Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?

Goto down 
+8
m.s.
alganor
von Schwerzell
loverman74
Nietzsche
monkeyml
nyarlathotep
Felix
12 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeUt december 08, 2009 4:24 pm

opakujem este raz - kde v tej smernici sa spomina niektore konkretne nabozenstvo?

prosim ta, odcituj mi to, lebo ja som to tam nikde nenasiel...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeUt december 08, 2009 4:51 pm

spomina sa v nasom antidiskriminacnom zakone najvacia mensina? tiez nie...podobne je to aj s tymto zakonom....vsetko vseobecne napisane, ale ked nastane konkretna situacia, tak sa vykluje presne podla toho, co som popisal.
jednoducho, uz v sucasnej europskej spolocnosti su citit silne protikrestanske vztahy. a myslis, ze toto ich iba vylepsi? comu skorej clovek skor uveri? ze inkvizicia si vyziadala 5000 obeti alebo ze to bolo 30 000 000? (priklad, nie su to presne cisla)
a na opacnej strane (zoberem islam, ten je predsa najznamejsi, o tom, ze budhizmus a hinduizmus nie su tiez tak celkom koser planujem napisat clanok) stoji saria, o ktorej aj ked vsetci vieme, ze nie je v poriadku, tak si pred nou zatvarame oci, pretoze nechceme rozhnevat ludi s inym zmyslanim.
(zname danske karikatury: dani nakreslili par obrazkov a cely moslimsky svet bol rozhorceny a vsetci sa im za to museli ospravedlnovat. naopak, niekto nakresli karikaturu papeza alebo inu pre krestanov vela znamenajucu osobu a krestania musia "drzat hubu a krok", pretoze mame demokraciu a kazdy si moze hovorit co chce.
mne je osobne jedno, ci si niekto so mna robi "prdel" za moje vyznanie, ale aj ja chcem mat to pravo, zasmiat sa tom, co je smiesne na druhom cloveku, systeme, idei...

poznas papeza Pia XII.-teho a ako vacsina ludi nanho kyda. a pritom jeho zivot je o niecom iny
kód:
http://www.ct24.cz/textove-prepisy/historicky-magazin/35416-papez-pius-xii/
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeUt december 08, 2009 7:25 pm

smernica jasne hovori, ze AKEKOLVEK vierovyznanie, ako inak chces mat potom formulovane zakony? ved z pravneho hladiska ta v tomto hocikto zotrie...

ak mas pocit, ze moslimovia si z toho zakona dokazu vydobit viac, tak kurnik preco to neurobia aj krestania? maju rovnaku startovaciu poziciu...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeUt december 08, 2009 10:12 pm

asi je to o tom, ako sa dané náboženstvo prejavuje...čo je to, čo ho robí špecifickým...pokora je napr. v kresťanstve dosť podstatná...

to čo si napísal nyar v poslednom príspevku je pravda...ale aj tak by som chcel vedieť tvoj názor na tie karikatúry...

a ďalšia vec k príkladu a prípadnému vyjadreniu názoru...v nemecku boli manželia - moslim (arab) a nemka (neviem či vyznávala nejaké náboženstvo, nepamätám sa)...manžel svoju manželku dosť silno a často bil...dala ho na súd a....prehrala, lebo arabovi to povoľovalo jeho vierovyznanie...inému Nemcovi by to neprešlo, ale arabovi áno...zdá sa Vám to správne? lebo mne nie...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeSt december 09, 2009 11:28 am

no teraz tuna vo svajci je to dost hot topic, po tom referende o zakaze vystavby minaretov...svickovia sa tiez obavaju ze moslimovia zacnu presadzovat shariu ako je to v nemecku alebo francuzku...vcera som aj cital ze islamisti chcu zalozit nejaku islamisticku politicku stranu..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeŠt december 10, 2009 10:00 am

ok, preco som vobec o tom zakone zacal - chcel som nim len ukazat na priklad islamofobnych prejavov, ktore nie su opodstatnene... zakon ako taky sa mi tiez nepozdava prave preto, ze dava fanatikom silnu (?) zbran, rad by som ho ale videl v praxi... inak, je tam ale aj jedna cast, ktora hovori o tom, ze jednotlive staty maju pravomoci upravovat si vo svojej krajine nabozenske otazky po svojom...

co sa tyka karikatur, monkeyml, jasne, ze nesuhlasim s tym bordelom, co moslimovia okolo toho narobili...

a o tom priklade rozhodnutia sudu sme sa tu uz rozpravali... jednak nevieme presne, co sa na tom sude dialo, jednak nevieme, co urobila ta zena dalej... lebo ak by s tym isla dalej (hociaj na medzinarodny sud pre ludske prava, alebo kam), urcite by vyhrala...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeŠt december 10, 2009 12:18 pm

nyarlathotep napísal:
a o tom priklade rozhodnutia sudu sme sa tu uz rozpravali... jednak nevieme presne, co sa na tom sude dialo, jednak nevieme, co urobila ta zena dalej... lebo ak by s tym isla dalej (hociaj na medzinarodny sud pre ludske prava, alebo kam), urcite by vyhrala...

to je kakt...detaily o tom súde neviem...len som to čítal dávno v týždni...
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeŠt december 10, 2009 9:11 pm

nyar
nelutuj, ze si ten zakon zmienil. ak bysi ho nezmienil ty, tak by som to urobil pravdepodobne zase ja.
trochu sa aj na ten zakon tesim, bo ked ten zakon nebude fungovat tak, ako si tvorcovia mysleli,potom budem moct hovorit: "ja som to vravel". Smile

a preco nevyuzijeme ten zakon aj my (katolici)? tak na to ti neviem odpovedat. mozno nam vyhovuje sucasna pozicia "kopnite si do nas", mozno sme tak zapredali idealy, ze naozaj patrime na smetisko dejin.

von Schwerzell aky maju svajciari nazor na to, ze kvoli tomu referendu bude svajciarsko zazalovane na sude pre ludske prava? (aspon nieco take som pocul, ak je to kacica, tak sa ospravedlnujem)

dovolujem si pridat dva clanky:
kód:
http://zpravy.idnes.cz/evropa-ztraci-nervy-s-multi-kulti-resi-krizi-identity-ppx-/zahranicni.asp?c=A091209_135646_zahranicni_ash
kód:
http://nazory.pravda.sk/kedy-strasburg-zrusi-vianoce-djx-/sk-nkom.asp?c=A091210_075227_sk-nkom_p23
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimePi december 11, 2009 1:53 pm

no ak je to pravda, ze bude mat svajciarske referendum nejaku dohru na medzinarodnom fore, potom je viac ako iste, ze rovnako mala postupovat aj ta zena, ktoru muz bil... lebo ludske prava su vzdy na prvom mieste pred akymikolvek inymi pravami... cize ak aj sud rozhodol proti nej, mala sa odvolat a ist s tym dalej a dalej...

to len taky este dovetok k nemecku, co spominal monkeyml...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimePi december 11, 2009 5:38 pm

[quote="alganor"]nyar

von Schwerzell aky maju svajciari nazor na to, ze kvoli tomu referendu bude svajciarsko zazalovane na sude pre ludske prava? (aspon nieco take som pocul, ak je to kacica, tak sa ospravedlnujem)

myslim ze ani medzinarodny sud nemoze zmenit vysledky referenda...svajciarsko je v totom myslim coby jedine na svete kde je vola ludu postavena nad parlament a vladu co sa tyka referend...referendum ale musi byt schvalene myslim parlamentom predtym ako sa vypise..na zaciatku musi byt peticia kde sa zozbiera aspon 500.000 podpisov a a z potom ide sa o referende hlasovat v parlamente cibude ci nie..a ak je..tak potom uz zavisi len na vox populi
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimePi december 11, 2009 7:41 pm

ked tak nad tym teraz premyslam, referendova demokracia je taka dvojsecna zbran... na prvy pohlad je to ta najcistejsia forma vlady ludu (ak to tak mozem povedat), ale na druhej strane, ak si predstavim, ze by fungovala aj u nas (pri 40% podpore smeru), tak mam strach... Smile

ale fakt ma to zaujima, von Schwerzell, aka je k tomu vo Svajciarsku verejna mienka, ak to tak mozes posudit z vlastneho pohladu...

este ma tak napadlo, ze nech uz je vola ludu nad parlament, atd... Svajciarsko ma predsa len iste zodpovednosti voci medzinarodnym organizaciam, nie? alebo Svajciarsko nie je clenom OSN a podobne? lebo cisto teoreticky by takto mohlo prejst aj referendum o vrazdeni cernochov (dristam), a nikto by s tym teda nemohol nic? ved ide o volu ludu...
(ajked uz sa asi dostavam do oftopiku s tymto)
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeSo december 12, 2009 6:43 pm

nyarlathotep napísal:

este ma tak napadlo, ze nech uz je vola ludu nad parlament, atd... Svajciarsko ma predsa len iste zodpovednosti voci medzinarodnym organizaciam, nie? alebo Svajciarsko nie je clenom OSN a podobne? lebo cisto teoreticky by takto mohlo prejst aj referendum o vrazdeni cernochov (dristam), a nikto by s tym teda nemohol nic? ved ide o volu ludu...
(ajked uz sa asi dostavam do oftopiku s tymto)

pravdupovediac stretavam sa s malo svajciarmi a ked uz tak vacsinou s akademickym vzdelanim a ti nie su reprezentativna vzorka vox populi, nakolko SVP napriklad (co je nationalisticky pravica - nieco ako lepsia obdoba SNS) ma najvacsiu podporu medzi strednym obyvatelstvom a na vidieku...inac teraz sa chysta dalsie referendum... o vyhostovani cudzincov, ktori su sudne trestani teda spachali zlocin....tiez aktivuje to SVP (podobne ako minarety), dalej zacalo sa velmi debatovat, ze kvoli rastucej nezamestnanosti (momentalne okolo 4%), by sa mala znacne omedzit freizugigkeit s EU..ale to je pre svickov dost tvrdy oriesok, nakolko ak by toto prijali, znamenalo by to vypovedanie Bilaterale II s EU, co by malo na svickov dost negativne nasledky nakolko oni sami nemaju dostatocny pocet vzdelanych ludi napr na akademiu a managerske pozicie

ale to je na dlhsiu debatu, a dost of topic..asi by sa to malo presunut do politiky...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeNe december 13, 2009 9:29 pm

presúvajte!...škoda takej debaty Wink
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimeNe december 13, 2009 9:59 pm

Aby som nedrístal.. V tom referende sa teda rozhodlo že nechcú minarety? Ide iba o vežičky alebo celkovo o mešity? Tie sa tam stavať môžu? Stavajú? Koľko žije vo Švajci moslimov?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitimePo december 14, 2009 1:45 pm

Vulkulak napísal:
Aby som nedrístal.. V tom referende sa teda rozhodlo že nechcú minarety? Ide iba o vežičky alebo celkovo o mešity? Tie sa tam stavať môžu? Stavajú? Koľko žije vo Švajci moslimov?

vo svajci je oficialne asi 400.000 moslimov (zo 7.5 mil obyvatelov), moshe mozu mat, teda mesity su povolene, ale vystavba novych minaretov je zakazanai, vo svajci su momentlane 4 minarety aj ked len symbolicke...ale su a dalsie uz asi nebudu
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 7 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?
Návrat hore 
Strana 7 z 7Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Potrebuje veriaci cirkev?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: