Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Charizmatici

Goto down 
+10
Brano
loverman74
LAM
nyarlathotep
Nietzsche
ancovicka
monkeyml
gabriel79
von Schwerzell
gerots
14 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeSo máj 31, 2008 6:50 pm

ancovicka napísal:

Nazdarek, Nietsche,

ak mas pocit ze cerstvo vydata huslistka z orchestra Slovenskej filharmonie,ktora popri domacnosti buduci rok bude pokracovat v studiu vysokej skoly,nema co robit ,tak si na velkom omyle. ..Ja ti neberiem tvoj zmysel zivota v narobeni deti a v preziti harmonickeho zivota.
Tomu sa nevyhybam ani ja. Ale skor Ti polozim otazku,ci Ti staci tych 70 rokov,ktore tu prezijes v nahanani sa za peniazmi,len aby si si mohol dovolit nieco co ta na tu chvilku urobi stastnym. Lebo pre mna je tento zivot sice velkym darom a snazim sa prezit kazdy den,ako keby bol posledny ,ale tesim sa na zivot po smrti,kedy budem moct naveky byt v pritomnosti nasho Stvoritela...
Verim,ze to raz pochopis aj Ty. Znova opakujem,ja sa nijak nechcem vyvysovat nad ludi,tym ze som tu otvorila tuto diskusiu,...v Bozich ociach sme vsetci rovnocenni,Boh nie je rasista,ako my, len caka,kedy prijmeme jeho ponuku...
Unavujes ma. Ano, 70 rokov nahanania sa za peniazmi mi celkom vyhovuje. A ani zdaleka nepocitujem potrebu nejakeho posmrtneho zivota. Prezrad mi prosim ta, ako si to vlastne predstavujes? Vies, ze aj na zaklade tychto predstav sa sformovali prve nabozenstva? Ludia si od pradavna kladli otazku, co sa s nimi stane po smrti.. a predstava, ze by sa rodili len preto, aby zachovali svoj druh a nakoniec zhnili v zemi, im zjavne nepripadala nijak atraktivna. To by ich existencia vlastne nemala zmysel, vsak?.. nihilizmus nebol nic pre ich zaostale hlavicky.. a ty si len dalsou pokracovatelkou tohto falosneho nadejania sa. Coho sa bojis?..
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeSo máj 31, 2008 7:48 pm

Ak sa pytas,ci sa bojim ze by som zhnila v hrobe,tak toho sa nebojim,lebo viem a som o tom presvedcena,ze zivot nekonci rozlozenim sa v zemi. Telo sa rozlozi ale duch cloveka je vecny.

Viem,je to tazke popriet ludske ego a pripustit ze existuje niekto ,kto je nad Tebou,kto ta stvoril a v porovnani s Nim si len maly mravcek vo vesmire. Je tazke pochopit,ze nasa Zem a ludsky vyvoj k "dokonalosti" nieje stredobodom vesmiru... S tym mali problem aj v stredoveku a preto par astronomov aj popravili...

Ale pokial veris,ze dokonaly vesmir a nasa priroda,ktore su nastavene na milimeter presne,vznikol z velkeho tresku,tak sa musim zasmiat tej Vasej "racionalite" do oci...
Nepocula som,ze by niekedy z vybuchu bomby vznikol zivot...Z chaosu poriadok???
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeSo máj 31, 2008 10:15 pm

keď už si spomínala veľký tresk, tak dúfam, že si to vetné spojenie myslela tak, ako ho chápem, lebo ak tu začneš šermovať s teóriou kreacionalizmu, tak si skončila aj u mňa...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeNe jún 01, 2008 1:08 am

ancovicka napísal:
Ak sa pytas,ci sa bojim ze by som zhnila v hrobe,tak toho sa nebojim,lebo viem a som o tom presvedcena,ze zivot nekonci rozlozenim sa v zemi. Telo sa rozlozi ale duch cloveka je vecny.

Viem,je to tazke popriet ludske ego a pripustit ze existuje niekto ,kto je nad Tebou,kto ta stvoril a v porovnani s Nim si len maly mravcek vo vesmire. Je tazke pochopit,ze nasa Zem a ludsky vyvoj k "dokonalosti" nieje stredobodom vesmiru... S tym mali problem aj v stredoveku a preto par astronomov aj popravili...

Ale pokial veris,ze dokonaly vesmir a nasa priroda,ktore su nastavene na milimeter presne,vznikol z velkeho tresku,tak sa musim zasmiat tej Vasej "racionalite" do oci...
Nepocula som,ze by niekedy z vybuchu bomby vznikol zivot...Z chaosu poriadok???

To ludia ako si ty popravili tych astronomov. Ludia slepi vo svojej viere, neschopni celit argumentom. Stredovek bol jeden obrovsky omyl ludstva, doba, v ktorej sa potlacoval pokrok, obchod a sloboda, doba, v ktorej si cirkev zotrocila Europu a vladla v nej prostrednictvom teroru, ktory v cloveku dokaze vyvolat len vsugerovany strach z vecneho zatratenia, nekonecne prenasledovanie a mucenie. Tu mas ten stredobod svojho vesmiru.. na, zer!

Velky tresk?.. nie, moje obmedzene znalosti astrofyziky mi neumoznuju chapat proces, akym vznikol vesmir. Ty si snad prenikla do jej tajov? Preco si nekladies otazky, ale priamo prijimas vyssiu moc?.. Kto to raz povedal, "Viem, ze nic neviem"? Myslis, ze to malo nieco docinenia s priznanim "Som blbec"? Nie je to tak, ze cim viac toho clovek vie, tym viac otazok sa mu v hlave vynara a uvedomuje si, kolko toho vlastne este nevie? U teba nie je problem v tom, ze by si nemala moznost ziskat "vedenie", ty ho ziskat nechces!

I ked si neviem polozit odpoved na vznik vesmiru, neznamena to, ze odpoved, ktoru si si polozila ty, je tou spravnou. Pochopit vesmir, na to som kratky, avsak moje znalosti genetiky su postacujuce na to, aby som dokazal porozumiet evolucii zivota. Je v pohybe, si snad slepa? Nie je dna, co by sa na svete neobjavila nejaka nova mutacia bakterii ci virusov, adaptuju sa.. Kym v minulom storoci sa dalo penicilinom vyliecit prakticky cokolvek, dnes si mozes pchat do krku antibiotika po celych hrstiach, aby sa dostavil nejaky vysledok. A spominam bakterie prave preto, aby si si uvedomila evoluciu, ktora sa da vidiet este v priebehu jedneho ludskeho zivota. Generacie sa totiz u bakterii striedaju kazdych 20 minut. Denne to teda predstavuje priblizne 72 generacii bakterii. Kolko by si musela zit, ak by si chcela prezit 72 generacii ludi?.. Mas azda pocit, ze sa nezmenime?!.. Proste to tak Boh zariadil, vsak?..

Opat marnim cas tym, ze sa slepemu pokusam otvorit oci.. Narazila si na moju strasnu slabost, argumentovanim proti tebe bohuzial vlastne len dokazujem, ze od teba nie som o nic lepsi. To je predsa to, co vy, sektari, robite, ci nie? Otvarate oci..

Prepac, ale uprimne si myslim, ze si proste blba.. da sa to vobec nejak liecit?
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeNe jún 01, 2008 7:29 pm

heh, nietzse...ty si tvrdý antiveriaci....

ale aj tak ťa má Boh rád... Wink .... Razz

mňa osobne zaujíma, či niekedy vedci prídu na to, ako mohlo vzniknúť živé z neživého....toto ma furt drží pri tom, že stále verím v "akéhosi" boha (dal som to malých, aby to bolo trošku všeobecnejšie)...zatiaľ som nevypátral článok alebo hodnovernú teóriu o vysvetlení toho....
Návrat hore Goto down
ancovicka
Poddaný
Poddaný
ancovicka


Poeet p?íspivku : 24
Age : 40
Localisation : Bratislava
Registration date : 18.05.2008

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimeNe jún 01, 2008 11:31 pm

Nazdar, nietzche, naco tolko nervozity? Je mi luto,ak som sposobila,to ze mas zlu naladu. To som nemala naozaj v umysle... Ja si myslim,ze mam rovnako pravo na nazor ako Ty ,nie? A vobec mi nevadi ze som v Tvojich ociach blba,v ociach sveta budeme blaznami vzdy,pokial budeme chciet v pravde nasledovat Jezisa . A prosim neporovnavaj ma s inkvizitormi katolickeho stredoveku,lebo keby som v tej dobe zila,upalili by ma rovnako,ako aj tych astronomov , alebo znovuzrodenych krestanov (ktori chceli nasledovat Jezisa a nie zakony a tradiciu RKC) a podobnu "háved",do ktorej vdaka Bohu patrim. Miliony tychto krestanov zomrelo pre pravdu vratane Jana Husa. Takychto ludi si velmi vazim,lebo sama viem,aky som niekedy slaboch,ze neviem prejavit svoju vieru.A oni sa nebali polozit za Jezisa zivot. Tym nepropagujem fanaticke harakiri typu Al-kaida,len poukazujem na auntenticitu viery tychto ludi,ktori aj v dnesnej dobe zazivaju hrozny utlak a prenasledovanie,napr.v Cine.
Co sa tyka evolucie,nepresvedcis ma tymito recami. Mam doma dost literatury o tom a nechce sa mi stracat tu cas dlhymi vedeckymi debatami.
Len jedna veta,nevypravaj mi tu o vyvoji,ked vsetko smeruje k zaniku,ci uz je to Slnko,alebo nasa Zem,ale aj samotny ludsky organizmus je nastaveny tak,ze jedneho dna zomrie. Vyvoj smerom k dokonalosti v prirode neexistuje. A ani nepotrebuje byt,lebo priroda bola stvorena tak dokonale,ze sa nemusi stale viac zdokonalovat. Samozrejme ze virusy mutuju,ale to nema s evoluciou nic. Ale myslim,ze nema zmysel,aby sme sa tu my dvaja o tom bavili,kedze nie sme ti kompetentni. Zmysel by mal dialog vedca evolucionistu kontra kreacionalistu.
Návrat hore Goto down
http://www.quartet.sk
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 8:37 am

jednoznacny suhlas s Nietzschem, a mam pocit, ze uz sam som to tu kdesi raz napisal, ze ludia sa len boja smrti a preto si vymyslaju nebeske kralovstva a reinkarnaciu a vsetky tie srandy, aby sa nebali zomriet...

potom si to "premakaju" do takej miery, ze sa vlastne aj tak boja zomiret, lebo sa boja, ze pojdu do pekla... Laughing tak im to vyjde narovnako... Laughing

ludia davaju svojmu druhu prilis velky vyznam, a pritom sme len take nic v nekonecnom vesmire, nahodne zoskupenie buniek... "pan vsetkeho tvorstva", "spicka potravinovej pyramidy" ma vsak vo svojej pyche problem priznat si to a tak si vymysli nejaku nepopisatelnu entitu, ktora (zrejme v nejakom pomateni mysle) stvorila CELY VESMIR kvoli cloveku, aby si tu pozil 60 rokov a potom odisiel na vecnost kamsi do rajskej zahrady...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:17 am

[quote="nyarlathotep"]potom si to "premakaju" do takej miery, ze sa vlastne aj tak boja zomiret, lebo sa boja, ze pojdu do pekla... Laughing tak im to vyjde narovnako... Laughing
[quote]

niektoré tvoje hlody su naozaj skvostné... Laughing
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:23 am

Nietzsche napísal:


To ludia ako si ty popravili tych astronomov. Ludia slepi vo svojej viere, neschopni celit argumentom. Stredovek bol jeden obrovsky omyl ludstva, doba, v ktorej sa potlacoval pokrok, obchod a sloboda, doba, v ktorej si cirkev zotrocila Europu a vladla v nej prostrednictvom teroru, ktory v cloveku dokaze vyvolat len vsugerovany strach z vecneho zatratenia, nekonecne prenasledovanie a mucenie. Tu mas ten stredobod svojho vesmiru.. na, zer!
Ak chces kritizovat nejaku dobu tak si onej najskor zisti fakty. A ak chces fakty, siahni po knihe nejakeho kvalitneho historika....napr. Jacques Le Goff
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:24 am

monkeyml napísal:
niektoré tvoje hlody su naozaj skvostné... Laughing
a nie je to tak? a je to preto, lebo clovek az prilis spekuluje nad nepodstatnymi vecami... Laughing potom to premaka az do takych haluzi, ako nebo vs. peklo... neskor v stredoveku si uvedomi, aka je to somarina, a ze nasadili latku prilis vysoko a vlastne nikto sa takto do neba nedostane, tak si pre istotu vymsli ocistec... Laughing
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:25 am

alganor napísal:
Ak chces kritizovat nejaku dobu tak si onej najskor zisti fakty. A ak chces fakty, siahni po knihe nejakeho kvalitneho historika....napr. Jacques Le Goff
co presne napisal NIetzsche zle?
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:29 am

Konkretne tato veta....

Nietzsche napsal:
Stredovek bol jeden obrovsky omyl ludstva, doba, v ktorej sa potlacoval pokrok, obchod a sloboda, doba, v ktorej si cirkev zotrocila Europu a vladla v nej prostrednictvom teroru, ktory v cloveku dokaze vyvolat len vsugerovany strach z vecneho zatratenia, nekonecne prenasledovanie a mucenie.
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:33 am

alganor napísal:
Konkretne tato veta....

Nietzsche napsal:
Stredovek bol jeden obrovsky omyl ludstva, doba, v ktorej sa potlacoval pokrok, obchod a sloboda, doba, v ktorej si cirkev zotrocila Europu a vladla v nej prostrednictvom teroru, ktory v cloveku dokaze vyvolat len vsugerovany strach z vecneho zatratenia, nekonecne prenasledovanie a mucenie.
a nebolo to tak? Smile
Návrat hore Goto down
alganor
Barón
Barón
alganor


Poeet p?íspivku : 725
Registration date : 06.01.2008

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 9:41 am

Nebolo......treba studovat vedecke prace.....a nie sa nechat ovplyvnovat humanistickymi smermi ktore si pojem stredovek vymysleli az v renesanci aby tym dehonestvali toto obdobie a to z jedineho dovodu - lebo to nebola ich milovana antika ku ktorej sa chceli znovunavratit
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 10:10 am

alganor napísal:
Nebolo......treba studovat vedecke prace.....a nie sa nechat ovplyvnovat humanistickymi smermi ktore si pojem stredovek vymysleli az v renesanci aby tym dehonestvali toto obdobie a to z jedineho dovodu - lebo to nebola ich milovana antika ku ktorej sa chceli znovunavratit
cize nebola pravda, ze dominantny bol svetonazor tlaceny cirkvou a panovnikmi v style "ora et labora"? ze sa organizovali v mene viery pogromy a inkvizicne procesy?
lebo myslim, ze o tom hovoril Nietzsche...
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 11:08 am

ked sa budeme pozerat na vec stale z tej horsej strany je samozrejme iste ze uvidime jej zlu tvar to je proste tak Razz a tym ze tu isti ludia nadavaju veriacim do blcov, chorych a hlupakov je len dokaz toho ze to cim v stredoveku bola cirkev su dnes oni... najlepsie je si vykricat sa na niekoho za to co nemoze... stredovek to bola ina kapitola... ale dnes? nuti ta dnes niekto verit? nie... cirkev voci tebe neprejavuje najmensiu stipku agresie (teda ak nezijes v islamskej krajine Razz)... dnes ta nikto do nicoho nenuti... ale ta druha strana sa snazi rozbit cirkev ako sa len da... preco? nech si kazdy robi co chce... a ked sa nesnazime otvarat oci my vam neotvarajte ani vy nam tie nase... staci povedat normalne ze sa s tvojim nazorom nestotoznujem a nie utocit na vsetko veriace a bla bla bla... egoizmus je mor ludstva... da sa to vykladat taktiez z roznych filozofickych hladisk... ale EGOIZMUS A AROGANCIA nie stredovek bola vec co branila pokroku a to si uvedomte!
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 11:29 am

Thor napísal:
cirkev voci tebe neprejavuje najmensiu stipku agresie (teda ak nezijes v islamskej krajine Razz)... dnes ta nikto do nicoho nenuti...
ale kdeze... cirkev sa aj dnes montuje do svetskych veci a snazi sa oplvyvnovat ludi... ved si zober, ako sa postavila proti joge na skolach, snahy o uzavretie vatikanskej zmluvy, vyhrada svedomia, atd atd... uz sa to nedeje inkviziciou a honmi na carodejnice, ale cirkev sa stale snazi tlacit do zivota vsetkych ludi...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 11:38 am

predsa len nyar...inkvizícia a joga sa nedaju porovnávať....
Návrat hore Goto down
Thor
Veľmož
Veľmož
Thor


Poeet p?íspivku : 966
Age : 32
Registration date : 01.03.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 11:41 am

nyarlathotep napísal:
Thor napísal:
cirkev voci tebe neprejavuje najmensiu stipku agresie (teda ak nezijes v islamskej krajine Razz)... dnes ta nikto do nicoho nenuti...
ale kdeze... cirkev sa aj dnes montuje do svetskych veci a snazi sa oplvyvnovat ludi... ved si zober, ako sa postavila proti joge na skolach, snahy o uzavretie vatikanskej zmluvy, vyhrada svedomia, atd atd... uz sa to nedeje inkviziciou a honmi na carodejnice, ale cirkev sa stale snazi tlacit do zivota vsetkych ludi...

hmm... ber to tak ze v cirkvi su ludia a nic nieje dokonale Smile aj ja osobne mam velmi vela vyhrad voci cirkvi... len musime este trosku pockat kym cirkev nebude trochu pokrokovejsia este....
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 11:41 am

monkeyml napísal:
predsa len nyar...inkvizícia a joga sa nedaju porovnávať....
ber to tak, ze v stredoveku by bol jogin upaleny na hranici... Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 1:26 pm

ancovicka napísal:
Nazdar, nietzche, naco tolko nervozity? Je mi luto,ak som sposobila,to ze mas zlu naladu. To som nemala naozaj v umysle... Ja si myslim,ze mam rovnako pravo na nazor ako Ty ,nie? A vobec mi nevadi ze som v Tvojich ociach blba,v ociach sveta budeme blaznami vzdy,pokial budeme chciet v pravde nasledovat Jezisa . A prosim neporovnavaj ma s inkvizitormi katolickeho stredoveku,lebo keby som v tej dobe zila,upalili by ma rovnako,ako aj tych astronomov , alebo znovuzrodenych krestanov (ktori chceli nasledovat Jezisa a nie zakony a tradiciu RKC) a podobnu "háved",do ktorej vdaka Bohu patrim. Miliony tychto krestanov zomrelo pre pravdu vratane Jana Husa. Takychto ludi si velmi vazim,lebo sama viem,aky som niekedy slaboch,ze neviem prejavit svoju vieru.A oni sa nebali polozit za Jezisa zivot. Tym nepropagujem fanaticke harakiri typu Al-kaida,len poukazujem na auntenticitu viery tychto ludi,ktori aj v dnesnej dobe zazivaju hrozny utlak a prenasledovanie,napr.v Cine.
Co sa tyka evolucie,nepresvedcis ma tymito recami. Mam doma dost literatury o tom a nechce sa mi stracat tu cas dlhymi vedeckymi debatami.
Len jedna veta,nevypravaj mi tu o vyvoji,ked vsetko smeruje k zaniku,ci uz je to Slnko,alebo nasa Zem,ale aj samotny ludsky organizmus je nastaveny tak,ze jedneho dna zomrie. Vyvoj smerom k dokonalosti v prirode neexistuje. A ani nepotrebuje byt,lebo priroda bola stvorena tak dokonale,ze sa nemusi stale viac zdokonalovat. Samozrejme ze virusy mutuju,ale to nema s evoluciou nic. Ale myslim,ze nema zmysel,aby sme sa tu my dvaja o tom bavili,kedze nie sme ti kompetentni. Zmysel by mal dialog vedca evolucionistu kontra kreacionalistu.

Mas pravo na nazor? Ale ved ty ziaden nemas! Ty sa vobec nepocuvas, co hovoris, kazda tvoja veta je predvidatelna, ako podla nejakeho algoritmu! Si ako robot, ani ti nikdy nepochybuju nad zadavanymi prikazmi..

Zmysel by mal dialog vedca evolucionistu kontra kreacionalistu?! Chcem ta upozornit, ze ten druhy spominany nie je ziadnym vedcom, ale teologom! Encykliky a biblia, z toho pramenia tie ich "vedomosti"! Bibliu napisali ludia pred tisickami rokov a encykliky 80-rocni svatuskari.. nemyslim, ze by tuto literaturu akreditovali pre nejaky vedecky obor..

Ah, jasne.. vsetko smeruje k zaniku. Take, ze hmloviny, kde vznikaju nove hviezdy, o tom si este nepocula, vsak? A ano, clovek sa smrti vyhnut nemoze, ale pocas svojej existencie da zivot svojim detom. Je to cyklus.. zivot a smrt, zrod a zanik. Prave to dava predpoklad pre vyvoj, ktory ty tolko odmietas! Ja viem, nemozem ta presvedcit o evolucii, mas o tom doma kopu literatury a vedecka debata s niekym na mojej urovni by pre teba bola az ponizujuca.. a co tak si tu "literaturu" niekedy aj precitat? A dufam, ze nie je z 15. storocia.. Potom mozno jedneho dna prides na to, ze mutacie virusov maju s evoluciou nieco docinenia. Sice.. usetrim ti kopu namahy, viem si predstavit vasu logiku. "Ak sme sa vyvinuli z opic, preco potom este stale existuju nejake opice?". Tuto vetu si radsej nechaj pre seba, lebo tu len budes kazdemu na srandu..

Jaj, k comu som sa este nevyjadril?.. aha, ze by ta upalili.. no, to by nebolo odveci. Ale zjavne nechapes, co som tym chcel povedat.. asi tolko, ze vykazujes rovnake znamky demencie ako vsetci ti stredoveki katolici. A ak by rimskokatolicka cirkev nebola tou dominantou, mohli by ste nou byt kludne vy a palili by ste katolikov.. aky je to rozdiel? Vymleti ste vsetci.

nyarlathotep: Dakujem za podporu, je fajn vediet, ze tu nie som jedinym zdravo zmyslajucim clovekom. Uz by som o sebe zacinal pochybovat, lebo medzi hlupakmi je rozumny sialencom..

Thor: Ak sa pozerame na vec z tej horsej strany, uvidime jej zlu tvar? A ako sa podla teba mam na stredovek pozerat? Co pozitivne na nom, prosim ta, vidis? Feudalny system? Nevolnictvo? Tak sa vyjadri.. Za poslednych 150 rokov sme sa vo vede a technologii posunuli viac nez za celu ludsku existenciu! Kolko trval stredovek? A ako daleko sme uz dnes mohli byt?..

Ze egoizmus a arogancia brania pokroku?.. podla mna ho urychluju. Nic, len egoizmus a arogancia priniesli svetu vojny, ktore paradoxne posuvaju ludstvo vpred. Neschvalujem ich, neznasam zabijanie a ludske utrpenie, ale spomen si, co vsetko svet vdaka/kvoli vojnam ziskal. Od prveho styku dvoch izolovanych kmenov az po studenu vojnu.. nic nevytvara taku potrebu vedeckeho vyskumu ako snaha o prezitie. To cirkev bola barierou poznania.. Pretoze ta dokaze prezit len ak udrzi ludi v nevedomosti!

monkeyml: Hrajes na dve strany.. si katolik a teda prirodzene branis svoju vieru, no na druhej strane vidis, ze ancovicka zachadza az do krajnosti. Diplomacia je pre teba teraz jedinou schodnou cestou, co? Very Happy Je riskantne stavat sa medzi dvoch ludi, ktori sa chcu navzajom "zastrelit".. (tie uvodzovky su tam pre ancovicku, lebo sa stavim, ze by sa toho chytila a snazila sa na tom postavit svoju obhajobu.. najlepsie je zmenit temu, ked clovek nevie ako dalej, vsak?..)
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 1:38 pm

monkeyml napísal:
mňa osobne zaujíma, či niekedy vedci prídu na to, ako mohlo vzniknúť živé z neživého....toto ma furt drží pri tom, že stále verím v "akéhosi" boha (dal som to malých, aby to bolo trošku všeobecnejšie)...zatiaľ som nevypátral článok alebo hodnovernú teóriu o vysvetlení toho....
az teraz som si vsimol tento prispevok, tak reagujem - z coho sa sklada ludske telo? ked to rozlozis na chemicke prvky, dostanes uhlik, kyslik, vodik, a kopec dalsich stopovych prvkov a ostatnej chmary... chces mi povedat, ze toto vsetko je samo o sebe zive?

tak vidis, ze zivot sa sklada z nezivych veci...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 3:40 pm

nyar, nehnevaj sa, ale toto ako vysvetlenie?...ak mi tu uvedieš meno nejakého vedca, ktorý presne vie ako vznikol život, tak nič nepoviem....ale taký neexistuje...sú to všetko len domienky...samotný tvoj akože argument, že živé sa skladá z nežívého... No prekvapuje ma, že to hovoríš práve ty....prečo potom nežije kameň a iné veci zložené z neživého? atď. atď...
Návrat hore Goto down
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 3:53 pm

monkeyml napísal:
nyar, nehnevaj sa, ale toto ako vysvetlenie?...ak mi tu uvedieš meno nejakého vedca, ktorý presne vie ako vznikol život, tak nič nepoviem....ale taký neexistuje...sú to všetko len domienky...samotný tvoj akože argument, že živé sa skladá z nežívého... No prekvapuje ma, že to hovoríš práve ty....prečo potom nežije kameň a iné veci zložené z neživého? atď. atď...
teraz sa spravas ako decko, kto tu hovori o hovoriacich kamenoch? - toto je logicky myslienkovy pochod predskolaka...
alebo nedokazes pochopit, co som chcel povedat? ze vsetko zive sa de facto sklada z nezivych materialov... o vzniku zivota na zemi existuju vedecke teorie, vsetko chce cas, raz to budeme vediet uplne presne... alebo si myslis, ze teoria vzniku zivota hovori, ze do mlaky udrel blesk a zrazu odtial vyskocil homer aj s prvou kapitolou k illias?

ale ked chces, tak si zatial ver tomu, ze nas niekto vymodeloval z hliny, pre mna za mna...
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitimePo jún 02, 2008 3:57 pm

Nietzsche napísal:

monkeyml: Hrajes na dve strany.. si katolik a teda prirodzene branis svoju vieru, no na druhej strane vidis, ze ancovicka zachadza az do krajnosti. Diplomacia je pre teba teraz jedinou schodnou cestou, co? Very Happy Je riskantne stavat sa medzi dvoch ludi, ktori sa chcu navzajom "zastrelit".. (tie uvodzovky su tam pre ancovicku, lebo sa stavim, ze by sa toho chytila a snazila sa na tom postavit svoju obhajobu.. najlepsie je zmenit temu, ked clovek nevie ako dalej, vsak?..)

možno hrám....ale ja skôr píšem čo cítim a ako si myslím....nie som ani na tvojej, ani na nyarovej ani na ancovickinej strane....snažím sa nájsť pre seba to najlepšie a správne a zatiaľ nevyhral ani teizmus ani ateizmus a som otvorený pre obe možnosti...asi tak...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Charizmatici - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Charizmatici   Charizmatici - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Charizmatici
Návrat hore 
Strana 4 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: