Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Charizmatici

Goto down 
+10
Brano
loverman74
LAM
nyarlathotep
Nietzsche
ancovicka
monkeyml
gabriel79
von Schwerzell
gerots
14 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeŠt január 03, 2008 8:39 pm

Takze, v teme Kristut sa zacala tema o charizmatikoch, tak zakladam tuto temu sem. Toto co tu teraz napisem, mam vsetko od kaplanov, ktorych som dlho otravoval, aby mi to pekne povysvetlovali, nie je to stiahnute z internetu, ale pisal som to ja.

Krestanstvo ma totiz 4 prudy - katolicky, pravoslavny, protestantsky a letnicny.presne pred 100 rokmi v USA na Azusa Street zazili sektari "vyliatie Ducha Svateho" a zacali hovorit cudzimi jazykmi. V skutocnosti ide o hatlaninu, ktorej nik nerozumie a uz vobec nesluzi na hlasanie Evanjelia pohanom. Takto vznikli letnicne sekty. Zial, katolici sa zacali opakovat po sektaroch, preberat ich prvky. Je to vsak len vonkajsie, ta sektarska podstata tam chyba. Zial, tito katolicki charizmatici uznavaju letnicnych sektarov za bratov, ktori budu spaseni. Podla sektarov vsak aj katolicki charizmatici zhoria spolu s nami ostatnymi katolikmi v ohnivom jazere - lebo nie su podla nich ani krestania, ale modlosluzobnici.a ich pastorovci zazracne uzdravuju, spievaju divoke chvaly pri ktorych dochadza k mykaniu, skakaniu, kricaniu, svatemu smiechu, svatemu placu a zazracnemu uzdravovaniu.
Ked na nich pastorovci polozia ruky, necitia ziadne ulavenie v chorobe, musia vsak uverit ze su zdravi (pastorovci im vsugeruju ze su zdravi) a oni sa vraj uzdravia postupne. Ked sa neuzdravia, vyhovoria sa na slabu vieru. Okrem toho tu ide aj o diabla, zlych duchov, ktori sa vydavaju za Ducha Svateho. To predpovedal aj Pan Jezis, ze falosni proroci budu robit zazraky v jeho mene a mnohych zvedu . Ide tu o sugesciu, autosugesciu, hypnozu a pouzivanie inych psychologickych metod. Tzv. padanie pred Bozou tvarou nie je nic ine ako hypnoza. Pastorovci polozia na hlavu choreho ruky, on padne na zem a upadne na 5 hodin do hypnozy. Zobudi sa "uz zdravy ".Letniciari ako kazda sekta tvrdia, ze len oni su pravi krestania, my sme modlosluzobnici, Cirkev je Velky Babylon - Diablova neviestka (pozri Zjavenie kapitola 17 -to su naozaj oni) a zhorime v ohnivom jazere. Pastorovci ich ucia, ze cim radikalnejsie budu hovorit, tym viac ludi sa obrati. Preto vykrikuju na katolikov, ze su svine, lebo maju ducha Beliara (=Diabla). Toto vykrikuju aj svojim rodicom a tak sa rozbijaju rodiny. Vsetci pribuzni ich odvrhnu. a stanu sa celkom zavislymi na sekte, kde maju jedinych priatelov. Ked su kvoli tomu smutni, pastorovci im povedia, ze rodiny rozbija tzv. duch Jezabel, ktoreho maju katolici.Duch Jezabel ma podla pastora Jarda Kriza tri sposoby - ciernu magiu, bielu magiu a cervenu magiu. Cervena magia je smilstvo a v Biblii smilstvo vzdy znaci modlosluzbu. Podla neho kto pristupuje k svatej Eucharistii a modli sa sv. ruzenec, nema casto problem so smilstvom. Preto vyzyva chranit sa toho. A tu vidime najlepsiu zbran proti sektarom - Eucharistia a ruzenec, lebo toho sa najviac boja. Tak ich najlepsie porazime - nie zbranami a nasilim. Presvata Bohorodicka uz ruzencom poraz porazila aj Turkov, porazi aj letniciarov.Najvacsou letnicnou sektou na Slovensku je Krestanske spolocenstvo Milost. Hlavne sidlo je v Banskej Bystrici, ale uz maju zbory po celom Slovensku. Zakladatelia a vodcovia su manzelia pastorovci Jaroslav a Anna Krizovci. Jedinou registrovanou letnicnou sektou na Slovensku je Apostolska cirkev, ktora uz ma aj ine znaky. Toto su tie tri stupne, treti su katolicki charizmatici. Ti pouzivaju charizmaticke sposoby, avsak neveria v ich bludy, ale v ucenie Katolickej cirkvi. Podla mna su vsak velmi nebezpecni, je to casovana bomba, lebo sami sa mi priznali, ze letniciari su im blizsi ako katolici a skor s nimi dokazu chvalit Boha. Preto je lepsie od nich bocit. Nepaci sa mi, ze dnes sa zvacsa vychovava katolicka mladez charizmaticky.Inak letniciari vypocitali aj koniec sveta, bude v roku 2074.Rozdiel medzi katolickymi a letnicnymi charizmatikmi je ten ze letniciari to robia takto divoko, katolici menej divoko, usporiadanejsie a menej radikalne. Zakladny rozdiel je, ze katolicki veria uceniu Cirkvi a letnicni veria v sektarske ucenie - bludy, herezy. Oni vystupili z Cirkvi - boli si na fare aj pre listy o vystupe z Cirkvi. Treba vidiet rozdiel medzi Katolickou Cirkvou a krestanstvom. Lebo za krestanov sa povazuju aj sektari zijuci mimo Cirkvi, ktori z nej vystupili. Tym najviac oklamu. Ked Ti sektar povie, ze je krestan, Ty mu uveris, doverujes mu a myslis si ze krestan=katolik. Takto nachytali mnohych, to ja zaciatok. Spociatku klamu, Cirkev zacnu kritizovat az ked si Ta ziskaju. Existuju dokonca aj katolicke sekty, napr. Slovenska katolicka cirkev, aby si nebol prekvapeny. Cize nie kazdy kto tvrdi ze je krestan alebo katolik nim skutocne je. Oni nepatria pod papeza ani pod katolikov. Oni sa odtrhli od Cirkvi o ktorej tvrdia ze je necista. O nas tvrdia ze nie sme krestania, ale ze len oni su pravi krestania.

tuto sektu zalozil Augustin Bacinsky, ktory chcel byt biskupom aj sa ozenit. Preto vystupil z Cirkvi tyzden po vysviacke (asi bola neplatna, lebo mal taky umysel), ozenil sa a zalozil tuto sektu. Je to to iste ako Cirkev, len nas nenavidia, ne neposluchaju papeza, vsetci knazi a biskupi sa mozu zenit i rozvadzat. Ziskava si najma rozvedenych, dava im slachticke tituly. Knazov menuje za biskupov, kanonikov a monsignorov, on sa vyhlasil za arcibiskupa - urobil to vo Vatikane, kde sa odf odfotil v biskupskom ruchu pred Bazilikou Svateho Petra a este isiel aj na audienciu Svatemu Otcovi. Vsetci sektari su exkomunikovani. Su vyluceni z komunity - papez na nich zoslal cirkevny trest - su vyluceni z Cirkvi, nemozu vysluhovat ani prijimat sviatosti a ak nebudu konat pokanie, budu zatrateni. Oni pokanie nerobia. ich ovlada Diabol ktory im dava tu moc. Diabol je od pociatku klamar, klamal uz Evu a teraz nas klame, ze to je prava cirkev, klame ze je Duch Svaty. KS Milost a vsetky letnicne sekty.


Charizmatici sa delia na 1. Letnicno-charizmaticke sekty (napr. KS Milost), 2. Apostolska cirkev a 3. katolicki charizmatici. Najvyssi stupen a original su letniciari, potom je medzistupen AC a zdefomovana forma, kopirovanie je katolicki charizmatici!


Oni sluzia Diablovi, ale tvrdia, ze sluzia Jezisovi. To je to Diablovo klamstvo. Diabol nechce satanistov, to su len unudeni mladici. Diabol je klamar, najradsej ma, ked ludia v neho neveria alebo ked sa hra na Ducha Svateho a takto utoci na Cirkev. Letnicno-charizmaticke sekty su jednym z prostriedkov boja Diabla proti Cirkvi.

Vznikli na Slovensku, ale tzv. arcibiskup Augustin Bacinsky uz menoval aj biskupov v Rakusku a Cesku. Ale ich tam zanedbatelny pocet, ani na Slovensku ich nie je vela - tvrdi ze 2000 ale tomu neverim, na fotkach je ich vzdy najviac 30. Tam je pomaly viac knazov a biskupov ako veriacich. Ti nemaju ziadnu pracu, len beru peniaze od statu a prizivuju sa. Toto si porovnaj s nasimi knazmi, ake maju ti velke farnosti s filialkami, kolko veriacich a kolko povinnosti. A nie 5 knazov na 2000 ludi. Ti su inak roztruseni po celom Slovensku, takze sa k vlastnym knazom dostanu tak raz do roka. Ked je v kazdom meste jedna rodina, nebude kvoli nim tam chodit sektarsky knaz. Radsej idu do katolickeho kostola, odkial ich vzdy vyhodia, pretoze su EXKOMUNIKOVANI - slobodne a dobrovolne vystupili z Cirkvi, stiahli na seba cirkevny trest, cize maju zakaz vstupit do chramu a prijimat sviatosti. Oni sa o to napriek tomu usiluju - hoci urazaju Cirkev kde len mozu.


tu dam este jeden clanok, ktory pisal kaplam , ma iba 7 stran, to hned precitate a je zaujimavy.

http://rapidshare.com/files/80988674/Antikrist_a_falo_n__proroci.pdf.html


Naposledy upravil gerots dňa So december 27, 2008 3:18 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeŠt január 03, 2008 8:53 pm

zaujimave poctenicko...velmi hodnotny prispevok...e niektorych takychto veciach nemam ani tusenia cheers cheers
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeŠt január 03, 2008 9:04 pm

von Schwerzell napísal:
zaujimave poctenicko...velmi hodnotny prispevok...e niektorych takychto veciach nemam ani tusenia cheers cheers


ani ja som nemal. Neviem ci som to tam spominal, ale oni namiesto svatych liturgii maju stretnutia, kde im hra hudba. Presnejsie skupina Olivy. Ako som uz spominal - manzelia Pastorovci maju velmi dobre shcopnosti v psychologii, ta hudba co hraju na tych zhromazdeniach nie je obycajna. Tu hudbu ak budete postupom casu pocuvat, tak ta hudba vas zfanatizuje. Ako teraz si nerobim srandy ale vazne. budete musiet tu hudbu pocuvat, nieco ako drogy, budete na tej hudbe zavisly, treba si tomu davat pozor. Tato skupina ma vzdy do posledneho kusu vypredane CD, vzdy si ich vsetci kupia, pretoze tu hudbu jednoducho musia a tak si tieto sekty ziskavaju ludi. Je to hrozne , co to s nami robia. A este ku tej hypnoze ako som pisal ze "uzdravuju", moze a dost casto aj robia z toho svaty smiech, svaty plac - je to to, ze cloveka natolko zhypnotizuju, ze clovek sa nemoze prestat smiat, poslem linky na videa z youtube

http://br.youtube.com/watch?v=LtJql-MTCeY&mode=related&search=

www.youtube.com/watch?v=kESE8wjEXCQ


e ste k tej hned prvej vete ze vyliatie ducha svateho, ze Dar jazykov. Dar jazykov = dany prvotnej Cirkvi pri vyliati Ducha Svateho. Jednoduchi rybari povolani za apostolov neovladali ine jazyky, tak by nemohli hlasat evanjelium po celom svete. Je o tom vela zmienok v listoch sv. apostola Pavla. Dolezita je najma jeho veta v hymne o laske, ze dar jazykov raz pominie. A on pominul o niekolko desatroci, ked uz nebol potrebny. Zabudli sme na neho, az pred 100 rokmi na Azusa Street zazili sektari "vyliatie Ducha Svateho" a zacali hovorit cudzimi jazykmi = dostali dar jazykov. O 50 rokov sme to od nich prebrali aj my a tak vznikli katolicki charizmatici, ktori nie su nicim inym ako kopirovanim letnicno-charizmatickych siekt. My co mame plnost viery sme odkazany preberat prvky zo siekt ktore neexistuju ani sto rokov, zatial co mi sme tu od Krista, 200 rokov! Mna to dost hneva a sposobuje to vela problemov. Knazi sa do toho neradi miesaju a aj ja sa obcas neodvazim. Takto nemozeme odsudit najnebezpecnejsie sekty = letnicno-charizmaticke /najma KS Milost/, lebo robia to iste, co nasi charizmatici... Katolicki charizmatici su velkym nebezpecim. Preco by Boh zoslal dar jazykov teraz, ked nie je potrebny? Sluzi len na egoizmus, namyslenost a izolaciu od ostatnych veriach - doslova My sme ta vyvolena generacia, ktora dostala tento dar, vy ste ho nedostali... Kristus uci pokore a laska ku vsetkym, nie namyslenosti a vytvaraniu vyvolenej vrstvy, ktora sa vyziva vo svatom smiechu = akoby sa nadrogovala. Ja Ti to pisem velmi otvorene pre Tvoju vedomosti, nemusis o tom nikde hovorit, zial, charizmatici sa rozvijaju, mam strach, aka bude tato generacia, vychovavana charizmaticky. Malokto sa odvazi o tomto hovorit otvorene, hoci sa objavuje odpor voci charizmatikom u niektorych katolikov.
Návrat hore Goto down
gabriel79
Slobodný občan
Slobodný občan
gabriel79


Poeet p?íspivku : 74
Registration date : 03.01.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeŠt január 03, 2008 11:54 pm

Toto je jeden z mojich prispevkov na christnete.

Letniciari hovoria o krste Duchom. Podla nich zakladnym znakom Krstu Ducha je " hovorenie v jzaykoch "

tu je nieco o tomto od stigmatizovaneho knaza Zlatka Sudaca , druheho " Patra Pia " pre obyvatelov byvalej Juhoslavie :

Gabriel Macak napísal:
Pre charizmatikov, hovori jednu velmi zaujimavu vec. Ze dar jazykov ma aj satan. Rozdeluje dary jazykov na dar, kedy clovek pride do krajiny ktorej jazyk nepozna a hovori ludom v tomto jazyku a oni mu rozumeju. Druhym variantom je dar, ked ovladame staru hebrejstinu, aramejstinu grectinu. A tretia varianta , najcastejsia v charizmatickom hnuti je dar tzv. " blabotania ". Toto nazyva " anjelskymi jazykmi ". Ale nemali by sme zabudat, ze diabol bol tiez anjel, takze toto ovlada aj ked na svojej skazenej urovni, Druhy variant je znami pri possessii diablom, pocas exorcizmov ludia recitovali napr. Vergiliove basne v latincine, hoci nevedeli normalne latinsky a nikdy sa ich neucili.

Pater Zlatko hovori, ze raz bola jedno charizmaticke stretnutie nahravane a ze potom si nahravku vypocul niekto kto ma dar vykladat jazyky { 1 Kor } a zdesil sa, lebo to boli myslienky proti Bohu, profanne a blasfemicke.


Tu je text v originale, kto ma zaujem nech si to precita, ale v podstate som skoro vsetko zhrnul v tomto prispevku

Pokoj a dobro priatelia !

You spoke of the gift of languages. Is that the gift of tongues or is it the gift to speak multiple languages?

No, the gift of tongues has two or three groupings. One is that a person has never studied a known language but is able to speak that language. The second is that a person can speak old forgotten Hebrew, Aramaic or other old Semitic languages. And the third gift is the so-called "babbling ", when a person, through the grace of God, can speak the so-called angelic language. This gift is mentioned in Holy Scripture. We have to be very careful with this gift because evil spirits can also use the gift of tongues. Once there was a séance where people were praying in tongues, and these gifts of tongues were tape-recorded. A person who had the gift of understanding tongues understood that those were all cursings -those were blasphemies and profane language against God. At Pentecost, when the apostles spoke in various tongues, one spoke and everyone understood. With us, at our prayer meetings, it so often happens that everyone speaks [in tongues ] and no one understands. My experience is this: the one who has the gift of tongues and feels purity in their heart and the need to praise God with this [gift ],he should begin to pray out loud. But, if in that moment, a person with the gift of understanding tongues does not come forward, then that gift in that moment is not given for the building up of the community, but for the individual building up of that person. Then I recommend that that person pray quietly to himself. Every gift, which we have, is not given for the individual person but for others, for the community. I am at the service of the Will of God.
Návrat hore Goto down
gabriel79
Slobodný občan
Slobodný občan
gabriel79


Poeet p?íspivku : 74
Registration date : 03.01.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 12:08 am

Charizmaticke hnutie nieje take zle. Je to Cirkevne odobrene spolocenstvo maldych, raz som bol na ich stretnuti.

Najvacsim charizmatickym hnutim u nas ja martindom, ktory zastresuje ThDr. Halko , ako spovednik hnutia. Ma asi 3000 clenov a sympatizantov.

kód:
http://www.martindom.sk

Hovorim , aj papezsky kazatel Raniero Cantalamessa a ludia ako Emiliano Tardiff alebo Ralph Martin su v charizmatickom hnuti.

To aby sa uctievanie Boha po svojom nezvrhlo v nieco zle , za to zodpovedaju exorcisti a rozdni knazi.

Ja som cital asi 20 charizmatickych knih a su velmi dobre.

Samozrejme ine u nas a ine v Amerike.

Americania vsetko beru v extreme.

To co si popisal viac sedi na americke letnicne cirkvi nez na nase.

Napr. Martinom, alebo zdruzenie JAS, vydava knihy s Imprimaturom, takze tazko by ho ziskali keby tam bolo nieco proti doktrine Cirkvi.

Glosolalia, hovorenie v Jazykoch je zauimavy jav, ale ako vsetko moze v mnohych pripadoch pochadzat aj od anjela svetla - Lucifera.

Ja sam som bol buddhistom, preitajte si moje svedectvo

kód:
http://www.jezis.cz/j2/app2/detail.asp?ID=177

Letnicne cirkvi , tiez si myslim, ze vzdy sa to moze zvrhut na zle, ale vo vela pripadoch je to o inom.

Pozri si knihy

Emiliano Tardif - Jezis Zije
Raniero Cantalamessa - Zpev Ducha

V nich ziskas trosku odlisne znalosti od toho co popisujes.

Ja poznam zase jedneho starokatolickeho biskupa, ktoreho vysvatili lefebristiki biskupi, a on je proti rim kat Cirkvi tiex ,

pozri si

kód:
http://home.nextra.sk/olinko

pozri si jeho stranku na wikipedii :

kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Oliver_Oravec

A tento pan ponizuje skoro kazdeho na forach christnetu. Pan Kovacik, z Konferencie Biskupov Slovenska mi nanho povedal svoj nelichotii nazor, a verte mi nebudem ho opakovat.

Takze dost odpadlikov sa najde vsade.

Nielen v letninych Cirkviach.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 10:11 am

hmm, martin dom...nepoznáš odtiaľ náhodou paľa solára?

on bol najprv u saleziánov a potom sa "prekonvertoval" k charizmatikom ak sa to dá tak nazvať Smile
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 1:13 pm

gabriel 79, ty mam taky pocit ze si uz nimi posadnuty, v tych knihach co oni pisu su dobre veci, blbych ludi nachytaju ( bez urazky ), ale v skutocnosti su tam riadne blbosti, napr.

Knazi nasi normalny povedia :

Toto je moje telo a moja krv.

Charizmatici poviedia :

Toto znamena moje telo a krv.



Vidis, ten hlavny rozdiel ??!?! A to co oni robia s ludmi ( hypnoza a pod. ), nie je u zdraveho cloveka normalne. A na ich zhromazdeniach - nie vzdy, ak ludske telo ovladnu, ludia su im schopny hadzat tam aj cele penazenky, nie len par drobnych .. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
gabriel79
Slobodný občan
Slobodný občan
gabriel79


Poeet p?íspivku : 74
Registration date : 03.01.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 4:21 pm

Ja som bol na charizmatickom stretnuti iba raz, takze o nich mam chabe prakticke vedomosti.

Rozhodne ist do kostola a ist na charizmaticke stretko je rozdiel. Na stretku je max. prednaska, v omsi v kostole mas vsetko.

Ja niesom charizmatik aby som sa k tomuto vyjadril.

Viem, ze II. Vatikansky koncil kladol velku dolezitost laickemu vseobenemu knazstvu kazdeho cloveka a doraz na charizmy.

Co ja poznam charizmatikov, tak to u nich nieje az tak zle.

Rozdni knazi mozu mat rozdne nazory, ale myslim si , ze pretym, ako ich hodnotis, by si ich mal spoznat osobne.

Nazor svateho otca na charizmaticke hnutie je velmi pozitivny a to je pre mna podstatne.

Poznas Taize ??? A svaty otec poporoval aj to.

Ale ked sa pytas na moj osobny nazor tak musim povedat so svatym Pavlom : " Ducha Neuhasajte, co je dobre toho sa drzte ".

Iba u nas je asi 7000 charizmatikov, a su to ludia, ktori hodia do kostola a na stretka chodia iba koli tomu , aby neboli sami, ja tychto neodsudzujem.

Pravy charizmatik { nie americky } nikdy neodsudzuje kostol a Cirkev, prave naopsk, robi vsetko preto , aby sa jej podriadil. Kto sa nepodriadi, tak ten nema ducha Kristovho.

Poslusnost je velmi dolezita.

Poznas Emiliano Tarifa, ktoreho sa chystaju blahorecit ?

To bol knaz, ktory bocil od charizmatikov.

V duchovnom svete nieje vsetko hypnoza.

Exorcista Anton Soliansky by ti na toto vedel lepsie odpovedat.
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 6:04 pm

samozrejme ze, nie kazdy charizmatik, ale ty zakladatelia , ty pravy charizmatici robia tie hluposti s clovekom, ved som tam dal videa z youtube, si ich pozri. Ja nevravim ze vsetci co sa tam stretavaju su zly, ale ako celkovo nabozenstvo ich sa mi vobec nepaci, pretoze aj ja mam spoluziacku hej a je perfektna baba. Cize, mne sa len nepacia ty vrchni. A este charizmatici co chodia do normalneho kostola, nie su charizmatici, ale asi nic, tak bud chodim ku katolikom, alebo jehovistom, alebo charizmatikom, nie po vsetkych kde sa da, ved na ich stretnutiach su same bludy, co maju z toho, lebo charizmatici ako som pisal neznasaju nas a tvrdia o Bohovi uplne nieco ine ako vsetky nabozenstva. Kazde si mysli ze ma svoju pravdu, preto ked chcu chodit na stretnutia charizmatikov, nech tam chodia, ale potom naco chodia ku katolikom ?!?! Nedava mi to ziaden zmysel
Návrat hore Goto down
gabriel79
Slobodný občan
Slobodný občan
gabriel79


Poeet p?íspivku : 74
Registration date : 03.01.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 6:43 pm

gerots napísal:
samozrejme ze, nie kazdy charizmatik, ale ty zakladatelia , ty pravy charizmatici robia tie hluposti s clovekom, ved som tam dal videa z youtube, si ich pozri. Ja nevravim ze vsetci co sa tam stretavaju su zly, ale ako celkovo nabozenstvo ich sa mi vobec nepaci, pretoze aj ja mam spoluziacku hej a je perfektna baba. Cize, mne sa len nepacia ty vrchni. A este charizmatici co chodia do normalneho kostola, nie su charizmatici, ale asi nic, tak bud chodim ku katolikom, alebo jehovistom, alebo charizmatikom, nie po vsetkych kde sa da, ved na ich stretnutiach su same bludy, co maju z toho, lebo charizmatici ako som pisal neznasaju nas a tvrdia o Bohovi uplne nieco ine ako vsetky nabozenstva. Kazde si mysli ze ma svoju pravdu, preto ked chcu chodit na stretnutia charizmatikov, nech tam chodia, ale potom naco chodia ku katolikom ?!?! Nedava mi to ziaden zmysel

Pravi charizmatici chodia aj do kostola, nemyslis nahodou tzv. " Letnicne Cirkvi " ?

V tom je rozdiel. Lebo to co popisujes sa viac hodi na rozdne " letnine cirkvi "
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 6:44 pm

O ktorych hovoris ty ??

O katolickych charizmatikoch alebo Letnicnych charizmatoch ?!? ja som ten rozdiel tam hned v prvom prispevku vysvetlil, aby si to nemusel hladat tu to je


Rozdiel medzi katolickymi a letnicnymi charizmatikmi je ten ze letniciari to robia takto divoko, katolici menej divoko, usporiadanejsie a menej radikalne. Zakladny rozdiel je, ze katolicki veria uceniu Cirkvi a letnicni veria v sektarske ucenie - bludy, herezy.
Návrat hore Goto down
gabriel79
Slobodný občan
Slobodný občan
gabriel79


Poeet p?íspivku : 74
Registration date : 03.01.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 6:50 pm

presne tak gerots, takze " katolicki " charimatici su pod kridlami matky Cirkve.

Ale tu vela zavisi od osobneho postoja.

Boh ich podla mna rozdeluje tak.

Boh miluje vsetkych ludi a aj ked sa niekto sprava proti Bohu, Boh ho stale este ma rad, miluje ho ak tak kona bez vacsich znalosti stavu veci.

Mali by sme si z Neho brat priklad a nehadzat setkych do jedneho vreca.

Podla mna su charizmatici typiki idealisti, ktori za nieco bojuju, co povazuju dobre.

Dolezity je umysel, cin nasleduje az potom .

Aspon tak si myslim ja .
Návrat hore Goto down
gerots
Rytier
Rytier
gerots


Poeet p?íspivku : 313
Age : 31
Localisation : Stará Ľubovňa
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePi január 04, 2008 7:01 pm

tiez som to uz pisal ze letnicny charizmatici su pre nas velmi a viac nebezpecny, pretoze samy powedalim, ze blizsi su im katolicky charizmatici. letnicny charizmatici nas jednoducho neznasaju, ved aj vystupili z Cirkvi, prikazali im to. A ja si myslim, ze tito letnicny nie su od BOha ale od diabla
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 9:59 pm

Pripajam v dalsich prispevkov velmi zaujimavy text,ktory porovnava ucenie RKC v kontraste k biblickemu uceniu znovuzrodenych ( teda aj letnicnych) krestanov. Viem,ze asi vyvolam dalsie nenavistne reakcie,ale nemozem inak. Ja mam rada katolikov rovnako ako ostatnych ludi,ale chcem milovat v pravde. A pravda,ktoru nam Jezis priniesol (ktorou je on sam),nema nic spolocne s falosnou toleranciou a preto sa nebudem tvarit ze suhlasim s ucenim katolickej cirkvi.Boli ma,ze katolickej cirkvi je blizsia tradicia cirkvi a encykliky papezov,ako pravda zjavena v Bozom slove - Biblii.

Velmi tuzim,aby raz prisiel den,ked sa vsetci znovuzrodeni krestania,ktori prijali Jezisa za svojho Pana a su v roznych cirkvach,zjednotia do jednej naddenominacnej cirkvi -Kristovej cirkvi. ALE V ZIADNOM PRIPADE nie ekumenizmus,co znamena,nic ine ako rekatolizaciu! EKUMENA = REKATOLIZACIA .Nechapem tie falosne ekumenicke reci niektorych katolikov o spajani s protestantmi a letnicnymi,ked ich aj tak povazuju za zbludilych a sektarov!

Ale ja si myslim,ze najnebezpecnejsia sekta je prave katolicka cirkev,ktoru nezalozil Jezis Kristus,ale cisar Konstantin a podobni typkovia. Precitajte si knihu Dejiny katolickej cirkvi od exkomunikovaneho katolickeho knaza - H.Kunga a zistite,ze prvym papezom ani nahodou nebol apostol Peter. Prvy rimsky papez bol az cca v 3.storoci...
Zakladnymi znakmi sekty su chorobne verna oddanost jedinej autorite a kto to je v RKC? predsa papez,ktoreho nazyvaju ruhavo Svatym otcom.Hrozne ma to boli,vsak jedine nasho Boha mozme nazyvat svatym otcom,nikoho ineho.Ale to teraz nie je podstatne. Dalsi znak sekty je vylucnost spravnosti ucenia a vymedzenie o spaseni len cez dotycnu cirkev. A nieje to tak pripad RKC,ktora sa povazuje za jedinu spravnu a pravu Kristovu cirkev? Netvrdim ze aj niektore pseudo krestanske cirkvi si vyhradzuju vylucnost ucenia,ale teraz hovorim o RKC.

Ja sama som bola velmi bigotna katolicka,ale dakujem Jezisovi,ktory mi otvoril oci a mohla som ho spoznat ako svojho Pana a Spasitela a uvedomila som si,ze nemozem uz byt dalej v RKC,ked jej ucenie je v priamom rozpore s tym,co hovori Jezis. Mala som na vyber mnoho cirkvi,krest.zborov alebo krest.spolocenstiev ci denominacii(nazvite si to ako chcete),ale vybrala som si nakoniec 3.zbor bratskej jednoty baptistov - Viera v Bratislave Ja som velmi vdacna Bohu za tychto obycajnych ludi,ktorych Boh miluje rovnako ako vsetky ostatne stvorene bytosti. Len je tam rozdiel,ze tito ludia o tom vedia a spoznali Boziu lasku a odpustenie osobne.V Bratislave by som si mohla vybrat aj z inych letnicnych aj neletnicnych krest.evanjelikalnych cirkvi ako Cirkev bratska, metodisti, Apostolska cirkev, Slovo zivota, krest.zbor - Prielom, Christiana, NKZ a ine.

Modlim sa,aby aj ini katolici spoznali Jezisa a chceli ho nasledovat v Duchu a v pravde. Viem,ze si mozem brat priklad z mnohych katolikov,najma kat.charizmatikov,ktori ziju velmi zapalene.Len jedno nechapem,ked uz spoznali Jezisa,preco stale toleruju to nekonecne obetovanie Jezisa v eucharistii na kat.omsi,ked On za nas zomrel raz a navzdy,ako sa to pise v liste Zidom a je predsa dokonane...Toleruju neomylnost papeza,toleruju aj ine cesty ako Jezis,teda Mariu a stovky svatych,ktori boli ludia ako kazdy iny,len mali vacsi hlad po Bohu...Naozaj to neviem pochopit.Jediny dovod chapem,ak je to preto,aby evanjelizovali ostatnych katolikov,ktori Jezisa osobne nepoznaju. Ale inak si myslim ze je to cista schizofrenia.Bud Jezis alebo RKC,oboje nejde dokopy.

A k tym darom Ducha svateho. Ja sa povazujem tiez za charizmatika,aj ked nemam dar hovorenia jazykov. Verim,ze Boh nielen v dnesnej dobe prehovara k nam cez Ducha Svateho a jeho pritomnost tu na Zemi je aj skrze tie rozlicne dary- dar jazykov,uzdravovania,proroctva,vyucovania...je mnoho pozehnanych ludi,ktori tieto dary maju,ale nemusia ich mat vsetci krestania.Prosim,nehovorte,ze to vsetko zacalo na Azusa street pred sto rokmi,lebo vyliatie Ducha svateho zacalo na Turice - Letnice a v etapach pokracovalo celych 2000rokov.

ZA cele to obdobie zili znovuzrodeni krestania,ktori nechceli robit kompromisy a chceli nasledovat vylucne Jezisa. Toto podla Vas sektarstvo nezacalo pred sto rokmi,zacalo prvymi nasledovnikmi -dvanastimi apostolmi nasho Pana Jezisa. ZA celych 2000 rokov zomierali miliony znovuzrodenych krestanov z rozlicnych denominacii kvoli viere v Jezisa ako jedineho Pana.Samotna RKC ich popalila velmi vela. Aj dnes su v Cine a v inych krajinach prenasledovani,ale oni vedia ze stoji za to,zomriet za Jezisa,ako to vedel aj Jan Hus a podobni.


Naposledy upravil ancovicka dňa Ne máj 18, 2008 10:09 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:08 pm

SLUBENA PRVA CAST TEXTU POROVNANIA UCENIA RKC a BIBLIE

Otázka: Sú v Katolíckej cirkvi znovuzrodení kresťania Aký je Váš postoj k obráteným katolíkom Môže katolík po svojom obrátení zostať v Katolíckej cirkvi a ďalej tam slúžiť a evanjelizovať

Odpoveď: Túto otázku počujem asi najčastejšie zo všetkých. Správna a biblická odpoveď na ňu je strategicky dôležitá, pretože zaiste zásadne ovplyvní život a rozhodnutia mnohých ľudí. Pokúsim na ňu postupne odpovedať v jednotlivých krokoch. Niet pochýb, ako to už mnohokrát demonštrovali rôzni kresťanskí autori z Písem a z histórie (pre podrobnú argumentáciu odporúčam napríklad český preklad knihy Žena jazdiaca na šelme od Dave Hunta), že Katolícka cirkev je odpadlícka forma kresťanstva zmiešaného s pohanstvom a nebiblickou tradíciou, ktorá stojí v protiklade k historickému protestantskému kresťanstvu. Nie je to teda len ďalšia kresťanská denominácia, ako sa dnes domnieva čoraz viac dokonca aj evanjelikálnych kresťanov.

Dúfam, že táto stručná odpoveď pomôže aspoň troška vyjasniť veľmi zmätený postoj evanjelikálnych kresťanov ku Katolíckej cirkvi. Tak ako je to často aj v iných oblastiach života, tento zmätok je z veľkej časti spôsobený veľkou nevedomosťou a neznalosťou oficiálneho učenia Katolíckej cirkvi zo strany protestantských kresťanov. Nikto z nás netvrdí, že uprostred katolíckej cirkvi neexistujú aj skutočne znovuzrodení kresťania. Boh nie je obmedzený vo svojej suverénnej moci zachrániť svojou milosťou človeka kdekoľvek a kedykoľvek. Hospodin sa vo svojej zachraňujúcej vláde neobmedzuje na žiadnu denomináciu alebo ľudské spoločensko-kultúrne zoskupenie. Tak ako môže zachrániť Žida aj Gréka, Slováka aj Kórejčana, môže zachrániť aj človeka, ktorý od malička vyrastal uprostred Katolíckej cirkvi. Ak by to tak nebolo, potom by ani reformácia, ktorá sa udiala v 16. storočí, nebola možná.

Veľká časť prvých reformátorov, ako napr. Martin Luther, boli ľudia, ktorí sa obrátili počas svojho pôsobenia v Katolíckej cirkvi. Pretože Ježiš na kríži zaplatil plné výkupné za nesmierne veľký zástup ľudí (medzi ktorými sú aj katolíci a aj ľudia z iných svetových náboženstiev), môže cirkev v nebesiach navždy s radosťou spievať túto pieseň „Hoden si vziať knihu a otvoriť jej pečate, lebo si bol zabitý a vykúpil si nás Bohu svojou krvou z každého pokolenia a z každého jazyka, ľudu a národa. (Zj 59).“ Biblické posolstvo je jasné. Boh zachraňuje z pohanov aj zo Židov, z budhistov, z animistov a aj z katolíkov. Tešíme sa z každého obráteného katolíka, ktorý príde k pravému spasiteľnému poznaniu Ježiša Krista. Je to našou najväčšou radosťou, keď Boh rozdáva svoju milosť a vytrhuje ľudí z moci bludu a tmy, aby ich voviedol do svojho večného kráľovstva a odpočinku.

Keď Boh znovuzrodí človeka a daruje mu vieru na spasenie, ktorou vyzná Ježiša ako jediného záchrancu a Pána a človek takto prijme večné a dokonalé spasenie, ktoré mu Boh sám svojou krvou vydobyl na kríži, stane sa okrem množstva iných vecí jedna nesmierne podstatná. Boh premení človeka z modloslužobníka na služobníka živého Boha, tak ako o tom hovorí apoštol Pavol „a jako ste sa obrátili od modiel k Bohu, aby ste slúžili Bohu, živému a pravdivému (1 Tes 19)“.

Katolícke náboženstvo je vo svojej podstate obradné a rituálne. Naučené slová, presné postupy, liturgia, obrady, rúcha, oblečenia, posvätené sakrálne predmety, rímske kňazstvo, obrazy, sochy, hudba - to všetko spolu tvorí podstatnú časť tohto náboženstva, ktoré o sebe tvrdí, že je pravé kresťanstvo. Ak by sme tieto veci dali z katolicizmu preč, celý systém by sa zrútil a nič by z neho neostalo, pretože práve tieto veci tvoria jeho podstatu. A práve preto vo chvíli, keď sa katolík obráti ku Kristovi, prestáva byť katolíkom a stáva sa kresťanom, pretože sa odvrátil od modiel a začal slúžiť živému Bohu. Toto je ten bod, ktorý dnes chápe tak málo ľudí aj medzi reformovanými kresťanmi, aj keď ho tak dobre chápali sami reformátori. Slovné spojenie kresťan-katolík je vnútorne protirečivé. Je to oxymoron (spojenie dvoch slov opačného významu). Človek môže byť buď kresťan, tak ako ho definuje Biblia, alebo katolík, tak ako ho definuje Katolícka hierarchia. Oboje však nie je naraz možné. Nový Katechizmus Katolíckej cirkvi[1] veľmi prehľadne definuje bod po bode učenie a prax, ktorá je obsahom Rímskeho náboženstva. Aby sme túto záležitosť viac objasnili, použijeme upravený úryvok z evanjelizačného letáka amerického autora Mike Gendrona[2]


Naposledy upravil ancovicka dňa Ne máj 18, 2008 10:29 pm, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:12 pm

„Myslíme si, že pojem katolícky kresťan je oxymoron z dvoch príčin:

1) Obsah našej viery je určovaný tým, čomu veríme a
2) je nemožné pre kohokoľvek, aby naraz veril dvom opačným stanoviskám.

Uznávame, že môžu existovať kresťania, ktorí navštevujú Katolícku cirkev, ale ak uverili evanjeliu, už viac nie sú katolíci. Posúďme teraz protirečivé učenie katolíkov a kresťanov. Naša definícia chápe kresťana ako toho, kto verí biblickému evanjeliu, zatiaľ čo katolík je ten, kto verí oficiálnemu učeniu a tradícii svojej cirkvi (to je uvedené vždy odkazom na paragraf Katechizmu Katolíckej cirkvi, ďalej len KKC).
1) Autorita

Kresťan verí, že Písma majú autoritu nad cirkvou. Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti (2 Tim 3:16). Zjavovaním pravdy odporúčame seba každému svedomiu ľudskému pred Bohom (2 Kor. 4:2).

Katolík verí, že Cirkev má autoritu nad Písmom. Lebo všetko, čo súvisí s vykladaním Písma, podlieha nakoniec rozhodnutiu Cirkvi, ktorá plní Božie poverenie a Božiu službu zachovať a vysvetľovať Božie slovo (KKC 119).
2) Ospravedlnenie

Kresťan je ospravedlnený len raz a to vierou, pretože ospravedlnenie je trvalé Božie prehlásenie za spravodlivého (Rimanom 8:30). Ale tomu, kto nerobí skutkov, ale verí na toho, ktorý ospravedlňuje bezbožného, počíta sa jeho viera za spravedlivosť. (Rimanom 4:5).

Katolík je ospravedlňovaný znova a znova cez sviatosti a skutky, pretože stráca milosť ospravedlnenia, kedykoľvek spácha smrteľný hriech. Sviatosť pokánia im ponúka novú možnosť obrátiť sa a znovu získať milosť ospravodlivenia. (KKC 1446)
3) Znovuzrodenie

Kresťan verí, že je znovuzrodený krstom Ducha. Lebo sme všetci pokrstení jedným Duchom do jedného tela (1 Kor 12:13). Bôh si vás vyvolil od počiatku cieľom spasenia v posvätení ducha a vo viere pravdy (2 Tes. 2:13).

Katolík verí, že je znovuzrodený cez vodu krstu, ktorá vštepuje Boží život. Krst je narodením pre nový život v Kristovi. (KKC 1277).
4) Spasenie

Kresťan je spasený cez Božiu nezaslúženú milosť. Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. (Ef. 2:8-9).

Katolík je zachránený tým, že si zasluhuje milosti potrebné na spasenie. Môžeme si zaslúžiť pre seba a pre iných milosti potrebné na dosiahnutie večného života (KKC 2010).

Kresťan môže začať konať dobré skutky až potom, čo bol spasený. Lebo sme jeho dielom, stvorení v Kristu Ježišovi nato, aby sme konali dobré skutky, ktoré Bôh vopred prihotovil, aby sme v nich chodili. (Ef. 2:10). Predtým, než človek príde k poznaniu Boha, sme všetci nečistí, všetky naše spravedlivosti sú jako ohyzdné rúcho (Iz. 64:6).

Katolík je zachránený konaním dobrých skutkov. Sviatosti Novej zmluvy sú nevyhnutne potrebné na spásu. (KKC 1129)

Kresťan je spasený na večnosť. V Kristovi, v ktorom aj vy počujúc slovo pravdy, evanjelium svojho spasenia, v ktorom aj, uveriac, zapečatení ste Svätým Duchom zasľúbenia, ktorý je závdavkom nášho dedičstva (Ef. 1:13-14).

Katolík je zachránený, len dotiaľ kým nespácha smrteľný hriech. Duše tých, čo zomierajú v stave smrteľného hriechu, zostupujú hneď po smrti do pekla. (KKC 1035)

Kresťan verí, že spasenie je ponúkané tým, ktorí sú mimo cirkvi. Tedy za Krista posolstvujeme, jako čo by sám Bôh napomínal skrze nás (2 Kor. 5:20).

Katolík verí, že spasenie je ponúkané cez Cirkev. Koncil na základe Písma a tradície učí, že Cirkev, ktorá je teraz pútnikom na zemi, je nevyhnutná na spasenie. Každý, kto do nej odmieta vstúpiť alebo v nej zostať, nemôže byť spasený (KKC 846).

Kresťan nemôže zachrániť sám seba. Je očisťovaný len krvou Ježiša. Krv Ježiša....očisťuje nás od každého hriechu. (1 Jána 1:7).

Katolík sa zachraňuje sám tým, že získava odpustky a že očistí svoje hriechy v ohni očistca. Podstupujú po svojej smrti očisťovanie, aby dosiahli svätosť potrebnú na to, aby vošli do nebeskej radosti. (KKC 1030).
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:16 pm

3.CAST TEXTU POROVNANIA RKC a BIBLIE



5) Svätci a kňazi

Kresťan sa stáva svätým, keď ho Duch pokrstí do Kristovho tela. A on dal jedných za....na zdokonaľovanie svätých ku dielu služby, na budovanie tela Kristovho. (Ef. 4:11-12).

Katolík sa stáva svätým, len ak ho pápež kanonizuje. Toto sa stane, keď o ňom prehlási, že hrdinsky praktizoval cnosti a žil verne Božej milosti (KKC 828).

Každý kresťan je kňaz. Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud, určený byť Božím vlastníctvom, aby ste zvestovali cnosti toho, ktorý vás povolal zo tmy do svojho predivného svetla (1 Pet. 2:9).

Katolík potrebuje kňaza. O katolíckych kňazoch sa tvrdí, že sú nástupcami apoštolov a zaručujú, že Kristus pôsobí v sviatostiach, aby udeľoval Boží život (KKC 1120-1131).
6) Pánova večera

Kresťan verí, že Pánova večera je na pamiatku. Toto robte na moju pamiatku (1 Kor. 11:24-25).

Katolík verí, že Pánova pamiatka je obetovaním Ježišovho tela. Kristova obeta a obeta Eucharistie sú jedna jediná obeta...nekrvavým spôsobom sa obetuje ten istý Kristus, ktorý na oltári kríža raz navždy obetoval seba samého krvavým spôsobom (KKC 1367).

Kresťan prijíma Ježiša raz, duchovne a natrvalo do svojho srdca. Ale všetkým, ktorí ho prijali, dal právo a moc stať sa deťmi Božími, tým, ktorí veria v jeho meno (Ján 1:12). Boh...si nás i zapečatil a dal závdavok Ducha do našich sŕdc. (2 Kor 1:22)

Katolík verí, že prijíma Ježiša telesne, opakovane a do žalúdka. V najsvätejšej sviatosti Eucharistie je obsiahnuté „opravdivo, skutočne a podstatne telo a krv spolu s dušou a božstvom nášho Pána Ježiša Krista, a teda celý Kristus“ (KKC 1374-78).
7) Zavrhnutie

Rímskokatolícki vodcovia na Tridentskom a II. Vatikánskom koncile prehlásili viac ako 100 anatém (kliatieb/prekliatí) proti kresťanom, čo veria vo výlučnú autoritu Biblie. Tieto odsúdenia sú v platnosti až dodnes. Skutočný katolík je opakovane odsúdený skrze Božie Slovo. Kto mnou pohŕda a neprijíma mojich slov, ten má, kto by ho súdil - slovo, ktoré som hovoril, to ho bude súdiť v posledný deň (Ján 12:48). Ale aj keby sme vám my alebo anjel z neba zvestoval iné ako to, čo sme vám zvestovali, nech je prekliaty! (Gal. 1:6-9).
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:18 pm

4. a POSLEDNA CAST MOJHO SICE ZDLHAVEHO ALE VERIM ZE ZAUJIMAVEHO PRISPEVKU

Týchto sedem kľúčových učení ukazuje, že rímsky katolicizmus stojí v protiklade s biblickým kresťanstvom. Je to z toho dôvodu, že oficiálne učenie a tradície Rímskokatolíckej cirkvi nulujú Božie Slovo (Marek 7:7-13). Z tejto príčiny je pojem „kresťan-katolík“ v skutočnosti oxymoron.

Dnes je okolo nás veľa evanjelikálov a katolíkov, ktorí si neuvedomujú, že riadne katolícke učenie stojí v protiklade k Božiemu Slovu. Musí sa povedať pravda. Katolíci, ktorí veria, že sú kresťania, musia byť v láske konfrontovaní s pravdou Biblie. Evanjelikáli, ktorí sa chybne zjednotili s katolíkmi, musia byť varovaní. Toto sa stane, len ak budú biblickí kresťania zápasiť za vieru (Júda 3). Boh definuje pravdu svojím Slovom (Ján 17:17). Ono je objektívne, autoritatívne a dostatočné! Neváhajme presvedčiť katolíkov, aby sa obrátili od chybných učení človeka ku pravde Božieho Slova!“

Toľko Mike Gendron. Dúfam, že v tejto chvíli nám už je zreteľná základná pravda Biblie. Vo chvíli, keď Boh znovuzrodí katolíka a tento sa stane kresťanom podľa biblickej definície, prestáva byť katolíkom. Je možné len jedno alebo druhé. Je to práve tak ako moslim alebo budhista prestáva byť moslimom alebo budhistom vo chvíli, keď ho Boh zachráni milosťou skrze vieru. Skoro vždy, keď sa takto vyjadríme - a robíme to v láske ku katolíkom a nie z nepriateľstva voči nim, pretože naším jediným motívom je, aby boli spasení a nezahynuli navždy v pekle - sme automaticky obvinení z toho, že nemáme lásku a že niektorí nás dokonca označia za „katoliko-bijcov“. Žiadne iné obvinenie už nemôže byť ďalej od pravdy. Láska k tým, ktorí hynú uprostred Katolíckej cirkvi, je to, čo nás núti priamo a nepokrytecky hlásať jedinú cestu spasenia.

Tragédia dnešnej doby je však v tom, že biblická definícia lásky už viac nie je populárna a namiesto nej je doprostriedka postavená beztvárna láska nového veku, plná kompromisu a nepravdy, ktorá v konečnom dôsledku nemá žiadnu hodnotu, pretože je postavená na lacných ľudských myšlienkach a prchavých pocitoch, ktoré pred Bohom nemajú nijakú platnosť. Mnohí sú zvedení týmto novým druhom lásky, ktorá, aby sa vyhla akémukoľvek pohoršeniu, už viac nepozná radikálnu pravdu evanjelia, ktoré jediné môže zachrániť každého blúdiaceho človeka.

Čo je potom skutočná láska? Znova si pomôžem citátom: „Keď sa človek klania pre modlou zo slonoviny, žobrajúc o spasenie a ty mu povieš, že nedostane odpoveď – je toto nenávisť? Keď niečia maličká dcérka...musí rozprávať o svojich pocitoch, svojich emóciách a pokušeniach neženatému kňazovi v spovednici a ty jej povieš, že má vyznávať svoje hriechy len Ježišovi – je toto nenávisť? Keď chudobná a zarmútená vdova platí zo svojho nedostatočného majetku za omše za jej mŕtveho manžela, zúfalo sa nádejajúc, že takto ukončí jeho bolesť v očistci a ty jej povieš, že neexistuje žiadny očistec – je toto nenávisť? Keď jedna miliarda duší, za ktoré Kristus zomrel, verí v pápeža oblečeného do zlata a drahého plátna, aby im dal kľúče do nebies a ty im povieš, že nepotrebujú nikoho okrem Ježiša – je toto nenávisť? Keď Ježiš, ktorý je Božím darom lásky, ukázal prstom na farizeov a tak často ich nazval plemenom vreteníc – bola to nenávisť? Keď sa apoštol Pavol postavil na Areopágu a odvážil sa povedať filozofom pohanských náboženstiev, že sú príliš poverčiví – bola to nenávisť? NIE! Aby si oslobodil človeka zo Satanových reťazí, musíš mu najprv povedať, že je väzeň. Musíš ho presvedčiť, že je stratený a nemá nádej....

Sú tu ľudia, ktorí nazývajú evanjelikálnu literatúru „nenávistnou“. Ale oni nepoznajú skutočný obsah slova nenávisť. Skutočná nenávisť je tá, ktorá skryje evanjelium v nádherných slovách, ktoré nikoho nevyrušia a teda ani neprivedú žiadne usvedčenie z hriechu. Pravdivá nenávisť stojí v sebeckom tichu, pozerajúc sa na to, ako sa zväčšuje obyvateľstvo pekla.“[3] Mám nádej, že po týchto riadkoch už začína byť jasná jedna vec. Zostať po svojom obrátení aj naďalej v Katolíckej cirkvi znamená udržiavať kompromis s Božím Slovom. Neobstojí ani námietka, ktorá sa bráni motívom evanjelizácie ešte nespasených katolíkov. Evanjelizáciu kompromisom Biblia nepozná. Tak ako od izraelského kráľa Saula, aj od nás chce Boh poslušnosť a nie obete a tak aj nám všetkým, nech sme kdekoľvek, zneje toto slovo: „No, Samuel riekol: Či azda má Hospodin takú záľubu v zápalných a v iných obetiach bitných, ako aby niekto poslúchal na hlas Hospodinov? Hľa, poslúchať je lepšie ako obetovať a pozorovať na slovo Hospodinovo ako donášať tuk baranov. Lebo spúra je taký hriech ako čarodejníctvo a svojvôľa jako modlárstvo a bohovia.“ (1 Samuelova 15:22-23). Boh si svoj ľud povolá, zachráni a ospravedlní cez svoju zvrchovanú milosť aj bez asistencie našich kompromisov, ktoré namiesto toho, aby mu pomáhali, sú často skôr prekážkou. Nie, nedajme sa klamať, žiadna neposlušnosť Božiemu Slovu Boha neoslavuje a neslúži mu. Nikto z jeho vyvolených sa Bohu nestratí, pretože Boh si svoj ľud privedie do nebies, nech už je kdekoľvek.

Ak patríš Kristovi a stále ešte zotrvávaš v tejto inštitúcii ľudských tradícií, porozmýšľaj ešte nad týmto záverečným slovom, ktoré škótsky reformátor John Knox adresoval Anglicku krátko po smrti kráľovnej Mary v novembri roku 1558: „Musíš sa náhle a naraz očistiť a vypudiť všetky usadeniny pápežstva, povery a modlárstva, ktoré ty, ó Anglicko, musíš odsúdiť a mať za ničotné a prekliate všetko, čo Boh pre teba neposvätil svojím svätým slovom... Trblietajúca sa sláva prázdnych ceremónií, hromadenie vecí, ktoré nič neprospejú na vzdelanie (nech už ich vymyslel, obhájil alebo dodržiaval hocikto), musí byť naraz odstránené a tak podriadené poslušnosti Božiemu Slovu, aby potom nepretžite táto veta tvojho Boha prebývala v tvojom srdci a ústach: ‚Nie to, čo sa vidí teba samému dobré v tvojich očiach, budeš robiť pred svojím Bohom, ale to, čo ti Pán tvoj Boh prikázal, aby si to robil: nič k tomu nepridaj, nič z toho neuberaj.“[4]

[1] Katechizmus Katolíckej cirkvi, (Spolok svätého Vojtecha v Trnave, 2. vydanie 1999)

[2] Mike Gendron, Oxymoron, (Proclaiming the Gospel)

[3] Battle cry, May-June 1993

[4] John Knox, Vybrané spisy Johna Knoxa, str. 595
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimeNe máj 18, 2008 10:35 pm

Vitam medzi nami dalsiu fanaticku sektarku cheers Nech sa ti dari konvertovat co najviac heretikov Wink
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 12:20 am

Nietzsche napísal:
Vitam medzi nami dalsiu fanaticku sektarku cheers Nech sa ti dari konvertovat co najviac heretikov Wink



Diky za kompliment, Nietzsche. Fajnova prezyvka cheers
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 9:25 am

ty kokos....som si to prečítal celé....tak ti teda gratulujem, že si našla pravú cestu k spaseniu...ja sa priznám, že som včera bol asi po mesiaci na omši a mal som zmiešané pocity...zistil som, že mi to veľmi nechýbalo, ale mal som výčitky svedomia, že som tam dlho nebol...v tvojich dlhých príspevkov som našiel pár vecí, na ktoré som chcel reagovať, ale nechám to tak...sa mi nechce, len jedna veta ma upútala - písalo sa v nej niečo o jedinej pravej ceste...zase raz jedna jediná pravá cesta z miliónov..zase sa až tak od nás katolíkov nelíšite...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 11:25 am

zaujimave poctenicko....da sa vsak polemizovat o viacerych castiach ako napriklad
-Kresťan môže začať konať dobré skutky až potom, čo bol spasený.-
otazka je kedy vie resp je krestan spaseny?
neviem preco by som si nemohol hovorit krestan katolik, nakolko vsetci pokrsteni v Bohu sme krestania, krestan - katolik, krestan - evanielik, krestan-pravoslavny atd...

ako vies ze, vyklad Gendrona je ten pravy a spravny? Je to jeho subjektivny nazor...


mojim cielom nie je obhajovat katolicku cirkev, ale zachovat si otvorenu mysel, urcite vies co tym myslim...
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 2:46 pm

[ len jedna veta ma upútala - písalo sa v nej niečo o jedinej pravej ceste...zase raz jedna jediná pravá cesta z miliónov..zase sa až tak od nás katolíkov nelíšite...[/quote]


Ahojcek Monkeyml. Diky za Tvoj prispevok. Chapem Ta,ze sa Ti nechce reagovat na taky obsiahly clanok.Mozno nekdy jindy Smile
Co sa tyka tej jedinej cesty,ja som nenapisala a ani netvrdim,ze nasa cirkev Baptistov alebo nejaka ina protestantska je jedina spravna cirkev a ze iba cez tu danu cirkev je moznost spasenia. Ja hovorim,ze JEZIS je jedina cesta,tak ako to aj On sam povedal ( Jn 14,6).

Viem ze to znie odo mna fanaticky,ale musis uznat ze pravda moze byt naozaj len jedna.Pravda nie je relativna.Pre Teba je ta cesta mozno nieco ine ako Jezis,neviem.To je Tvoja vec.To nemozem sudit. Ja som len uverila tomu,co Boh hovori cez svoje Slovo,teda Bibliu.

Budha aj Mohamed mali pekne myslienky,s niektorymi aj suhlasim,ale nemyslim si,ze su to tiez cesty k Bohu. Neverim na frazu ze vsetky cesty vedu do Rima alebo pod. Budha neviedol svojim ucenim k poznaniu osobneho Boha,viedol k totalnemu vyprazdneniu mysle a tym spojenemu osvieteniu a zjednoteniu so stvorenstvom,ale nie Stvoritelom.Budhizmus sa zameriava na vlastne ego a vyvoj k dokonalosti,ktoru clovek nemoze nikdy dosiahnut,lebo je len clovek,mravec vo vesmire..

Islam sa zas chce za vsetko pomstit,riadi sa starozakonnym oko za oko...

Jezis jediny hlasa miluj blizneho svojho ako seba sameho a ako jediny Boh z tych vsetkych moznych bohov sa stal jednym z nas a zomrel za nas. Jedine vdaka Jezisovi mozme poznat uzasnu Boziu milost,ktoru dostavame zadarmo. Bozia millost je v ociach sveta nespravodliva,lebo sa neriadi ludskou spravodlivostou. Boh Abrahama,Izaka, Jakoba a aj apostola Petra a Pavla miluje bezpodmienecne . Ano,v starom zakone boli trosku ine podmienky,ale to preto lebo vladol Zakon nad Milostou.Lenze smrtou a zmrtvychvstanim Jezisa sa Stary zakon premenil na Novu zmluvu.

O Jezisovi su desiatky proroctiev v Starom zakone aj niekolko storoci pred Jeho narodenim. Nech mi ludia povedia,kde su proroctva o Budhovi,Konfuciovi, Mohamedovi a inych vodcoch nabozenstiev...

Prepac,ze zase taky dlhy prispevok,ja neviem hovorit strucne a jasne.. Sad
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 3:16 pm

no v biblii proroctva o konfuciovi. mohamedovi a budhovi asi nenajdeme...ale co ostatne knihy a dokumenty? Ja sa k tomu nemozem vyjadrit lebo tie ostatne nepoznam...


poznat bibliu a nepoznat ostatne a tvrdit nieco o tom ostatnom je trosku zcestne..
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitimePo máj 19, 2008 3:53 pm

ancovicka: precitala si Tripitaku, Koran, Vedy,...?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Charizmatici Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Charizmatici
Návrat hore 
Strana 1 z 5Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: