Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?

Goto down 
+8
m.s.
alganor
von Schwerzell
loverman74
Nietzsche
monkeyml
nyarlathotep
Felix
12 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorSpráva
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 9:42 am

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Svoje odpovede zdôvodnite....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 9:47 am

uz uznali, ze aj na inych planetach moze byt zivot... snazia sa (ajked je to dost smiesne) drzat krok s dobou... ale kym maju ovce, tak existovat budu a ovce ich existenciu akosi potrebuju... mozno uz len zo zotrvacnosti, ale potrebuju...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 10:18 am

toto je tak ťažko zodpovedateľná otázka, že až Smile ja som čítal názor, že postupne budú ovečky odpadávať lebo stále viac ľudí bude schopných použiť zdravý rozum a popremýšľať za pre a proti...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 10:35 am

je ale fakt, ze cirkev je vlastne nedemokraticka hierarchicka institucia, kde nie je velky priestor pre vlastne nazory a v dnesnej dobe na nu coraz viac ludi aj takto pozera...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 10:41 am

a nemýlia sa....cirkev je jednoznačne nedemokratická inštitúcia a každý kto do nej patrí by si to mal uvedomiť...ak mu to vadí, nech vystúpy alebo sa od toho dištancuje - myslím, že veľa ľudí má na to skreslený a nesprávny pohľad a vlastne až po zistení tejto veci odchádzajú...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 10:45 am

monkeyml napísal:
a nemýlia sa....cirkev je jednoznačne nedemokratická inštitúcia a každý kto do nej patrí by si to mal uvedomiť...ak mu to vadí, nech vystúpy alebo sa od toho dištancuje - myslím, že veľa ľudí má na to skreslený a nesprávny pohľad a vlastne až po zistení tejto veci odchádzajú...
hmm, zeby sme sa dopracovavali k zaveru, ze demokraticky stat a cirkev su nezlucitelne veci? Smile myslim, ze tymto aj ciastocne zodpovedame Felixovu temu o postaveni cirkvi v state...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 8:49 pm

Komu: nyarlathotep a monkeyml

1. Je problém, že oni len tažko idú s prúdom doby a niekedy mám pocit a nielen pocit, že oni idú proti prúdu...

2. cirkev je založená na tzv. monarchistickom episkopáte tzn. že do I. Vatikánskeho koncilu bol diecézny biskup neobmedzeným šéfom v diecéze a riadil sa len kanonickým právom po koncile akokeby popri ňom stál aj rímsky biskup, tak už nie je tak neobmezený ako vtedy, no to nemení nič na situácii.

3. podľa štatistík je na slovensku 68 percent veriacich Katolíckej cirkvi a zopár percent Grékokatolíckej cirkvi - no koľko percent z toho sú skutoční veriaci - stavím sa, že mnohí z nich nechcú mať s cirkvou a náboženstvom nič spoločné...

4. cirkev v demokratickom štáte má svoju úlohu, len nemôže pchať svoje chápadlá do vecí, do ktorých jej nič nie je...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePi jún 06, 2008 9:19 pm

1. felix, veľmi diskutabilné...tak ľahko sa to špecifikovať nedá....

2. jj a tak je to lepšie...

3. potom to nie sú veriaci....čo sa údajov týka - sám vieš, že sú skresľujúce a na vytvorenie si reálnejšej predstavy je potrebné mať trošku hlbšiu znalosť o danom štáte, regióne a pod.

4. súhlasím..
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 12:18 am

monkeyml napísal:
1. felix, veľmi diskutabilné...tak ľahko sa to špecifikovať nedá....

2. jj a tak je to lepšie...

3. potom to nie sú veriaci....čo sa údajov týka - sám vieš, že sú skresľujúce a na vytvorenie si reálnejšej predstavy je potrebné mať trošku hlbšiu znalosť o danom štáte, regióne a pod.

4. súhlasím..

1. idú proti prúdu pozri sa na Benedikta XVI. a jeho slávny prejav, ktorý skopčil od byzantského cisára Manuela, kde odsudzuje Moslimov - úžastný krok - to mu nikdy nezabudnú - nemá diplomatickú krv v žilách - jeho predchodca to bola charizmatická osobnosť ozaj klobúk dole... napríklad ešte interupcie, antikoncepcia, holokaust, dogmatika, neomylnosť pápeža ex catedra... to mi nemôžeš tvrdiť, že nejdú...

2. čo je lepšie? to že sa to zmenilo po I. Vatikánskom?

3. ale, keď nabudúce príde sčítanie obyvateľstva ty si musíš napísať do kolónky, že si katolík (lebo podľa kanonického práva, človek, ktorý je raz pokrstený v RKC ostáva navždy katolíkom), hoci sa necítiš ako katolík, ale ateista, na čo je to dobré??? Ozaj som zvedavý aké sú skutočné čísla...


Ako by sa podľa Vás dala zrušiť cirkev?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 11:54 am

1.čo si mal na mysli tým holocaustom? chceš povedať, že ho cirkev neuznáva alebo čosi podobné? ostatné veci - to je tvoj pohľad...v mojich očiach tieto veci felix vyzerajú ináč...pre mňa interupcia alebo čosi podobné predstavujú zásah do života, ktorý má v rukách stvoriteľ (nebavme sa teraz o tom, či daný stvoriteľ "je" alebo "nie") a len on má právo o tom rozhodovať...ide o to, že ty to vnímaš z tvojho a ja z môjho podľadu...ináč je zaujímavé, že ti to až tak vadí, keďže ty cirkev nemusíš a predpokladám, že ani nepočúvaš...potom by ti malo byť jedno, čo my rímokatolíci už s tým robíme....a okrem toho...len v mojom okolí je veľa ľudí, ktorý aj tak "nepočúvajú" stolicu a "idú s prúdom".... Wink

2. samozrejme...aspoň majú biskupi akú takú kontrolu nad sebou

3.nechápem prečo by som si MUSEL napísať do tej kolonky, že som veriaci....hoci som pokrstený a cítil by som sa ako ateista - zaškrtol by som, že som ateista....

ako myslíš zrušiť? ja ju nechcem zrušiť, len aby bol štát a cirkev od seba oddelený...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:46 pm

1. Nie, bola ticho, keď mala niečo robiť... Pius XII. sa nečinne pozeral... absolútne nič neurobil.... a pomáhal nacistom ujsť do južnej Ameriky a kade tade... Hej... predstav si, že niekoho znásilnia - nemá právo si tá žena zobrať to dieťa? Len je smutné, že cirkev sa zaoberá aj vecami do ktorých jej nič nie je chcel by som ti uviesť konrktény príklad s ktorým som sa stretol ale nie takto verejne iba cez PM.

3. v tom tlačive sa ťa pýtajú čo si de iure a nie de facto. Pozri sa na príklad toho košičana, ktorý sa súdil s Grékokatolíckou cirkvou, že chce vystúpiť z cirkvi - neuspel, pretože je zásada - raz katolík navždy katolík...

Niečo na princíp galikanizmu - nie celkom zrušiť...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 4:59 pm

1. čo sa potratov týka, máš môj kompletný názor v miestnosti "reichstag" a téma potraty alebo tak nejak....možno to je až na druhej strane tém, tak poriadne hľadaj...tam máš celú debatu a aj môj postoj k tomu...ak sa cirkev zaoberá potratmi a pod. vecami, nikto ju nemusí počúvať...ak by malo KDH toľko hlasov ako dnes SMER a presadilo by zákon proti potratom, čo by si robil? veď to by len znamenalo, že si tá strana drží svoj smer, ktorý si vytýčila - tak isto ako aj cirkev...čo čakáš, že zrazu bude kázať trtkajte sa keď otehotnie niekto a nebude sa to páčiť tak v poho, bežte na potrat? hm? ako teba tá cirkev oplyvňuje, hm? robíš to, čo hlása? nie? si za to z jej strany trestaný? nie? tak vidíš?......

3. a ako by to zistili, ak by som ja tam zaškrtol kolonku ateista a pritom by som bol pokrstený, hm?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 8:32 pm

monkeyml napísal:
1. čo sa potratov týka, máš môj kompletný názor v miestnosti "reichstag" a téma potraty alebo tak nejak....možno to je až na druhej strane tém, tak poriadne hľadaj...tam máš celú debatu a aj môj postoj k tomu...ak sa cirkev zaoberá potratmi a pod. vecami, nikto ju nemusí počúvať...ak by malo KDH toľko hlasov ako dnes SMER a presadilo by zákon proti potratom, čo by si robil? veď to by len znamenalo, že si tá strana drží svoj smer, ktorý si vytýčila - tak isto ako aj cirkev...čo čakáš, že zrazu bude kázať trtkajte sa keď otehotnie niekto a nebude sa to páčiť tak v poho, bežte na potrat? hm? ako teba tá cirkev oplyvňuje, hm? robíš to, čo hlása? nie? si za to z jej strany trestaný? nie? tak vidíš?......

3. a ako by to zistili, ak by som ja tam zaškrtol kolonku ateista a pritom by som bol pokrstený, hm?
ˇ

1. Keby tu bol taký zákon a nejaká dievčina by bola znásilnená a by si nemohla to zobrať - čo by sme robili? Chodili by sme do Poľska na "potratové lode" ktoré "pravoverní" Poliaci odháňajú? To by bolo porušenie práv a človeku by nedali na výber... Sme dosť konzervatívna krajina ale tuším, že by to neprešlo.. Inak ľudia by chodili k ľudovým liečiteľom a to by dopadlo horšie... A čo ak plod ohrozuje matku? čo ak "by z dieťaťa nič nebolo"? Nechajme túto problematiku (potratov) tak, lebo viem, že s tebou sa asi nedohodnem lebo to vidíš čierne a biele a nič medzi tým... Tiež neuznávam, ak sa niekto len tak prespí a potom je v tom a ide si to zobrať.. ale máš aj vážne dôvody, keď to musí byť tak...

2. A ty to ako vidíš? Keby bolo sčítanie obyvateľstva každý deň čo by si robil?

v pondelok by si zaškrtol katolík
v utorok evanjelik
v stredu pravoslávny
vo štvrtok kalvín
v piatok jehovista
v sobotu žid
v nedeľu grékokatolík?

Proste máš krstný list (či ako sa tomu hovorí - cirkev má iste nejakú evidenciu), nemôžeš si nič vymýšľať...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeSo jún 07, 2008 9:09 pm

1. ako vravím - o potratoch som sa dosť vyjadril v príslušnej téme, ktorú si môžeš pozrieť...

2. dávaš dosť nereálne príklady...sčítanie ľudu nie je nadarmo raz za 10 rokov.....
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 6:10 pm

monkeyml napísal:


2. dávaš dosť nereálne príklady...sčítanie ľudu nie je nadarmo raz za 10 rokov.....

Aké nereálne príklady? Tak ako každý deň, tak každých 10 rokov si podľa svojho svedomia môžeš meniť cirkev? Musíš to mať podložené nejakými papiermi, inak poskytuješ klamlivé informácie...

P.S.: Prečo asi KDH nie je vládnou stranou? Pretože má niektoré čudné myšienky, ktoré sa ľudu asi nepáčia...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimeNe jún 08, 2008 11:57 pm

Felix napísal:
monkeyml napísal:

2. dávaš dosť nereálne príklady...sčítanie ľudu nie je nadarmo raz za 10 rokov.....

Aké nereálne príklady? Tak ako každý deň, tak každých 10 rokov si podľa svojho svedomia môžeš meniť cirkev? Musíš to mať podložené nejakými papiermi, inak poskytuješ klamlivé informácie...

Tak to mam potom pre teba dost smutnu spravu, pretoze ako som sa v Bruseli v jednej mesite dozvedel, kazdy clovek sa rodi ako moslim...

Believe It or Not: You were Born Muslim!
kód:
http://www.islamicnetwork.com/index.php/weblog/comments/believe_it_or_not_you_were_born_muslim/
"Muslims believe that every child is born into a state of purity where it recognizes its Creator and is naturally subservient to His laws."

"Just as a child’s body submits to the physical laws which Allah has put in nature, its soul also submits naturally to the fact that Allah is its Lord and Creator. But its parents try to make it follow their own way and the child is not strong enough in the early stages of its life to resist or oppose its parents. The religion which the child follows at this stage is one of custom and upbringing and Allah does not hold it to account for this religion."

Tak? Podla tvojej teorie by to malo uplne stacit.. Co si tam teraz do tej kolonky napises, aby si nebol pokrytecky?.. Kazde nabozenstvo si to nejako zaistuje, co? Krestanstvo krstom v utlom detstve, islam preistotu uz hned po prvom vykuknuti z maternice.. Krestania, moslimovia.. vsetci jedna banda!
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:16 am

Nietzsche napísal:
Felix napísal:
monkeyml napísal:

2. dávaš dosť nereálne príklady...sčítanie ľudu nie je nadarmo raz za 10 rokov.....

Aké nereálne príklady? Tak ako každý deň, tak každých 10 rokov si podľa svojho svedomia môžeš meniť cirkev? Musíš to mať podložené nejakými papiermi, inak poskytuješ klamlivé informácie...

Tak to mam potom pre teba dost smutnu spravu, pretoze ako som sa v Bruseli v jednej mesite dozvedel, kazdy clovek sa rodi ako moslim...

Believe It or Not: You were Born Muslim!
kód:
http://www.islamicnetwork.com/index.php/weblog/comments/believe_it_or_not_you_were_born_muslim/
"Muslims believe that every child is born into a state of purity where it recognizes its Creator and is naturally subservient to His laws."

"Just as a child’s body submits to the physical laws which Allah has put in nature, its soul also submits naturally to the fact that Allah is its Lord and Creator. But its parents try to make it follow their own way and the child is not strong enough in the early stages of its life to resist or oppose its parents. The religion which the child follows at this stage is one of custom and upbringing and Allah does not hold it to account for this religion."

Tak? Podla tvojej teorie by to malo uplne stacit.. Co si tam teraz do tej kolonky napises, aby si nebol pokrytecky?.. Kazde nabozenstvo si to nejako zaistuje, co? Krestanstvo krstom v utlom detstve, islam preistotu uz hned po prvom vykuknuti z maternice.. Krestania, moslimovia.. vsetci jedna banda!

Nečítal si moje predošlé príspevky aj RKC si zaisťuje svoje ovečky raz si tam pokrstený a už sa ich nezbavíš...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 12:45 am

Tvoje prispevky som nahodou cital a popravde, postradaju logiku. Chcel by som vidiet, kto by mi zastavil ruku, keby som chcel pri scitani zaskrtnut policko s mojim vlastnym presvedcenim. Ani Bohovi! Nie je mozne, aby mi na zaklade krstu voci cirkvi vznikali akekolvek zavazky alebo aby ma mali pravo registrovat ako katolika, ked som nim nikdy nebol ani nim byt nechcem. Ako mesacne decko si asi velmi nevyberiem, ci si zelam, aby mi nejaky psychopat lial na hlavu svatenu vodu alebo nie! To by videli ten sud.. by som im tie ich biblie otrieskal o ich svatuskarske tekvice! Niektore veci sa lepsie riesia mimosudnou cestou.. Mimochodom, tvoj genius ti musi siahat az po koleno, ked kvoli jednej vete citujes text na cely monitor..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:38 am

Nietzsche napísal:
Tvoje prispevky som nahodou cital a popravde, postradaju logiku. Chcel by som vidiet, kto by mi zastavil ruku, keby som chcel pri scitani zaskrtnut policko s mojim vlastnym presvedcenim. Ani Bohovi! Nie je mozne, aby mi na zaklade krstu voci cirkvi vznikali akekolvek zavazky alebo aby ma mali pravo registrovat ako katolika, ked som nim nikdy nebol ani nim byt nechcem. Ako mesacne decko si asi velmi nevyberiem, ci si zelam, aby mi nejaky psychopat lial na hlavu svatenu vodu alebo nie! To by videli ten sud.. by som im tie ich biblie otrieskal o ich svatuskarske tekvice! Niektore veci sa lepsie riesia mimosudnou cestou.. Mimochodom, tvoj genius ti musi siahat az po koleno, ked kvoli jednej vete citujes text na cely monitor..
o tomto bol nedavno sudny spor... nejaky 50-rocny chlapik chcel spatne zmazat krst... nedalo sa... kazdopadne je to sprostost a jednoznacne suhlasim s Nietzschem... to, ze mam za sebou krst, prve svate prijimanie, dokonca aj birmovku este neznamena, ze som rimokatolik... pri vsetkych troch sviatostiach som bol pod zakonom a robil som len to, co chceli rodicia (ktori sami presne nevedeli, preco by som to mal robit, ale holt tradicia - takto nejak si cirkev buduje svoje cisla...)

a preto uz viem, co napisem do kolonky vierovyznanie... mozte hadat... Laughing
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:42 am

nyarlathotep napísal:
Nietzsche napísal:
Tvoje prispevky som nahodou cital a popravde, postradaju logiku. Chcel by som vidiet, kto by mi zastavil ruku, keby som chcel pri scitani zaskrtnut policko s mojim vlastnym presvedcenim. Ani Bohovi! Nie je mozne, aby mi na zaklade krstu voci cirkvi vznikali akekolvek zavazky alebo aby ma mali pravo registrovat ako katolika, ked som nim nikdy nebol ani nim byt nechcem. Ako mesacne decko si asi velmi nevyberiem, ci si zelam, aby mi nejaky psychopat lial na hlavu svatenu vodu alebo nie! To by videli ten sud.. by som im tie ich biblie otrieskal o ich svatuskarske tekvice! Niektore veci sa lepsie riesia mimosudnou cestou.. Mimochodom, tvoj genius ti musi siahat az po koleno, ked kvoli jednej vete citujes text na cely monitor..
o tomto bol nedavno sudny spor... nejaky 50-rocny chlapik chcel spatne zmazat krst... nedalo sa... kazdopadne je to sprostost a jednoznacne suhlasim s Nietzschem... to, ze mam za sebou krst, prve svate prijimanie, dokonca aj birmovku este neznamena, ze som rimokatolik... pri vsetkych troch sviatostiach som bol pod zakonom a robil som len to, co chceli rodicia (ktori sami presne nevedeli, preco by som to mal robit, ale holt tradicia - takto nejak si cirkev buduje svoje cisla...)

a preto uz viem, co napisem do kolonky vierovyznanie... mozte hadat... Laughing

Ale tu ide o to, že raz si pokrstený a už ťa vždy budú evidovať ako katolíka - a o to išlo aj v tom spore - no prehralo ho....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:47 am

Felix napísal:
Ale tu ide o to, že raz si pokrstený a už ťa vždy budú evidovať ako katolíka - a o to išlo aj v tom spore - no prehralo ho....
a stale plati to, ze to robia proti mojej voli... a proti voli desattisicov obcanov tohto statu...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:48 am

nyarlathotep napísal:
Felix napísal:
Ale tu ide o to, že raz si pokrstený a už ťa vždy budú evidovať ako katolíka - a o to išlo aj v tom spore - no prehralo ho....
a stale plati to, ze to robia proti mojej voli... a proti voli desattisicov obcanov tohto statu...

Ano - raz katolík, navždy katolík.... nikdy sa ich nezbavíš..., alebo máš nejaký nápad ako sa ich de iure zbaviť?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:51 am

Felix napísal:
Ano - raz katolík, navždy katolík.... nikdy sa ich nezbavíš..., alebo máš nejaký nápad ako sa ich de iure zbaviť?
budem ich rozhodnutie ignorovat... na poli nejakych srandovnych zakonov vyhravaju, na poli presvedcenia nie... Iä Cthulhu! Iä Dagon! Wink

mimochodom, ako je to s exkomunikaciou?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:56 am

nyarlathotep napísal:
Felix napísal:
Ano - raz katolík, navždy katolík.... nikdy sa ich nezbavíš..., alebo máš nejaký nápad ako sa ich de iure zbaviť?
budem ich rozhodnutie ignorovat... na poli nejakych srandovnych zakonov vyhravaju, na poli presvedcenia nie... Iä Cthulhu! Iä Dagon! Wink

mimochodom, ako je to s exkomunikaciou?

Existujú 4 skupiny zločinov v kanonickom práve. Prvá skupina sa nazýva Delicta mere ecclestiastica, kde patria:

Heréza, kacírstvo, apostázia, schizma, simónia - za to dostaneš jediný a najvyšší trest a to exkomunikáciu...

No neteš sa, pretože exkomunikácia znamená zbavenie všetkých dobier, ktoré RKC poskytuje (napr.: krsty, spovede, omše, pohreby...). Takže budeš vylúčený z obce veriacich - NIE Z CIRKVI.... Stále budeš katolíkom hoci nejakou zblúdilou ovečkou, ale budeš....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:09 am

ešte raz felix..... - ak si v sčítaní ľudu zaškrtnem, že som ateista, nikto mi na to nepríde...práve preto je tam to sčítanie...ty si myslíš, že každého človeka porovnávajú z údajmi krstných listov a neviem ešte čoho? to by spracovanie trvalo do ďalšieho sčítania Rolling Eyes
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?
Návrat hore 
Strana 1 z 7Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Potrebuje veriaci cirkev?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: