Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Historické fórum
 
DomovHľadaťLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Dôkaz existencie boha

Goto down 
+9
Vulkulak
Nietzsche
loverman74
monkeyml
StEvE
von Schwerzell
Brano
nyarlathotep
MichalSVK
13 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
nyarlathotep
Arcivojvoda
Arcivojvoda
nyarlathotep


Poeet p?íspivku : 4722
Localisation : PO-city
Registration date : 19.06.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 12:27 pm

naozaj, ajked neverim v stvorenie sveta nejakou vyssou bytostou, tvoje argumenty, Screamos, neberiem... tvrdit, ze boh by stvoril zem skor ako o dve miliardy rokov po stvoreni sveta, ma rovnaku vahu ako tvrdit, ze by ju stvoril na druhy den...

okrem toho, nabozenstva uz pomaly zapracuvavaju evoluciu do svojej koncepcie stvorenia sveta, takze dlzka uz nie je podstatna... Smile

(na druhej strane sa to ale prave preto viac priblizilo k tomu, ze prave clovek stvoril boha, ked si teraz sam upravuje nabozenske dogmy Smile )
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 2:01 pm

nyarlathotep napísal:
naozaj, ajked neverim v stvorenie sveta nejakou vyssou bytostou, tvoje argumenty, Screamos, neberiem... tvrdit, ze boh by stvoril zem skor ako o dve miliardy rokov po stvoreni sveta, ma rovnaku vahu ako tvrdit, ze by ju stvoril na druhy den...
)

lol ved ja som to myslel ironicky..ze boh by calak 2miliardy rokov a potom stvoril zem:D sak to je haluz totalna

a aj tak to neni pravda lebo som sa stim vekom vesmiru fajne sekol...zdroj je tu

ebem jak sa tu daval link?

"Pozorování prokázala, že rekordní exploze nastala v době, když vesmír byl starý pouze 630 miliónů roků, tzn. že měl pouhou jednu dvacetinu současného stáří"....bla bla bla som si to poriadne neprecital lol! ale ak 630 milionov je jedna dvacetina tak .....si to vypocitajte Cool


Naposledy upravil Screamos dňa St máj 13, 2009 8:12 pm, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Ossian
Slobodný občan
Slobodný občan
Ossian


Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 19.03.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 6:11 pm

citácia :
.zem je stara priblizne 4.6 miliardy rokov..vesmir je stary caa 6.3 miliardy rokov..boh by stvoril vesmir potom cakal 2 miliardy rokov a stvoril zem...jednu jedinu vo vesmire?zem je oproti vesmiru nic ...a vezmite si ako ludstvo pokrocilo za poslednych 10 tisic rokov..
a?
citácia :
vsetko je to o evolucii prisposobovaniu sa okoliu klimatickym podmienkam..potravinovemu retazcu etc et
evolúcia zase nie je až taká jednoznačná
citácia :
Stvoril boh ludi alebo ludia stvorili boha
tak táto otázka trápi ľudí všetkých skupín. Snažím sa aj ja na ňu nájsť odpoveď, ktorá je zatiaľ vo vývoji. Ale asi smeruje trochu inde ako nyarova, a zrejme aj tvoja geek
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 8:10 pm

[quote="Ossian"]
citácia :
.zem je stara priblizne 4.6 miliardy rokov..vesmir je stary caa 6.3 miliardy rokov..boh by stvoril vesmir potom cakal 2 miliardy rokov a stvoril zem...jednu jedinu vo vesmire?zem je oproti vesmiru nic ...a vezmite si ako ludstvo pokrocilo za poslednych 10 tisic rokov..
a?
[quote]
a?Very Happy sak to totalne vyvracia povod stvorenia sveta ..este pred sto rokmi bolo nazemy len 1 miliarda ludi ..teraz sme uz 6....ludia ovladaju svet ne boh
[quote="Ossian"][quote] evolúcia zase nie je až taká jednoznačná
[quote]
to akoze popieras system evolucie??

[quote="Ossian"]
citácia :

tak táto otázka trápi ľudí všetkých skupín. Snažím sa aj ja na ňu nájsť odpoveď, ktorá je zatiaľ vo vývoji. Ale asi smeruje trochu inde ako nyarova, a zrejme aj tvoja

podel sa snami o tvoju variantu Wink
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 8:26 pm

Ossian napísal:
citácia :
.zem je stara priblizne 4.6 miliardy rokov..vesmir je stary caa 6.3 miliardy rokov..boh by stvoril vesmir potom cakal 2 miliardy rokov a stvoril zem...jednu jedinu vo vesmire?zem je oproti vesmiru nic ...a vezmite si ako ludstvo pokrocilo za poslednych 10 tisic rokov..
a?
citácia :
vsetko je to o evolucii prisposobovaniu sa okoliu klimatickym podmienkam..potravinovemu retazcu etc et
evolúcia zase nie je až taká jednoznačná
citácia :
Stvoril boh ludi alebo ludia stvorili boha
tak táto otázka trápi ľudí všetkých skupín. Snažím sa aj ja na ňu nájsť odpoveď, ktorá je zatiaľ vo vývoji. Ale asi smeruje trochu inde ako nyarova, a zrejme aj tvoja geek

no evolúcia má nejednoznačnosti ale asi také, aké nejednoznačnosti má dôkaz(y) o existencii Boha... Smile
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeSt máj 13, 2009 9:51 pm

Musím vyjadriť súhlas s tvrdením, že Boha stvorili ľudia. Sotva však ako nástroj k manipulácii. Jednalo sa o potrebu, ktorá mala svoj pôvod v pokroku v myslení človeka. Je to doklad o tom, že ľudia začali skúmať svet okolo seba a kládli si otázky. Prínos viery v Boha sa nedá spochybniť. Screamos, forma tvojej argumentácie spočíva vo vyvracaní jednotlivých pasáží z biblie, zachádzaš do metafyziky a zaplietaš sa do antinómií, týmto spôsobom nielenže neobrátiš veriacich, samo to o tebe niečo vypovedá. Nevieš svoje tvrdenia podložiť ničím, čo sa nedá spochybniť. Skutočne v Boha neveríš alebo v neho len nechceš veriť?

_________________
Corruptissima re publica plurimae leges.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:35 am

nastastie neverim vboha ale citim na vlastnej kozi ten skazeny vpliv krestanov...tucnych fararov co sa vozia na bavorakoch..osobne moji dvaja bratranci su farari....a viem ze ako mlady boli normalny chalani...a teraz su znich fanaticky obezny ludia... farar v nasej dedine si stavia dom v rodnom meste...a kazdy rok chyba v rozpocte 50 tisic. ..vobec nikoho to netrapi .....ta falos ludi ktori sa tvaria ako vzorny krestania aby ich ludia uznavali ....a zarohom su to notoricky alkoholici a ohovaraci.

vyvracia len tie veci ktore nemaju vobec logiku a precia sa zdravemu rozumu...a ako vidis tich je v biblii a celej cirkvy straaaasne vela.
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 11:39 am

Screamos napísal:
nastastie neverim vboha ale citim na vlastnej kozi ten skazeny vpliv krestanov...tucnych fararov co sa vozia na bavorakoch..osobne moji dvaja bratranci su farari....a viem ze ako mlady boli normalny chalani...a teraz su znich fanaticky obezny ludia... farar v nasej dedine si stavia dom v rodnom meste...a kazdy rok chyba v rozpocte 50 tisic. ..vobec nikoho to netrapi .....ta falos ludi ktori sa tvaria ako vzorny krestania aby ich ludia uznavali ....a zarohom su to notoricky alkoholici a ohovaraci.

vyvracia len tie veci ktore nemaju vobec logiku a precia sa zdravemu rozumu...a ako vidis tich je v biblii a celej cirkvy straaaasne vela.

hmm...strašne to zovšeobecňuješ...ja som mal šťastie poznať veľmi dobrých kňazov...
Návrat hore Goto down
Nietzsche
Zeman
Zeman
Nietzsche


Poeet p?íspivku : 431
Registration date : 22.11.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 12:37 pm

Nesprávna odpoveď, Screamos.. No
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 5:38 pm

Si proti náboženstvu a kresťanstvu hlavne, ale argumentuješ to hroznými hlúposťami.

Tiež som mal možnosť spoznať nejakých tých kňazov a teda ani jeden nemal bavorák i keď si teraz nie som moc istý čo to je za značku. Dokonca ani notorický alkoholici sa mi nezdali byť. Jeden bol dokonca bývalý kulturista, dosť drsňák Laughing Takže to že tvoji bratranci sú úchylní a nejaký farár si rád mastí bruško nie je podľa mňa vôbec podstatné.

Povedz niečo konkrétne čo ti vadí na kresťanstve, nie na niektorých ľuďoch. Ako za to môže kresťanstvo že niekto slope nechápem.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:02 pm

to s alkoholizmom je myslene na ludi ktori chodia dokostola...tvaria sa kazdu nedelu ako svety a v pondelok vecer sa uz biju v krcme opity...

a bavoraky je myslene auto...zaktore by mala chudobnejsia rodina s vela detmi jedlo minimalne na rok

videl uz niekto zvas ist farara busom? alebo mhd? vlakom?

nieco konkretne co mi vadi na krestanstve - krstia male deti ktore neviedia ani hovorit....nedaju im sancu sa slobodne rozhodnut ....

potom..naco sa kristus vlastne obetoval nakrizi....predtim ludia posmrti isli len dopekla?...

preco sa deti rodia s nejakym dedicnym hriecom....male bytosky uplne nevinne co nevedia rozlisit dobro a zlo...ale hlavna vec ze im cirkev pripise dedicny hriech...ktori sa da ocistit LEN PRI KRSTE tim sa zaroven clovek zaradzuje do cirkvi
Návrat hore Goto down
Vulkulak
Zeman
Zeman
Vulkulak


Poeet p?íspivku : 530
Registration date : 30.10.2008

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:31 pm

V pondelok v krčme? Shocked Skôr v piatok, ešte by pripadla do úvahy aj sobota, ale v nedeľu po opici sedieť hodinu v kostole asi nie je bohviečo.
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 7:54 pm

dal tu uz niekto ocividny dokaz existencie boha? Very Happy

ja pripustam ze boh existuje..ale len ako mytus fenomen iluziaa a davna minulost:)
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:47 pm

Screamos napísal:
dal tu uz niekto ocividny dokaz existencie boha? Very Happy

šlo tu totiž o trošku iné ponímanie slova "boh", prečítaj si aspoň pár prvých strán a možno pár posledných Wink

(asi som mal nad tým menom tpicu trochu dlhšie dumať Laughing )
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 8:54 pm

no ja neviem kto moze povazovat existenciu sveta za existenicu boha preto lebo on ju stvoril Very Happy

otom ste kecali nie?...

to ti nikto nedokaze ze boh existuje...to sa da len popriet:D:D:D
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:04 pm

Screamos napísal:
no ja neviem kto moze povazovat existenciu sveta za existenicu boha preto lebo on ju stvoril Very Happy

otom ste kecali nie?...

to ti nikto nedokaze ze boh existuje...to sa da len popriet:D:D:D

no kamarát ešte si to račej zo 3-4 krát prečítaj Wink
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 9:07 pm

ty chapes nazvu temy
Dôkaz existencie boha?Very Happy


Naposledy upravil Screamos dňa Pi máj 15, 2009 9:17 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeŠt máj 14, 2009 10:21 pm

no neviem, možno ma celý život učili zle, ale (aj keby to bola veta, čo je v skutočnosti len názov) nemôže to byť súvetie, kde ty vidíš 2. prísudok pls?

ale dobre, chápem čo to je "Dôkaz existencie boha" len existujú aj logické dôkazy nie len fyzické a z tohoto vnímania významu slova "BOH" je myslím jasné že je tu dôkaz jeho existencie... ale je to úplne iné vnímanie boha ako kresťanské, mal by si si uvedomiť že Boh a boh nie je to isté u každého... aj keď tebe sa asi zdá že ľudstvo pozná len kresťanského...
ale zasa tu musím mlieť to isté dookola... si to prečítaj a pýtaj sa na to čomu konkrétne nerozumieš, alebo sa na to vykašli, lebo inak je to len strata času ktorého teraz veľa nemám...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimePi máj 15, 2009 9:21 am

som to prepisal spokojny??

tak ja som si to cital a bola tam rec o stvoreni sveta..ako jeden zdokazov existencie boha alebo svet mohol stvorit iba boh....

uved mi ty par logickych teorii otom ze existuje nejaky boh....realne ne ako legenda danej kultury

a bibliu stoho vynechaj prosim

biblia sama sebe nedokaze dat logiku ne to dokaz niecoho
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimePi máj 15, 2009 1:19 pm

Screamos napísal:
videl uz niekto zvas ist farara busom? alebo mhd? vlakom?


samozrejme...ja....

nechápem prečo by ti malo vadiť, že kňaz má auto...zatiaľ som nestretol kňaza, ktorý by mal luxusné a drahé auto...ak má auto človek čo často cestuje, nikto sa nečuduje..ak má auto kňaz, ktorý ho nevyhnutne potrebuje každý pindá....zaujatosť, zaujatosť, zaujasť...ach bože...
Návrat hore Goto down
MichalSVK
Lord
Lord
MichalSVK


Poeet p?íspivku : 636
Age : 33
Localisation : Revúca
Registration date : 24.09.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimePi máj 15, 2009 3:34 pm

Screamos napísal:

tak ja som si to cital a bola tam rec o stvoreni sveta..ako jeden zdokazov existencie boha alebo svet mohol stvorit iba boh....

uved mi ty par logickych teorii otom ze existuje nejaky boh....realne ne ako legenda danej kultury

a bibliu stoho vynechaj prosim

biblia sama sebe nedokaze dat logiku ne to dokaz niecoho


Ok, tak trošku inak...
ak by som tvrdil že boh je všade okolo, že je to hybná sila, systém, a podstata každej jednej častice vo vesmíre a toto by bolo to čo ja nazývam bohom, jasne si uvedomujem že aj keď sa o všeličom dá pochybovať, ale o tom že niečo musí byť o tom asi dosť ťažko, musí teda čosi existovať a nech je to čokoľvek je v tom podľa mňa boh, pretože to tak nazývam, dôkazom že tento môj boh existuje je už len to že čokoľvek existuje...
(je to len hypotetický príklad toho, že nemôžeš poprieť dôkaz existencie boha kým nevieš akého presne má daný človek na mysli... každopádne som to mal trochu inak pomenovať a buchnúť to do filozofie ale už je to jedno)
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimePi máj 15, 2009 9:35 pm

dobre ospravedlnujem sa ti ja som tiez siel za jednym vyznamom slova boh...

mas pravdu niekto si za boha nazve povedzme macku...niekto vsetko okolo nas

ta ja si nazvem boha vsetkych ludi nasvete
Návrat hore Goto down
monkeyml
Arcivojvoda
Arcivojvoda
monkeyml


Poeet p?íspivku : 4831
Age : 40
Localisation : Presov
Registration date : 27.10.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimePo máj 25, 2009 2:19 pm

6 príspevkov vymazaných! sorry, ale tie vaše off topici ma už nebavia!
Návrat hore Goto down
von Schwerzell
Arcivojvoda
Arcivojvoda
von Schwerzell


Poeet p?íspivku : 4453
Age : 47
Localisation : CH
Registration date : 26.05.2007

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeUt máj 26, 2009 10:25 am

MichalSVK napísal:

ale dobre, chápem čo to je "Dôkaz existencie boha" len existujú aj logické dôkazy nie len fyzické a z tohoto vnímania významu slova "BOH" je myslím jasné že je tu dôkaz jeho existencie... ..

si spominam matne..nieco obdobne sme brali na vyske na logike...
Návrat hore Goto down
Screamos
Panoš
Panoš
Screamos


Poeet p?íspivku : 171
Registration date : 12.05.2009

Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitimeUt máj 26, 2009 10:16 pm

poprosim si jedno logicke vysvetlenie existencie boha study
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Dôkaz existencie boha   Dôkaz existencie boha - Stránka 4 Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Dôkaz existencie boha
Návrat hore 
Strana 4 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Akadémia :: Náboženstvá-
Prejdi na: