Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Kristus

Goto down 
+25
MichalSVK
StEvE
Taroq
alganor
KrἠSlnko
Crowley
gabriel79
Jančo
monkeyml
jitka
janyx
polgi
nyarlathotep
achilles
Antonio
von Schwerzell
ikcsi
gerots
Lawyer
mbalon
Brano
Thor
Sano
Th()maSS
LAM
29 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

J.Kristus
1 Bol to syn boží
Kristus - Stránka 13 Vote_lcap67%Kristus - Stránka 13 Vote_rcap
 67% [ 30 ]
2 Bol to obyčajný smrtelný prorok
Kristus - Stránka 13 Vote_lcap22%Kristus - Stránka 13 Vote_rcap
 22% [ 10 ]
3 Nexistoval
Kristus - Stránka 13 Vote_lcap11%Kristus - Stránka 13 Vote_rcap
 11% [ 5 ]
Celkom hlasov : 45
 

AutorSpráva
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 15, 2009 9:32 pm

ako kedy

a viac ze nie:P
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 10:06 pm

Screamos napísal:
ako kedy

a viac ze nie:P

čo? som dajak tento príspevok až tak nepochopil... Smile
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeSo máj 16, 2009 10:09 pm

monkeyml napísal:
Screamos napísal:
sak vsade kde krestania prisli ...presadzovali domorodemu ludu svojho boha

je rozdiel medzi vnucovaním a šírením viery...

to je ktomu...vnucovanie je jedna s foriem sirenia ))
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeŠt máj 21, 2009 11:15 pm

Screamos napísal:
sak vsade kde krestania prisli ...presadzovali domorodemu ludu svojho boha


ale ved to je jednym z poslani krestanstva.....chodte do sveta a zvestujte evanjelium...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 22, 2009 11:36 am

a stim ja totalne nesuhlasim..jak by vam krestanom bolo dobre keby tu prisli nejaky araby a zacali vam nicit krize kostoly... a dristat ze len ich alah je vsemohuci aby ste sa knemu modlili.....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 22, 2009 11:55 am

jedna vec je sirenie viery nasilim, ina pokojnou cestou... ked na ulici niekto rozdava letaky, tiez mu poviem "dakujem, neprosim" a idem dalej... ak by ma ale sledoval celu cestu domov a stale do mna hucal, tak to je ine...

ty si hned vytiahol extrem o araboch, ktori nicia kostoly, ale tak to nefunguje ani jednym ani druhym smerom... (nehovorim teraz o roznych radikaloch, fanatici su totiz vsade)
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 22, 2009 1:22 pm

Screamos napísal:
a stim ja totalne nesuhlasim..jak by vam krestanom bolo dobre keby tu prisli nejaky araby a zacali vam nicit krize kostoly... a dristat ze len ich alah je vsemohuci aby ste sa knemu modlili.....

myslim ze s tebou uz niet o com diskutovat...mozno nejaky dobry psycholog by ti mohol pomoct z tych tvojich komplexov...


samozrejme nyar..ved ide o pokojnu cestu...a kazdy clovek ma slobodnu volu vybrat aku cestu si zvoli...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 22, 2009 9:39 pm

no lol a comyslis jakou cestou sa to dostalo do juznej a severnej ameriky?a aj castiach europy...
vsade sa to tlacilo.. uz v rannom veku to bolo v politike......lebo to uznava vacsina ta musim aj ja....inak ma odvrhnu....bud alebo....
tak isto ako moda Smile))) ( priklad )
psychologa potrebujes ty ja ziadne komplexy nemam..
ja nebudem nutit svoje decko modlit sa kazdy den ...uctiev nejaku imaginarnu osobu...ucit sa naspamat bibliu....ja ho naucim co je zle a co dobre...co sa ma a co sa nema....

ja si dokazem priznat ze clovek je dobry(ci je to moslim katolik talian turek smetiar, riaditel banky ..)...a clovek je zly.....ja nedelim ludi na ludi ktori veria vo vasho boha a ktori neveria vo vasho boha ako vy krestania
sproste spolocenstvo ktore ignoruje vsetko zle co kedy zavinilo.....najsvatajsie najdobrejsie...najlepsie spolocenstvo nasvete.......toto si mysli kazdy ktestan...a nech hodi domna kamenom ten co si to nemysli..alebo ten ktory si uvedomi svinstva krestanstva a nasleduje ho dalej
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePi máj 22, 2009 9:50 pm

von Schwerzell napísal:
Screamos napísal:
a stim ja totalne nesuhlasim..jak by vam krestanom bolo dobre keby tu prisli nejaky araby a zacali vam nicit krize kostoly... a dristat ze len ich alah je vsemohuci aby ste sa knemu modlili.....
.

vsak normalne vyjadri svoj nazor jak by ti bolo keby tu prisiel vyspelejsi mimozemstan a vtlkal ti inu vieru..presne tak ako sa vminulosti z stredneho vychodu ( najvyspelejesej oblasti sveta) rozsirilo krestanstvo do celeho sveta ... prisli vojska ...krali dobyvatelia...a ked sa nebudes riadim ich zakonmi skapes....
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeSo máj 23, 2009 11:44 pm

affraid
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 12:49 am

screamos...ťažká s tebou debata...fakt ťažká...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 11:37 am

aj svami:) vam sa polozi otazka ...ani neviete odpovedat...

a ked viete ta je to taky shit ze konec No
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 1:32 pm

a ako znela teda ta otazka?

vies pre diskusiu treba viac ako jedneho cloveka...resp. najmenej dvoch...a abay to bola dobra diskusia a k niecomu viedla..tak aby obaja nezaujato argumentovali...co mam pocit sa v tvojom pripade zatial zial neda..
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 1:59 pm

Screamos napísal:
no lol a comyslis jakou cestou sa to dostalo do juznej a severnej ameriky?a aj castiach europy...
vies ako sa do juznej a severnej ameriky dostalo krestanstvo? urcite spolovice nie tak, ako sa to hovori... nechce sa mi rozpisovat a preto ti odporucim iba jednu vec... chod na univerzitu komenskeho v BA, safarikovo namestie stara budova a tam 4. poschodie...a tam sa skus popytat na docenta Homzu alebo na ineho historika a oni ti uz povedia, aky je rozdiel medzi tym, co sa teraz povazuje za pravdu a aka je pravda...a ak by sa ti nechcelo, tak je tu este film Misia s de Nirom, kde sa tiez prebera tato problematika

Screamos napísal:
vsade sa to tlacilo.. uz v rannom veku to bolo v politike......lebo to uznava vacsina ta musim aj ja....inak ma odvrhnu....bud alebo....
tak isto ako moda Smile))) ( priklad )
a co sa nesnazi presadit? kazdy myslinkovy prud sa snazi urcovat aj smerovanie v politike.
a k tomu ze to uznava vacsina, tak musis aj ty... pekna kravina... je iba na clovekovi, ci s postavi systemu, alebo v nom zostane... a neboj sa...cirkvi chybat nebudes...a ak ano, tak ju aspon prinutis zmenit na svoj obraz.

Screamos napísal:
ja si dokazem priznat ze clovek je dobry(ci je to moslim katolik talian turek smetiar, riaditel banky ..)...a clovek je zly.....ja nedelim ludi na ludi ktori veria vo vasho boha a ktori neveria vo vasho boha ako vy krestania
XD XD na zaciatku hovoris o individualnom pristupovani ku kazdemu cloveku, ale ako nahle prides ku krestanstvu... kolektivna vina...vsetci sme vinni, ze rozdelujeme ludi na tych co veria a na tich co neveria

Screamos napísal:
sproste spolocenstvo ktore ignoruje vsetko zle co kedy zavinilo.....najsvatajsie najdobrejsie...najlepsie spolocenstvo nasvete.......toto si mysli kazdy ktestan...a nech hodi domna kamenom ten co si to nemysli..alebo ten ktory si uvedomi svinstva krestanstva a nasleduje ho dalej
ze ignoruje? JPII. sa dost nenaospravedlnoval? a to aj za take veci, ktore su zjavne zludovatele sprostosti ale ludia sa nechcu ucit vlastnu historiu? cirkev nie je dokonala a kazdy si to uvedomuje, ale je to na nas, clenov, aby sme ju zmenili k lepsiemu...a prosim dokonci...co je ten clvek, ktory si uvedomi svinstva a stale ho nasleduje?

k tym mimozemstanov...ak by boli taki, ze by sa snazili so zbranou v ruke rozsirovat svoju vieru, tak vedz, ze nielen cirkev, ale cely svet by proti nim zacal vzdorovat a prikladov z historie mame dost.

P.S: moderator: nie sme riadne off topic? ak ano, dalo by sa to preniest do vhodnej sekcie?
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 4:13 pm

alganor napísal:


k tym mimozemstanov...ak by boli taki, ze by sa snazili so zbranou v ruke rozsirovat svoju vieru, tak vedz, ze nielen cirkev, ale cely svet by proti nim zacal vzdorovat a prikladov z historie mame dost.

odpoviem ti len ktomu tie ostatne veci je tvoj a moj nazor...ty sa snazis presadit svoj ja svoj.....kydas namna ze somariny pisem..ale ty tiez dokazes setko vyvratit aby to sedelo tebe..presne ako ja Smile

ty nemas sajnu co by bolo keby tu prisli mimozemstania a ukazali ludom novy zmysel zivota

a keby to uz robili zbranou...asi by primitivny ludia nemali sancu proti civilizacii ovela vyspelejsej ako su ludia...a potlacili by nas ako krestania potlacili pohanov a nevercov etc. etc. ))
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 4:19 pm

von Schwerzell napísal:
Screamos napísal:
a stim ja totalne nesuhlasim..jak by vam krestanom bolo dobre keby tu prisli nejaky araby a zacali vam nicit krize kostoly... a dristat ze len ich alah je vsemohuci aby ste sa knemu modlili.....

myslim ze s tebou uz niet o com diskutovat...mozno nejaky dobry psycholog by ti mohol pomoct z tych tvojich komplexov...
take odpovede neberem vobec ))


von Schwerzell napísal:

samozrejme nyar..ved ide o pokojnu cestu...a kazdy clovek ma slobodnu volu vybrat aku cestu si zvoli...
...ver ze urcite vseeeeeci ludia na svete ktori mali svojich bohov...mali svoje duchovne hodnoti hierarchiu...postavenie v kmene..sa zodna naden nedali dobrovolne na krestanstvo...bla bla bla..uz ma stoho boli hlava..ked chcete byt zaslepeny tak budte...a vyvracajte kazdu myslienku ktora podlamuje vase iluzie.....az raz zomriete uvidite Smile))) krista..posledny suud lol! lol! lol!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 5:37 pm

affraid
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 6:04 pm

Screamos napísal:


ty nemas sajnu co by bolo keby tu prisli mimozemstania a ukazali ludom novy zmysel zivota

a keby to uz robili zbranou...asi by primitivny ludia nemali sancu proti civilizacii ovela vyspelejsej ako su ludia...a potlacili by nas ako krestania potlacili pohanov a nevercov etc. etc. ))
a ty mas? si pisal, ze co by sa dialo, ak by mimozemstania zacali ludstvo nutit prijat svoju vieru. vzhladom na to, ze dejinny nas ucia, ze vacsinou sa nuti nasilim, tak by si takato reakcia vyziadala protireakciu v tradicnom ludstkom myslemi, kto do teba kamenom, ty donho aspon dvoma.
ako by to skoncilo, je uz otazka do inej temy, pretoze tiez su pripady, ked david porazil goliasa... co sa nemusi stat prave v tomto.
ale ak si chcel dospiet k tomu, ze cast prevrati kabaty a prijme mimozemsku vieru, tak mas pravdu. ludia sa vzdy snazia prezit...ale nebudu to vsetci...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 6:30 pm

Čo to tu za somariny zas preberáte? Vonku slniečko, ženy v krátkych sukniach, námestia jak galérie krásy v pochode a tuná debata že by jeden plakal.. ja som proti, Abmarsch!
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 6:36 pm

von Schwerzell napísal:
affraid

nemas slov co?Smile odporucam Vam pozriet si toto...

https://www.youtube.com/watch?v=z3LLY3jdAIo&feature=related

pekne znazornena naivity niektorych ludi

a cely film od luca bessona o jane z arku
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeNe máj 24, 2009 9:05 pm

alganor napísal:


a ty mas? .

nemam Smile len ty si sa zas dobotky chytil prikladu co som ja polozil alien
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimePo máj 25, 2009 2:21 pm

téma znie KRISTUS!!!o mimozemšťanoch a misiách už ani príspevok! dík!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeUt máj 26, 2009 10:23 am

Screamos napísal:
von Schwerzell napísal:
affraid

nemas slov co?Smile odporucam Vam pozriet si toto...

https://www.youtube.com/watch?v=z3LLY3jdAIo&feature=related

pekne znazornena naivity niektorych ludi

a cely film od luca bessona o jane z arku

no ak sa opieras o dost historicky fiktivny film...ktory sa opiera len o zrnka pravdy...ako o skutocnost tak neviem...inac ten film sa mi pacil ale ako film a nie ako historicky dokument...

to je podobne ako keby si veril co vyklada Brown v Angels and Demons...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitimeUt máj 26, 2009 10:01 pm

omg to si zas skade nabral ze ja tomu verim? to som vam len chcel ukazat....ako vznikaju nektore zazraky

lebo ta ukazka je perfektny priklad (vysvetlenie )na kopu veci...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Kristus - Stránka 13 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Kristus   Kristus - Stránka 13 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Kristus
Návrat hore 
Strana 13 z 13Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: