejakej jednotke u nas ale väčšina z vojakov je personal.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:31 pm

Th()maSS napísal:
Len sa rozhorčujete nad tým čo aj tak nezmeníte. Do armády teraz nikoho nikto nenúti isť, a kto tam ide dobrovoľne tak aj s tým že podstupi šikanu a rôzne tresty. Len jedno vám poradím , nedajte sa.
no nehnevaj sa, ale aby bol zo mna dobry vojak, nepotrebujem, aby ma niekto buzeroval a sikanoval... idem tam kvoli niecomu inemu (mozno narodne citenie, alebo nejaky iny ciel)... a nie preto, aby si na mne nejaky uboziak liecil komplexy... potom tak aj ta armada vyzera - kopec rambov, ktori sa potom v akcii spravaju ako zvierata a znasilnuju a vrazdia civilov...

ak uz ma byt niekde poriadok a disciplina, tak si myslim, ze prave v armade a preto by sa mali velmi prisne stavat proti akejkolvek sikane...
Návrat hore Goto down
Th()maSS
Kráľ
Kráľ
Th()maSS


Poeet p?íspivku : 627
Registration date : 25.02.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:28 pm

Len sa rozhorčujete nad tým čo aj tak nezmeníte. Do armády teraz nikoho nikto nenúti isť, a kto tam ide dobrovoľne tak aj s tým že podstupi šikanu a rôzne tresty. Len jedno vám poradím , nedajte sa.
Návrat hore Goto down
https://worldofhistory.forumczech.com
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:23 pm

Shocked

tak to snáď nemyslíš vážne...dal by som zavrieť každého, kto by šikanoval...môjho kamaráta pred necelým rokom šikanoval šéf roty, či čoho a skoro mu ruka odpadla!!!
žiadna šikana...

edit: tak toto je fakt sila...tolerovať šikanu v akejkoľvek forme je nepochopiteľné....aspoň pre mňa...trest za nesplnenie úlohy v poho, ale samozrejme adekvátny trest,ale šikana? Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitimeUt február 12, 2008 5:21 pm

Th()maSS napísal:
Tak čo už , šikana patrila k armáde od nepamäti takže si z toho nič nerobme.
prosim??? Shocked

EDIT: toto, prosim ta, povedz tomu chlapikovi v rusku, ktoremu museli amputovat obe nohy a genitalie...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Armáda Slovenskej republiky Empty
OdoslaťPredmet: Re: Armáda Slovenskej republiky   Armáda Slovenskej republiky Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Armáda Slovenskej republiky
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Historická sieň :: História Vojenstva-
Prejdi na: