Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Charizmatici

Goto down 
+10
Brano
loverman74
LAM
nyarlathotep
Nietzsche
ancovicka
monkeyml
gabriel79
von Schwerzell
gerots
14 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorSpráva
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 3:59 pm

nyarlathotep napísal:
monkeyml napísal:
nyar, nehnevaj sa, ale toto ako vysvetlenie?...ak mi tu uvedieš meno nejakého vedca, ktorý presne vie ako vznikol život, tak nič nepoviem....ale taký neexistuje...sú to všetko len domienky...samotný tvoj akože argument, že živé sa skladá z nežívého... No prekvapuje ma, že to hovoríš práve ty....prečo potom nežije kameň a iné veci zložené z neživého? atď. atď...
teraz sa spravas ako decko, kto tu hovori o hovoriacich kamenoch? - toto je logicky myslienkovy pochod predskolaka...
alebo nedokazes pochopit, co som chcel povedat? ze vsetko zive sa de facto sklada z nezivych materialov... o vzniku zivota na zemi existuju vedecke teorie, vsetko chce cas, raz to budeme vediet uplne presne... alebo si myslis, ze teoria vzniku zivota hovori, ze do mlaky udrel blesk a zrazu odtial vyskocil homer aj s prvou kapitolou k illias?

ale ked chces, tak si zatial ver tomu, ze nas niekto vymodeloval z hliny, pre mna za mna...

len poukazol na tvoj argument o tom, že všetko živé je tvorené z neživého...to som vedel presne v tom predškolskom veku....btw. vedci majú len teórie, ale pokiaľ viem, tak každá skrachovala na pokusoch, t. z. aj tie teórie šli do koša...netrvrdím, že sa to niekedy nevysvetlí, len vravím že zatiaľ to je pre vedcov fakt záhada...thats all..
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 4:13 pm

nyarlathotep napísal:

ale ked chces, tak si zatial ver tomu, ze nas niekto vymodeloval z hliny, pre mna za mna...

no z hliny nie..ale ja tiez verim ze nas niekto vymodelov a nielen nas ale aj vsetko okolo, a sam som vedec - biolog.

teoria je pekna vec..ale na vsetky chybuju dokazy ze to tak naozaj bolo, jednoducho nam chybaju dokazy na kontinualny vyvin a vyvoj..teda evoluciu, vedcom sa podarilo vyhrabat nejake artefakty..ale to co chyba su medzistupne medzi artefaktami..neviem ci rozumiete..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 4:18 pm

ja si myslím že hej....niečo ako skameneliny a tie jednotlivé fúgy v obdobiach?
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 4:28 pm

monkeyml napísal:
ja si myslím že hej....niečo ako skameneliny a tie jednotlivé fúgy v obdobiach?

no ano skameneliny akojednotlive druhy..reps. medzi druhy..chyba toto kopec..ale to by sme museli vsecko prekopat..a prekutrat..xixix...a este sa najde aj vela falzifikatov..a vseliakych spekulantov..vsak..
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 6:32 pm

najmä v juhovýchodnej áziií a číne...tam su na to odborníci...
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePo jún 02, 2008 6:54 pm

monkeyml napísal:
najmä v juhovýchodnej áziií a číne...tam su na to odborníci...

v izraeli bol zas jeden super falzifikator biblickych artefaktov..videl som o nom jeden dokument,,,, zopar desatroci vodil ludi z anos
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeUt jún 03, 2008 8:37 am

von Schwerzell napísal:
jednoducho nam chybaju dokazy na kontinualny vyvin a vyvoj..teda evoluciu, vedcom sa podarilo vyhrabat nejake artefakty..ale to co chyba su medzistupne medzi artefaktami..neviem ci rozumiete..
ano, toto je klasicky "argument" kreacionistov - ze preco sa nenasli ziadne medzistupne... akokeby sa mala stopercentne zachovat taka skamenela evolucna noemova archa, kde by boli po dva kusy z absolutne vsetkych zivych organizmov, ake kedy po zemi chodili...
a verte tomu, ze ak by sa nasiel nejaky medzistupen (co sa uz de facto naslo, ved vedci vytvorili rozne rodostromy druhov, alebo ako to nazvat), tak budu tito kreacionisti zase hucat, ze sa nenasli medzistupne medzi medzistupnami...
Návrat hore Goto down
loverman74
Slobodný občan
Slobodný občan
loverman74


Poeet p?íspivku : 60
Registration date : 20.05.2008

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeSt jún 04, 2008 9:44 am

Laughing
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeSt jún 04, 2008 12:11 pm

no aspon je veselo... Smile
Návrat hore Goto down
pusinka23594
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 02.10.2008

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 10:26 am

Som letničná charizmatička a navštevujem KS Milosť a preto môžem pokojne vyhlásiť že polovica tvrdení ktoré autor a zakladateľ tejto témy tu napísal sú výmysly alebo len predstavy ako to u charizmatikov skutočne je.....po prvé ked niekto padne pod Božou mocou neleží "v hypnóze" 5 hodín...Pastor ho nijako nehypnotizuje ale položí na neho ruky a spadne,pričom mu nič nevsugerúva.po 2.-co sa tyka hovorenia v jazykoch tak sú ľudia v zbore ktorý hovoria napr. madarsky (hoci predtým nevedel po madarsky) a ked sa zhromaždenia zúčastnil jeden Madar,prelozil co hovoril a boli to Bozie veci.
po 3.-Pastor Jardo ani jeho manželka nemajú žiadne psychologické schopnosti
po 4-keby to uz aj mala byt akasi hypnoza tak by nehypnotizovali aj sami seba,napr.Jardo tiež padne pod Božou mocou po5-Aj sam Ian McCormack je letničný charizmatik a p 6-Skupina Olivy hrá úžasné chvály Pánovi s krásnym textom,ktoré tiež nie sú nijako počarované-ľudia v zbore si ich cd kupuju pretoze maju krasnu tvorbu ktoru scasti preberaju aj od skupiny Hillsong,predpokladaám že aj ty si kupuješ cd-cka svojho oblubeneho interpreta.No a čo sa týka charizmatických katolíkov tak letniční charizmatici za nich tiež nie sú,pretože síce majú pomazanie ale ho patrične nevyužívajú na posvätenie-dalej pachaju taky ohavny hriech ako modloslužba,proste sa len poradujú v Pánovi.NO A NA ZÁVER CHCEM ODKÁZAŤ ŹE KED POMAZANIE A BOZI DOTYK NIKDY NEZAZIL TAK NECH SA DO TOHO RADSEJ NEMIESA A NEHOVORI PROTI PRACI DUCHA SVATEHO LEBO PAN HOVORI ZE JE TO NEODPUSTITELNY HRIECH!!!!!CIZE KED NEVIES Z VLASTNEJ SKUSENOSTI ALE Z ROZPRAVANIA NIEKOHO KTO JE PO KRK V MODLOSLUZBE A POD. RADSEJ NIC NEHOVOR!!! a ešte niečo:Pri skladaní rúk pastor nad nami nečaruje ani nám nič nevsugerúva ale položí ruku a povie PRIJMI SVATEHO DUCHA alebo na nas fukne a naplnit sa da aj bez skaldania ruk aj ked som sama tak sa viem naplnit takze tolko.....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeŠt október 02, 2008 10:40 am

ved nikto ti nemusi nic vsugerovat, alebo "carovat" - si skratka naladena na "hodenie sa o zem", tak sa hodis... placebo efekt, davova psychoza a pod. robia svoje...

a k tomu, ze sa nemame vyjadrovat - ono niektore veci je velmi tazke posudit zvnutra... ako sa da objektivne skumat jav, ked samotny pozorovatel je zahrnuty v jave?
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimePi október 03, 2008 11:52 pm

Nieco o manipulacii pre zaciatocnikov Smile

kód:
http://docs.google.com/Doc?id=ddkcbb8x_50f3prk9dc
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeSo október 04, 2008 5:50 pm

Nietzsche napísal:
Nieco o manipulacii pre zaciatocnikov Smile

kód:
http://docs.google.com/Doc?id=ddkcbb8x_50f3prk9dc
dikes, dobre citanie... Smile
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeSo október 04, 2008 6:08 pm

pusinka23594 napísal:

-Pastor ho nijako nehypnotizuje ale položí na neho ruky a spadne,pričom mu nič nevsugerúva.po
3.-Pastor Jardo ani jeho manželka nemajú žiadne psychologické schopnosti
,napr.Jardo tiež padne pod Božou mocou
po5-Aj sam Ian McCormack je letničný charizmatik a p
pastor nad nami nečaruje ani nám nič nevsugerúva ale položí ruku a povie PRIJMI SVATEHO DUCHA alebo na nas fukne a naplnit sa da aj bez skaldania ruk aj ked som sama tak sa viem naplnit takze tolko.....

to je na zamyslenie....
Návrat hore Goto down
maria
Poddaný
Poddaný



Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 08.10.2008

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeSt október 08, 2008 12:31 pm

[. Podla neho kto pristupuje k svatej Eucharistii a modli sa sv. ruzenec, nema casto problem so smilstvom. Preto vyzyva chranit sa toho. A tu vidime najlepsiu zbran proti sektarom - Eucharistia a ruzenec, lebo toho sa najviac boja. Tak ich najlepsie porazime - nie zbranami a nasilim. Presvata Bohorodicka uz ruzencom poraz porazila aj Turkov, porazi aj letniciarovdf.html

Nedá mi nereagovať na tento názor na charizmatikov.
Na stretnutí charizmatikov som bola asi 2x. Nikdy som sa nemodlila za dar modlitby v jazykoch. Pred pár dňami som tento dar ho dostala. Prišiel sám od seba, bola som pri tom sama, nikto ma nevidel ani nepočul. Už skoro rok sa každý deň modlím minimálne jeden celý ruženec a Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Nezapadám do tvojho popisu charizmatických sektárov. Na sv. omše chodím veľmi rada, snažím sa ich prežiť najlepšie ako viem. Každý mesiac pristupujem ku sviatosti zmierenia. Používam teda tieto zbrane sama proti sebe?
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitimeŠt október 09, 2008 9:16 am

pusinka23594 napísal:
po 2.-co sa tyka hovorenia v jazykoch tak sú ľudia v zbore ktorý hovoria napr. madarsky (hoci predtým nevedel po madarsky) a ked sa zhromaždenia zúčastnil jeden Madar,prelozil co hovoril a boli to Bozie veci.
Wow.. zalozte si jazykovku Wink Mate v ponuke aj nemcinu?

citácia :
A tu vidime najlepsiu zbran proti sektarom - Eucharistia a ruzenec, lebo toho sa najviac boja. Tak ich najlepsie porazime - nie zbranami a nasilim. Presvata Bohorodicka uz ruzencom poraz porazila aj Turkov, porazi aj letniciarov.
Ano, to poznam.. Turci nemaju radi, ked im niekto plieska ruzencom po turbanoch.. sa necudujem, ze sa v poslednych rokoch v Tatrach tak vyrazne znizila ich navstevnost. A mimochodom, proti sektarom poznam aj lepsiu zbran.. policajny obusok. To by mali taku omsu, vsetci by boli po zemi Very Happy
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Charizmatici - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 5 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Charizmatici
Návrat hore 
Strana 5 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: