Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Kristus

Goto down 
+25
MichalSVK
StEvE
Taroq
alganor
KrἠSlnko
Crowley
gabriel79
Jančo
monkeyml
jitka
janyx
polgi
nyarlathotep
achilles
Antonio
von Schwerzell
ikcsi
gerots
Lawyer
mbalon
Brano
Thor
Sano
Th()maSS
LAM
29 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

J.Kristus
1 Bol to syn boží
Kristus - Stránka 2 Vote_lcap67%Kristus - Stránka 2 Vote_rcap
 67% [ 30 ]
2 Bol to obyčajný smrtelný prorok
Kristus - Stránka 2 Vote_lcap22%Kristus - Stránka 2 Vote_rcap
 22% [ 10 ]
3 Nexistoval
Kristus - Stránka 2 Vote_lcap11%Kristus - Stránka 2 Vote_rcap
 11% [ 5 ]
Celkom hlasov : 45
 

AutorSpráva
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeUt apríl 10, 2007 9:48 pm

Thor napísal:
LAM napísal:
Thor napísal:
LAM napísal:
mbalon napísal:
LAM napísal:
mbalon napísal:
Bohužel jsme země faktů.

A smejú sa každému veriacemu alebo iba tým čo chodia každú nedeľu na omšu a tak?
to ne jen chci říct, že naše mládež je už příliš spropagandovaná západem, a tak jim přijde věřit trapný.Dnešní mladí se jen zajímají o to jak by jim nejlíp bylo, což je podle mě velká chyba.Ale uvidíš, že za takových 20 let to bude stejný jako v čechách.

To ja ked pojdem do do čiech a o takých 20 rokov už budem posledný Very Happy veriaci
Myslím si že toto je problém vyspelého kresťanstva úpadok viery a treba s tým niečo robiť

vsetci ludia nikdy neprestanu verit .... ked si tak zoberiete v CR bolo pre vieru aj viac rozkolov ako v SR ... ppodla mna viera V SR jak tak obstoji

aké rozkoli máš na mysli ? Uveď príklady


napr. husiti , klavini , evanielici a tak podobne ... vzdy sa tam hadali o vieru ... a CR je dost proamericky stat ... prilis liberalny a to je chyba

ale to aj v Maďarku , Nemecku a je tam vatšina ob. kresťania.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSt apríl 11, 2007 2:44 pm

nemci su velmi pokrokovi a madari ? hmm tak to neviem ...
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSt apríl 11, 2007 2:49 pm

Thor napísal:
nemci su velmi pokrokovi a madari ? hmm tak to neviem ...

ako myslíš pokrokový? Ale aj tam mali Cirkevné rozpori veď polovica nemecka sú protestanti a druhá katolíci a kým nevzniklo Nem. cisárstvo tak sa neustále medzi sebou bili.
A čo nevieš o Maďaroch?
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSt apríl 11, 2007 2:51 pm

LAM napísal:
Thor napísal:
nemci su velmi pokrokovi a madari ? hmm tak to neviem ...

ako myslíš pokrokový? Ale aj tam mali Cirkevné rozpori veď polovica nemecka sú protestanti a druhá katolíci a kým nevzniklo Nem. cisárstvo tak sa neustále medzi sebou bili.
A čo nevieš o Maďaroch?


madarov nepovazujem za prave najveriacejsi narod ... ked tak zoberies v nemecku je aj plno teplych a take veci ... ja to neuznavam
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSt apríl 11, 2007 2:56 pm

Thor napísal:
LAM napísal:
Thor napísal:
nemci su velmi pokrokovi a madari ? hmm tak to neviem ...

ako myslíš pokrokový? Ale aj tam mali Cirkevné rozpori veď polovica nemecka sú protestanti a druhá katolíci a kým nevzniklo Nem. cisárstvo tak sa neustále medzi sebou bili.
A čo nevieš o Maďaroch?


madarov nepovazujem za prave najveriacejsi narod ... ked tak zoberies v nemecku je aj plno teplych a take veci ... ja to neuznavam

Ale v Nemcku je aj tak vela veriacich nie ako v ČR
A Maďari sú velice veriaci inafo z wikipedie : římsko- a řecko-katolické (50%), kalvínské (30%), luteránské (5%) čiže 85 % veriacich tolko nie je ani na SR
Návrat hore Goto down
Lawyer
Slobodný občan
Slobodný občan
Lawyer


Poeet p?íspivku : 84
Registration date : 07.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimePi apríl 13, 2007 12:42 pm

Samozrejme, že Ježiš Kristus bol človek. To ako si ho predstavujeme dnes, tak to z neho dal urobiť Rímsky cisár Konštantín na Niceajskom (Ničejskom) koncile v roku 325 n.l. kde sa s definitívou rozhodlo o základných článkoch a pilieroch kresťanskej viery. Jedným z nich bolo aj to, že zvestovateľa Ježiša Nazaretského povýšili na Boha, ako symbol viery. Ale na druhej strane je to ikona aká nemá pre ľudstvo obdoby (zatiaľ)...každý, kto pozná históriu aspoň tak ako ja...tak vie, že to bol človek.....zvestovateľ novej viery....dokonca nikto z vás nepozná...pravdu o tom, čo hovoril Alexandrísky biskup Áreus..podľa jeho teórie..bol Kristus len sprostredkovateľ viery a nie syn Boží...ale toto všetko sa v roku 325 zakázalo na už spomínanom koncile.....niečo asi na tom bude...ale ak ste horlivými veriacimi....tak pravdu nebudete schopný akceptovať......
Návrat hore Goto down
mbalon
Slobodný občan
Slobodný občan
mbalon


Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimePi apríl 13, 2007 3:13 pm

Lawyer napísal:
Samozrejme, že Ježiš Kristus bol človek. To ako si ho predstavujeme dnes, tak to z neho dal urobiť Rímsky cisár Konštantín na Niceajskom (Ničejskom) koncile v roku 325 n.l. kde sa s definitívou rozhodlo o základných článkoch a pilieroch kresťanskej viery. Jedným z nich bolo aj to, že zvestovateľa Ježiša Nazaretského povýšili na Boha, ako symbol viery. Ale na druhej strane je to ikona aká nemá pre ľudstvo obdoby (zatiaľ)...každý, kto pozná históriu aspoň tak ako ja...tak vie, že to bol človek.....zvestovateľ novej viery....dokonca nikto z vás nepozná...pravdu o tom, čo hovoril Alexandrísky biskup Áreus..podľa jeho teórie..bol Kristus len sprostredkovateľ viery a nie syn Boží...ale toto všetko sa v roku 325 zakázalo na už spomínanom koncile.....niečo asi na tom bude...ale ak ste horlivými veriacimi....tak pravdu nebudete schopný akceptovať......
Naprosto s tebou souhlasím, když je k tomu někdo vychováván od mala tak jeho názor nezměníš.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimePi apríl 13, 2007 7:59 pm

Lawyer napísal:
Samozrejme, že Ježiš Kristus bol človek. To ako si ho predstavujeme dnes, tak to z neho dal urobiť Rímsky cisár Konštantín na Niceajskom (Ničejskom) koncile v roku 325 n.l. kde sa s definitívou rozhodlo o základných článkoch a pilieroch kresťanskej viery. Jedným z nich bolo aj to, že zvestovateľa Ježiša Nazaretského povýšili na Boha, ako symbol viery. Ale na druhej strane je to ikona aká nemá pre ľudstvo obdoby (zatiaľ)...každý, kto pozná históriu aspoň tak ako ja...tak vie, že to bol človek.....zvestovateľ novej viery....dokonca nikto z vás nepozná...pravdu o tom, čo hovoril Alexandrísky biskup Áreus..podľa jeho teórie..bol Kristus len sprostredkovateľ viery a nie syn Boží...ale toto všetko sa v roku 325 zakázalo na už spomínanom koncile.....niečo asi na tom bude...ale ak ste horlivými veriacimi....tak pravdu nebudete schopný akceptovať......

áno viem že na tom koncile sa veľa zmenilo ale ako vieš že Ježiš nebol syn boží? Nevieš čo tam zmenili a čo nie. A že niečo povie biskup to neznamená že to je pravda.
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimePi apríl 13, 2007 8:32 pm

Lawyer napísal:
Samozrejme, že Ježiš Kristus bol človek. To ako si ho predstavujeme dnes, tak to z neho dal urobiť Rímsky cisár Konštantín na Niceajskom (Ničejskom) koncile v roku 325 n.l. kde sa s definitívou rozhodlo o základných článkoch a pilieroch kresťanskej viery. Jedným z nich bolo aj to, že zvestovateľa Ježiša Nazaretského povýšili na Boha, ako symbol viery. Ale na druhej strane je to ikona aká nemá pre ľudstvo obdoby (zatiaľ)...každý, kto pozná históriu aspoň tak ako ja...tak vie, že to bol človek.....zvestovateľ novej viery....dokonca nikto z vás nepozná...pravdu o tom, čo hovoril Alexandrísky biskup Áreus..podľa jeho teórie..bol Kristus len sprostredkovateľ viery a nie syn Boží...ale toto všetko sa v roku 325 zakázalo na už spomínanom koncile.....niečo asi na tom bude...ale ak ste horlivými veriacimi....tak pravdu nebudete schopný akceptovať......


pozeraj pre mna to bol Bozi syn .. tu nieje nic k akceptacii ... je to proste holy fakt a basta ... a ak si chces mysliet nieo ine tak prosim ale ja viem ze prevdu mam ja
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 7:57 am

tipický fanatický veriaci, čo viac napísať
Návrat hore Goto down
Lawyer
Slobodný občan
Slobodný občan
Lawyer


Poeet p?íspivku : 84
Registration date : 07.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 10:05 am

Vidím, že ohľadne tejto tematiky sa väčšina z vás prikláňa k biblii a nie k historickým faktom...
P.S. Ak by niekto z vás chcel napadnúť moje tvrdenia...tak nech to robí zmyslu plným textom
obsahujúcim dostatočné argumenty....a nie vetou "Pre mňa to bol syn Boží a basta"....
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 11:07 am

Br@no napísal:
tipický fanatický veriaci, čo viac napísať

chlape keby ze som fanatik tak strielam do ludi a neviem co ... ja sa ti nevnucujem ! nemusis pocuvat moj nazor ... ja ti len hovorim co je pravda ... ak budes hovorit vsetkemu co je len trosku nad priemer tak to podla mna si fanatik aj ty ... Very Happy hehe samozrejme ze to tak nieje ...
vies kadzy sa bije za to co ma najradsej ... a ja mam najradsej Boha
Návrat hore Goto down
mbalon
Slobodný občan
Slobodný občan
mbalon


Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 11:12 am

Thor napísal:
Br@no napísal:
tipický fanatický veriaci, čo viac napísať

chlape keby ze som fanatik tak strielam do ludi a neviem co ... ja sa ti nevnucujem ! nemusis pocuvat moj nazor ... ja ti len hovorim co je pravda ... ak budes hovorit vsetkemu co je len trosku nad priemer tak to podla mna si fanatik aj ty ... Very Happy hehe samozrejme ze to tak nieje ...
vies kadzy sa bije za to co ma najradsej ... a ja mam najradsej Boha
Tak to tvůj život asi moc bohatej není co?
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 11:15 am

mbalon napísal:
Thor napísal:
Br@no napísal:
tipický fanatický veriaci, čo viac napísať

chlape keby ze som fanatik tak strielam do ludi a neviem co ... ja sa ti nevnucujem ! nemusis pocuvat moj nazor ... ja ti len hovorim co je pravda ... ak budes hovorit vsetkemu co je len trosku nad priemer tak to podla mna si fanatik aj ty ... Very Happy hehe samozrejme ze to tak nieje ...
vies kadzy sa bije za to co ma najradsej ... a ja mam najradsej Boha
Tak to tvůj život asi moc bohatej není co?

no ako to myslis bohaty ? bohatstvo je velmi ale veeelmi relativna vec !
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 11:41 am

Lawyer napísal:
Vidím, že ohľadne tejto tematiky sa väčšina z vás prikláňa k biblii a nie k historickým faktom...
P.S. Ak by niekto z vás chcel napadnúť moje tvrdenia...tak nech to robí zmyslu plným textom
obsahujúcim dostatočné argumenty....a nie vetou "Pre mňa to bol syn Boží a basta"....

Tak ti mi ukáž jeden historický fakt že Kristus nebol syn boží
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 3:50 pm

prsne, treba aspon jeden dokaz
Návrat hore Goto down
mbalon
Slobodný občan
Slobodný občan
mbalon


Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 5:13 pm

LAM napísal:
Lawyer napísal:
Vidím, že ohľadne tejto tematiky sa väčšina z vás prikláňa k biblii a nie k historickým faktom...
P.S. Ak by niekto z vás chcel napadnúť moje tvrdenia...tak nech to robí zmyslu plným textom
obsahujúcim dostatočné argumenty....a nie vetou "Pre mňa to bol syn Boží a basta"....

Tak ti mi ukáž jeden historický fakt že Kristus nebol syn boží
Ježíšek mi ještě nikdy nic nepřines Very Happy
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 9:35 pm

Lawyer napísal:
Vidím, že ohľadne tejto tematiky sa väčšina z vás prikláňa k biblii a nie k historickým faktom...
P.S. Ak by niekto z vás chcel napadnúť moje tvrdenia...tak nech to robí zmyslu plným textom
obsahujúcim dostatočné argumenty....a nie vetou "Pre mňa to bol syn Boží a basta"....

ty mi daj argumenty k tomu ze to BOzi syn nebol !
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 9:36 pm

Br@no napísal:
prsne, treba aspon jeden dokaz


jeden je malo ... musel by byt fakt silny ale ja tomu neverim pretoze taky dokaz sa nenajde
Návrat hore Goto down
mbalon
Slobodný občan
Slobodný občan
mbalon


Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 10:04 pm

Zase bude celá Evropa věřit v boha, to bude super.Budem dělat křížový výpravy na neviný, vraždit kacíře, všichni lidi budou makat na poli a nebudou mít žádnou svobodu, už se na to vyloženě těšim.Věřit v boha- krok zpět, teď by jsme měli jako lidi začít trochu myslet, a věřit, že jsme z hlíny a ženský z žebra mi nepřijde zrovna pravděpodobný, dávám přednost vědě.Na čt1 dávali pořad o vyřešení událostí v bibli-71% byla lež,11%nevyřešili a pouhých 18% byla pravda.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeSo apríl 14, 2007 10:07 pm

mbalon napísal:
Zase bude celá Evropa věřit v boha, to bude super.Budem dělat křížový výpravy na neviný, vraždit kacíře, všichni lidi budou makat na poli a nebudou mít žádnou svobodu, už se na to vyloženě těšim.Věřit v boha- krok zpět, teď by jsme měli jako lidi začít trochu myslet, a věřit, že jsme z hlíny a ženský z žebra mi nepřijde zrovna pravděpodobný, dávám přednost vědě.Na čt1 dávali pořad o vyřešení událostí v bibli-71% byla lež,11%nevyřešili a pouhých 18% byla pravda.

Musíš si rozdeliť jedno je viera v boha a to druhé je Feudalizmus sú to dve veci ktoré sa nemožu zlučovať!!!

Naviše krížiatske výpravi a Inkvizice nie sú dokazom vieri ale rozhodnutím pápeža (človeka)
Návrat hore Goto down
Brano
Veľkoknieža
Veľkoknieža
Brano


Poeet p?íspivku : 2233
Age : 30
Localisation : MT
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeNe apríl 15, 2007 10:42 am

Ale rozhodol v mene viery a v mene viery ho následovali tisíce ľudí
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeNe apríl 15, 2007 4:55 pm

ale on to nemal z vlastnej hlavy on to mal dane z neba
Návrat hore Goto down
mbalon
Slobodný občan
Slobodný občan
mbalon


Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimeNe apríl 15, 2007 7:05 pm

gerots napísal:
ale on to nemal z vlastnej hlavy on to mal dane z neba
Koukám na nebe a nic tam nevidim jenom mraky.
Návrat hore Goto down
LAM
Veľmož
Veľmož
LAM


Poeet p?íspivku : 851
Localisation : Horná zem
Registration date : 26.02.2007

Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitimePo apríl 16, 2007 1:54 pm

gerots napísal:
ale on to nemal z vlastnej hlavy on to mal dane z neba

Nič nemal s neba súhlasím s mbalonom mal to z vlastnej hlavy preto ja Pápeža neuznávam Pápež je len človek a robí chyby.

Áno rozhodol v mene viery ale nerozhodla to viera Pápež je len človek.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kristus - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kristus
Návrat hore 
Strana 2 z 13Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: