Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Čarodejníctvo

Goto down 
+6
Madria
von Schwerzell
Brano
nyarlathotep
monkeyml
Felix
10 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:20 am

Felix napísal:
Lebo každá mágia má korene v pohanskom živote, hoci možno už tí, ktorí praktizujú tieto praktiky už sa neklaňajú žiadnemu bohu - no oni korenia vlastne z ucitievania pohanských bohov a vieš, že RKC nemá rada žiadu opozíciu, tak musí potierať bielu rovnako ako tú čiernu...

uhm... s tym suhlasim... takto si to asi vysvetluju v RKC... preco ale na to nesli trochu rozumnejsie, a neprijali tu bielu magiu za svoju, rovnako ako dokazali prijat ine pohanske sviatky? stacilo to prekryt nejakymi krestanskymi ritualmi a bolo by... Smile

tak ma minule napadlo, ze v podstate roznych domacich bozikov uspesne prekryli tou masou svatych - patronov vselicoho mozneho... Smile
heh, a teda tym neporusuju sami prvy zakon Desatora?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:36 am

nyarlathotep napísal:
Felix napísal:
Lebo každá mágia má korene v pohanskom živote, hoci možno už tí, ktorí praktizujú tieto praktiky už sa neklaňajú žiadnemu bohu - no oni korenia vlastne z ucitievania pohanských bohov a vieš, že RKC nemá rada žiadu opozíciu, tak musí potierať bielu rovnako ako tú čiernu...

uhm... s tym suhlasim... takto si to asi vysvetluju v RKC... preco ale na to nesli trochu rozumnejsie, a neprijali tu bielu magiu za svoju, rovnako ako dokazali prijat ine pohanske sviatky? stacilo to prekryt nejakymi krestanskymi ritualmi a bolo by... Smile

tak ma minule napadlo, ze v podstate roznych domacich bozikov uspesne prekryli tou masou svatych - patronov vselicoho mozneho... Smile
heh, a teda tym neporusuju sami prvy zakon Desatora?

čím? že máme svätých...heh, tak to ani náhodou nyar...nehnevaj sa...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:37 am

monkeyml napísal:
čím? že máme svätých...heh, tak to ani náhodou nyar...nehnevaj sa...
no ja sa len pytam... nevyznam sa v tom... ale logicky mi to tak pripada, lebo ludia sa k nim modlia a prosia ich o pomoc... preco sa nemodlia priamo k bohu?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:37 am

Felix napísal:
nyarlathotep napísal:
tu nejde o ine bozstvo... som sa cosi popri debatach s krestanmi naucil a uz davno si desatoro nevykladam doslovne... aspon ja prve prikazanie chapem tak, ze nebudem nielen verit v ineho boha, ale nebudem ani verit v take praktiky, nebudem robit take ukony, ktore by boli v rozpore s krestanskym bohom... ved carodejnictvo predsa logicky musi pochadzat od diabla...

Ano, máš pravdu, 10toro sa tá vyložiť podľa aktuálnej potreby...

vôbec nie...desatoro sa dá vyložiť len tak, ako to je napísané v KKC a ktovie, kde ešte...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:39 am

monkeyml napísal:
vôbec nie...desatoro sa dá vyložiť len tak, ako to je napísané v KKC a ktovie, kde ešte...
prosim ta, netusis, kde by som si mohol precitat oficialny vyklad Desatora? nejaky link, alebo take nieco...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:40 am

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
čím? že máme svätých...heh, tak to ani náhodou nyar...nehnevaj sa...
no ja sa len pytam... nevyznam sa v tom... ale logicky mi to tak pripada, lebo ludia sa k nim modlia a prosia ich o pomoc... preco sa nemodlia priamo k bohu?

prvé prikázanie: nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal...

svätým sa neklaniame, svätých prosíme o orodovanie...isto vieš, že rôznym svätým sa dáva patronstvo - patrón požiarníkov, patrón učiteľov a pod. a teda skrze modlitieb k tomu svätému robíš také lobby u Boha...ale neuctivaš ho...neviem,či som to napísal jasne...hádam hej.... Smile
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:41 am

nyarlathotep napísal:

uhm... s tym suhlasim... takto si to asi vysvetluju v RKC... preco ale na to nesli trochu rozumnejsie, a neprijali tu bielu magiu za svoju, rovnako ako dokazali prijat ine pohanske sviatky? stacilo to prekryt nejakymi krestanskymi ritualmi a bolo by...
Smile

Ak by všetko preberali, tak by sa im to vymklo spod kontroly. A prekryť pohanský sviatok tým kresťanským to sa ešte dá. No ak im necháš pohanské rituály riskuješ tým, že sa budú tváriť, že sa klaňajú bohu, no ini by sa v reále klaňali práve povedzme Triglavovi... Menší podobný problém bol asi aj so sviatkami, tak radšej s tou bielou mágiou to radšej nepokúšali.

P.S.: V r. 357 cisár Konštantín II. vydal zákon, ktorým trestal každú mágiu. A vieš kresťanstvo postupom času sa inšpirovalo zákonodárstvom prvých quasi kresťanských cisárov. Takže dôvod by sme našli asi tu.

nyarlathotep napísal:
tak ma minule napadlo, ze v podstate roznych domacich bozikov uspesne prekryli tou masou svatych - patronov vselicoho mozneho... Smile
heh, a teda tym neporusuju sami prvy zakon Desatora?

Nie, lebo ich de facto degradovali do pozície pseudobohov - teda nejakých pomocníkov boha, ktorí stoja na nižšej úrovni. Predstav si, že boh je predseda vlády a svätí sú jednotliví ministri, ktorí spravujú jednotlivé veci... Neporušujú ho ale obchádzajú...

monkeyml napísal:
vôbec nie...desatoro sa dá vyložiť len tak, ako to je napísané v KKC a ktovie, kde ešte...

vždy sa nájde nejaká vhodná náboženská norma, ktorou sa neželané správanie zakáže...


Naposledy upravil Felix dňa St júl 30, 2008 10:44 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:44 am

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
vôbec nie...desatoro sa dá vyložiť len tak, ako to je napísané v KKC a ktovie, kde ešte...
prosim ta, netusis, kde by som si mohol precitat oficialny vyklad Desatora? nejaky link, alebo take nieco...

vieš čo, ja som to mal všetko cez knihu - Katechizmus katolíckej cirkvi a teda som to nehľadal na nete....hádam by tam niečo mohlo byť, nie?
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:47 am

monkeyml napísal:
prvé prikázanie: nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal...

svätým sa neklaniame, svätých prosíme o orodovanie...isto vieš, že rôznym svätým sa dáva patronstvo - patrón požiarníkov, patrón učiteľov a pod. a teda skrze modlitieb k tomu svätému robíš také lobby u Boha...ale neuctivaš ho...neviem,či som to napísal jasne...hádam hej.... Smile
uhm... jasne, rozumiem tomuto vykladu... ajked sa s nim nie celkom stotoznujem... ale to uz su len take hry so slovickami...

zaujimalo by ma, ale ci prvotny napad so svatymi mal naozaj nieco do cinenia s vytlacenim roznych domacich bozstiev (ochrancov kadecoho)...

Felix: no RKC prebrala niektore ritualy od pohanov nie len prekryvala sviatky - napriklad palenie sviec na hroboch na "vsech svatych"... pohladam jeden clanok, ktory sa tomu venoval, hadam ho este najdem...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:51 am

nyarlathotep napísal:

Felix: no RKC prebrala niektore ritualy od pohanov nie len prekryvala sviatky - napriklad palenie sviec na hroboch na "vsech svatych"... pohladam jeden clanok, ktory sa tomu venoval, hadam ho este najdem...

Ano to je jasné niečo si "požičala" ale nemohla prebrať všetko - inak by stratila svoju identitu. Teda prispôsobovala sa miestnemu pohanskému svetu, no zároveň sa snažila byť niečím novým jedinečným...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 10:54 am

Felix napísal:
nyarlathotep napísal:

Felix: no RKC prebrala niektore ritualy od pohanov nie len prekryvala sviatky - napriklad palenie sviec na hroboch na "vsech svatych"... pohladam jeden clanok, ktory sa tomu venoval, hadam ho este najdem...

Ano to je jasné niečo si "požičala" ale nemohla prebrať všetko - inak by stratila svoju identitu. Teda prispôsobovala sa miestnemu pohanskému svetu, no zároveň sa snažila byť niečím novým jedinečným...


snažila? ona je niečim jedinečným...ježiš kristus bol (ak existoval) bol jedinečný....

Felix napísal:
Nie, lebo ich de facto degradovali do pozície pseudobohov - teda nejakých pomocníkov boha, ktorí stoja na nižšej úrovni. Predstav si, že boh je predseda vlády a svätí sú jednotliví ministri, ktorí spravujú jednotlivé veci... Neporušujú ho ale obchádzajú...

monkeyml napísal:
vôbec nie...desatoro sa dá vyložiť len tak, ako to je napísané v KKC a ktovie, kde ešte...

vždy sa nájde nejaká vhodná náboženská norma, ktorou sa neželané správanie zakáže...

tvoj názor...ja s ním nesúhlasím...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 11:00 am

ja to vidim takto: krestanstvo prislo s niecim novym a jedinencnym, ale ludia sa na to velmi nenamotavali - predsa len prelomit tradicie je dost tazke - tak si to zacali kombinovat s tym, co uz poznali (pohanskymi ritualmi a pod) - vzniklo kopec odnozi, a logicky muselo prist k nejakemu ujednoteniu vierouky... no a na nejakom koncile, synode, alebo akej chmare boli prijate jednotne pravidla ale s tym, ze si uzakonili uz aj nejake zbytky z pohanskych cias...
povedal som to dost zjednodusene, urcite to bol zlozitejsi proces, ale hadam tak nejak to mohlo byt...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 11:05 am

no veru tak mohlo byť...všetko tomu nasvedčuje... Smile

len by som sa napr. fakt chcel prenieť pár veľa rokov do zadu a vidieť, ako sa kresťanstvo šírilo bezprostredne po smrti Ježiša...ako to prebiehalo - ako napr. vtedy "narábali" s čarodejnicami (aby sme sa držali témy) a pod. to by bolo hádam aj celkom poučné vidieť....
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 12:26 pm

1) Prečo si myslíš, že Kristus bol niečím jedinečný? Po svete takých chodili desiatky, ktorí tvrdili, že sú spasitelia atď...

2) Práve kresťanstvo sa šírilo ako pandémia moru (medzi určitými sociálnymi skupinami), pretože bolo vhodnou alternatívou k vtedajšiemu zriadeniu.

3) S tým sa dá súhlasiť, že v rámci lepšieho udomácňovania sa stotožňovalo s nejakými pohanskými praktikami a prijalo ich za svoje... kresťanstvo má viacmenej trochu odlišné tváre v každom kúte sveta..

4) Vždy sa tie jednotné pravidlá neakceptovali preto sa cirkev začala štiepiť...(možno aj vďaka tomu, že sa jednotlivé cirkvi kadečomu prispôsobovali).

5) Narábali s čarodejnicami rovnako ako Židia, ako vraví Exodus: Nenechaj čarodejnicu na žive! Kresťanstvo vychádza čiastočne z Judaizmu....

5)
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 1:33 pm

a nebol jedinečný? založil náboženstvo, ku ktorému sa hlási najviac ľudí (samozrejme oficiálne čísla)...vďaka tomuto náboženstvu sa menili dejiny...a to dosť výrazne...o takom zoroastrizme sa to povedať nedá...

5)a to som si práve nie istý, lebo Ježiš nikdy nepovedal (aspoň mám ten pociť, že to nie je v novom zákone nikde spomenuté), aby sa čarodejnice pálili....tá veta je zo starého zákona - z exodusu, ako si napísal...
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 5:38 pm

monkeyml napísal:
a nebol jedinečný? založil náboženstvo, ku ktorému sa hlási najviac ľudí (samozrejme oficiálne čísla)...vďaka tomuto náboženstvu sa menili dejiny...a to dosť výrazne...o takom zoroastrizme sa to povedať nedá...

Ja myslím za jeho života. Takých po Judei chodili desiatky... Zoroastrizmus zohrával veľmi dôležitú úlohu na Strednom východe a napríklad aj pri formovaní kresťanstva islamu, dokonca neviem ktorý kresťanský -izmus čerpá práve zo zoroastrizmu...

monkeyml napísal:
5)a to som si práve nie istý, lebo Ježiš nikdy nepovedal (aspoň mám ten pociť, že to nie je v novom zákone nikde spomenuté), aby sa čarodejnice pálili....tá veta je zo starého zákona - z exodusu, ako si napísal...

No áno a zavrhli kresťania niekedy Starý zákon? Starý zákon spolu s Novým tvoria základný kameň kresťanstva. Nezabúdaj, že kresťanstvo vychádza zo židovského náboženstva a samotný Ježiš, nikdy na plnej čiare nespochybnil Judaizmus ako taký... a hádaj kde sa kresťanskí inkvizítori inšpirovali čo sa týka honu čarodejníc? Práve v Starom zákone...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 6:18 pm

Neodporoval náhodou Ježiš v NZ práve vtedy ked k nemu priviedli Máriu Magdalénu? "Ten kto je bez vinny nech prvý hodí kamenom!"
prečo by sme si to nemohli vykladať ako obhajobu čarodejníctva? Ved to mu tvrdili, že je čarodejnica, ktorá im pokradal manželov/obyčajná prostitutka/.

Celá Biblia sa dá vyložiť práve tak ako sa komu hodí. Preto sa hony na čarodejnice zhadzovali na "Nenecháš čarodejnicu žiť!"

Ved si vemzite také Kladivo na čarodejnice, to napísali dominikársky mnísi a mnoho dalších najvyšších cirkevných miest ich v tom podporovali.
Je to pokrytectvo, že teraz sa stavajú proti zabíjanie ale za zabitie stoviek, tísiciek ludí sa nikdy neospravedlnila.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:19 pm

Sybila napísal:
Neodporoval náhodou Ježiš v NZ práve vtedy ked k nemu priviedli Máriu Magdalénu? "Ten kto je bez vinny nech prvý hodí kamenom!"
prečo by sme si to nemohli vykladať ako obhajobu čarodejníctva? Ved to mu tvrdili, že je čarodejnica, ktorá im pokradal manželov/obyčajná prostitutka/.

Celá Biblia sa dá vyložiť práve tak ako sa komu hodí. Preto sa hony na čarodejnice zhadzovali na "Nenecháš čarodejnicu žiť!"

Ved si vemzite také Kladivo na čarodejnice, to napísali dominikársky mnísi a mnoho dalších najvyšších cirkevných miest ich v tom podporovali.
Je to pokrytectvo, že teraz sa stavajú proti zabíjanie ale za zabitie stoviek, tísiciek ludí sa nikdy neospravedlnila.

si si istá??? mala si viacej sledovať fungovanie Jána Pavla II. - ého....
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:23 pm

Felix napísal:
monkeyml napísal:
a nebol jedinečný? založil náboženstvo, ku ktorému sa hlási najviac ľudí (samozrejme oficiálne čísla)...vďaka tomuto náboženstvu sa menili dejiny...a to dosť výrazne...o takom zoroastrizme sa to povedať nedá...

Ja myslím za jeho života. Takých po Judei chodili desiatky... Zoroastrizmus zohrával veľmi dôležitú úlohu na Strednom východe a napríklad aj pri formovaní kresťanstva islamu, dokonca neviem ktorý kresťanský -izmus čerpá práve zo zoroastrizmu...

monkeyml napísal:
5)a to som si práve nie istý, lebo Ježiš nikdy nepovedal (aspoň mám ten pociť, že to nie je v novom zákone nikde spomenuté), aby sa čarodejnice pálili....tá veta je zo starého zákona - z exodusu, ako si napísal...

No áno a zavrhli kresťania niekedy Starý zákon? Starý zákon spolu s Novým tvoria základný kameň kresťanstva. Nezabúdaj, že kresťanstvo vychádza zo židovského náboženstva a samotný Ježiš, nikdy na plnej čiare nespochybnil Judaizmus ako taký... a hádaj kde sa kresťanskí inkvizítori inšpirovali čo sa týka honu čarodejníc? Práve v Starom zákone...

práveže za jeho života taký neboli žiadny....dovtedy boli len proroci...nikto nikdy sa neodvážil povedať, že je mesiáš, lebo by farizeji a zákoníci zničili (čo nakoniec s Ježišom aj urobili)...až po smrti Ježiša sa začali objavovať "noví" mesiášovia (presne ako predpovedal J.K.)...

ja na to nezabúdam...som veriacim celý život...beriem to automaticky....sám Ježiš povedal, neprišiel som zrušiť staré ale ustanoviť nové...a to nové si ja osobne vysvetľujem ako nadradené - prvoradé...a tam sa nikde nepíše, aby sa čarodejnice upaľovali...
Návrat hore Goto down
Sybila
Panoš
Panoš
Sybila


Poeet p?íspivku : 183
Registration date : 30.06.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeSt júl 30, 2008 9:33 pm

on sa ospravedlnil?? moja chyba
Návrat hore Goto down
Felix
Gróf
Gróf
Felix


Poeet p?íspivku : 1091
Registration date : 21.05.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 12:15 am

monkeyml napísal:
ja na to nezabúdam...som veriacim celý život...beriem to automaticky....sám Ježiš povedal, neprišiel som zrušiť staré ale ustanoviť nové...a to nové si ja osobne vysvetľujem ako nadradené - prvoradé...a tam sa nikde nepíše, aby sa čarodejnice upaľovali...

No inkvizícia našla jednu vetičku v Starom Zákone, ktorú už spomenula Sybila, trochu bludne si ju vyložili a bolo...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 8:54 am

šak to je jasné, že inkvizícia to bludne vyložila a aj konala strašné veci...ale to zhovadili ľudia takto, nie Ježiš...to je podstatné...to, že niekto konal v mene Ježiša Krista neznamená, že J.K. im na to dal súhlas a povolenie alebo niečo také...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 9:24 am

monkeyml napísal:
šak to je jasné, že inkvizícia to bludne vyložila a aj konala strašné veci...ale to zhovadili ľudia takto, nie Ježiš...to je podstatné...to, že niekto konal v mene Ježiša Krista neznamená, že J.K. im na to dal súhlas a povolenie alebo niečo také...
ak pamatas na holku menom "amadeo" z azetu, tak ona velmi rada hovori, ze posledny skutocny krestan zomrel pred 2000 rokmi na krizi... Smile a nieco na tom bude...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 9:58 am

hej, na ňu si pamätám...v istom zmysle máš pravdu, lebo jediný pravý kresťan bol J.K. a jemu sa vyrovnať nedá... Wink
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitimeŠt júl 31, 2008 10:51 am

poznamka pre tich, co si myslia, ze hony na carodejnice su hlavne dielom inkvizicie, teda katolickj cirkvi....hony na carodejnice najviac uplatnovali protestantske cirkvi, katcirkev carodejnice vacsinou vylucila zo svojich radov
katolickej cirkvi sa skor tyka zapas s inymi skupinami vyznania(albignenci,..)(le goff, kladivo na carodejnice....)
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Čarodejníctvo - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čarodejníctvo   Čarodejníctvo - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Čarodejníctvo
Návrat hore 
Strana 2 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: