Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?

Goto down 
+8
m.s.
alganor
von Schwerzell
loverman74
Nietzsche
monkeyml
nyarlathotep
Felix
12 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimePo jún 09, 2008 9:11 am

Felix napísal:
No neteš sa, pretože exkomunikácia znamená zbavenie všetkých dobier, ktoré RKC poskytuje (napr.: krsty, spovede, omše, pohreby...). Takže budeš vylúčený z obce veriacich - NIE Z CIRKVI.... Stále budeš katolíkom hoci nejakou zblúdilou ovečkou, ale budeš....
to su hajzli... HEJ, POCUJETE MA? CIRKEVNICI SU PEKNI HAJZLI! len aby sa vedelo... aspon pekne vidno, o com tym kretenom ide - nahanat cisla...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:48 pm

monkeyml napísal:
ešte raz felix..... - ak si v sčítaní ľudu zaškrtnem, že som ateista, nikto mi na to nepríde...práve preto je tam to sčítanie...ty si myslíš, že každého človeka porovnávajú z údajmi krstných listov a neviem ešte čoho? to by spracovanie trvalo do ďalšieho sčítania Rolling Eyes

1. A ak na to náhodou prídu? Čo potom?

nyarlathotep napísal:
to su hajzli... HEJ, POCUJETE MA? CIRKEVNICI SU PEKNI HAJZLI! len aby sa vedelo... aspon pekne vidno, o com tym kretenom ide - nahanat cisla...

Pozri na také sčítanie obyvateľstva... Prečo si myslíš, že u nás je cca. podľa štatistík 68 percent katolíkov.... aj keď spáchaš apostáziu, aj tak ostaneš v ich košiari...


Naposledy upravil Felix dňa Po jún 09, 2008 8:51 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimePo jún 09, 2008 8:49 pm

Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 8:27 am

Felix napísal:
Pozri na také sčítanie obyvateľstva... Prečo si myslíš, že u nás je cca. podľa štatistík 68 percent katolíkov.... aj keď spáchaš apostáziu, aj tak ostaneš v ich košiari...
citim sa znasilneny... asi ako pri volbach, ak by som nikoho nevolil... nemam rad tento pocit bezmocnosti...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:17 am

Felix napísal:
1. A ak na to náhodou prídu? Čo potom?

heh, to neviem, ale úprimne felix - nemajú šancu a nikto to nekontroluje...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeUt jún 10, 2008 9:05 pm

Monkeyml:

Podctivý človek sa cíti byť znásilnený ako napísal Nyar...

Hoci sa necíti byť katolíkom hoci de iure je, zakrúškuje tú možnosť pred strachom z perzekúcie... Smile

Nyarlathotep:

To majú všetci čestní ľudia, ktorí sú pokstení a neveria v sv. Matku cirkev a musia "jej pridať svoj hlas, aby mali väčšie percento"...

Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 8:35 am

Felix napísal:
Hoci sa necíti byť katolíkom hoci de iure je, zakrúškuje tú možnosť pred strachom z perzekúcie... Smile
neboj, toto mne nehrozi... Smile urcite nebudem kruzkovat rkc len preto, ze som pokrsteny, atd... nepaci sa mi to preto, ze figurujem v ich papieroch a ohanaju sa mnou, ked hovoria o mnozstve svojich veriacich...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:21 am

oni možno nyarlathotep, ale do štatistík sčítania ľudu idú údaje z papierov a tam máš zakrúžkované ateisa alebo iné alebo neviem čo tam krúžkuješ...takže v štatistikách slovenského štátu nie si rck, neboj...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:24 am

monkeyml napísal:
oni možno nyarlathotep, ale do štatistík sčítania ľudu idú údaje z papierov a tam máš zakrúžkované ateisa alebo iné alebo neviem čo tam krúžkuješ...takže v štatistikách slovenského štátu nie si rck, neboj...
cirkev ma ale stale ma vo svojich papieroch... a to sa mi nepaci...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:40 am

máš pravdu...to je tá blbosť, ktorú aj ja uznávam - sám som bol "naštvaný" na ten proces s tým chlapíkom...no, s týmto ja asi veľa neurobím, tak isto ako s tým blbým volebným systémom...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 9:43 am

monkeyml napísal:
máš pravdu...to je tá blbosť, ktorú aj ja uznávam - sám som bol "naštvaný" na ten proces s tým chlapíkom...no, s týmto ja asi veľa neurobím, tak isto ako s tým blbým volebným systémom...
a vies, aky je rozdiel medzi tymto cirkevnym problemom a volebnym systemom, ktory sa mi nepaci? ze ak by som dosiahol ustavnu vacsinu, tak sa ten volebny zakon da zmenit...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 10:03 am

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?

FELIX, mienis urobit nieco konkretne pre rimskokatolicku cirkev,
ak nie, tak potom nema tvoju otazku vyznam rozdiskutovavat (aspon pre mna, aby sa to inych nedotklo) ....


Hlasis sa k RKC ?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 10:15 am

feilx nie - aspon si to z jeho prispevkov myslim... Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 10:25 am

skoda, ze loverman74 sa tu ukaze tak raz/dvakrat za tyzden a aj to len s jednym prispevkom... myslim si, ze by jeho nazory mohli byt prinosom v diskusii, keby sem aj viac pisal...

ale mozno nas tu niektorych povazuje za blbcov, ktori mu nestoja za diskusiu... a mozno zas len dristam...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 10:46 am

FOR ALL: Vobec nikoho tu nepovazujem za blbca-ov !!!! Mozno tak obcas seba Rolling Eyes

Su to casove dovody co mi brania sa tu viac zapajat ... Kedze praca je na prvom mieste
cez pracovnu dobu .... doma internet nemam, takze iba ked sa najde volna chvilka, tak
sa tu zastavim ...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 10:59 am

kurnik, to je fakt... aj ja by som asi mal v robote viac robotovat... Laughing
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSt jún 11, 2008 11:57 am

...mi dačo hovor.... Laughing
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 6:39 pm

Nyar..:

Napadol ma jeden spôsob, ako legálne prestať byť členom cirkvi. Pri pápežskej kúrii existuje tzv. sv. kongregácia pre sviatosti a bohoslužbu. Má súdne právomoci, pomocou, ktorých skúma platnosť resp. neplatnosť sviatostí. Pokiaľ si dobre pamätám, tak kst je jednou zo 7 sviatostí - tak, ak by si sa na nich obrátil tak po 10 rokoch by sa mohli začať zaoberať tvojím prípadom, ak tam nájdu nejaké záležitosti, ktoré sa nezhodujú s kanonickým právom, tak by ti mohli vyhlásiť krst za neplatný...

Loverman74:

Nie nehlásim sa k RKC - de iure som "zaregistrovaný" v inej kresťanskej cirkvi (2. najväčšej na Slovensku), no dušou som ateista..., čo by som chcel urobiť pre RKC - to skôr pre seba - lepšie si naštudovať kanonické právo Smile Smile Smile...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 6:47 pm

Felix napísal:

Loverman74:

N no dušou som ateista....

to je nejaka recesia..alebo co?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 7:14 pm

von Schwerzell napísal:

to je nejaka recesia..alebo co?

Prečo? Smile Smile Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 7:19 pm

Ateisti veria ze maju dusu?
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeŠt jún 12, 2008 7:22 pm

von Schwerzell napísal:
Ateisti veria ze maju dusu?

To je slovný obrat... neťahaj ma za každé slovíčko... Smile .... tak to poviem inak... srdcom som ateista.... Smile
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSo júl 19, 2008 2:36 am

konecne viem, preco vznikla cirkev a teda, preco tu je!
kód:
http://tinyurl.com/5pqz9v
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeSo júl 19, 2008 8:45 pm

Ano sranda.... peniaze hýbu svetom...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitimeNe júl 20, 2008 9:51 am

heh, pozrel som si kus tej omse v Sydney.. trocha ma sklamalo, ze ten svoj prejav cital slovo po slove z papiera.. videli ste to niekto?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?   Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete? - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Má Rímskokatolícka cirkev budúcnosť v dnešnom svete?
Návrat hore 
Strana 2 z 7Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Potrebuje veriaci cirkev?

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: